Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Podsumowujemy rok z Gabinetem drWidget!

Dużo działo się w Gabinecie drWidget w kończącym się już 2019 roku. Wdrożyliśmy funkcjonalność e-recepty, udostępniliśmy usługę „Wirtualnej recepcji”, odświeżyliśmy wygląd programu. Wiele nowości pojawiło się również w mobilnych aplikacjach – dla lekarza i pacjenta, a także w aplikacji desktopowej DRW Asystent. Sprawdź szczegóły.

Gabinet drWidget to bezpłatny program do kompleksowego zarządzania placówkami medycznymi. Program jest dynamiczny, stale wzbogacany o nowe funkcjonalności i udogodnienia, odpowiadające aktualnym potrzebom użytkowników.

Co nowego w przeglądarkowej wersji Gabinetu drWidget (www.drw.pl)?

W 2019 roku umożliwiliśmy lekarzom wystawianie elektronicznych recept w Gabinecie drWidget. Zaoferowaliśmy intuicyjny, prosty w obsłudze moduł e-recept, z systemem automatycznych podpowiedzi i wyszukiwarką leków. Wystawienie takiego dokumentu w naszym programie zajmuje zaledwie 18 sekund!

Jeśli jeszcze nie wystawiłeś swojej pierwszej e-recepty, to spiesz się! Te papierowe możesz wypisywać tylko do 7 stycznia 2020 roku. Od 8.01 e-recepta stanie się obowiązkowa. Obejrzyj film instruktażowy i dowiedz się, jak ją wystawić.

W dobiegającym końca roku uruchomiliśmy dla użytkowników Gabinetu drWidget usługę „Wirtualnej recepcji”. Odbieramy telefony od pacjentów, umawiamy i odwołujemy wizyty, a także przekładamy terminy. Jesteśmy do dyspozycji osób dzwoniących codziennie, od poniedziałku do piątku, od 7:00 do 20:00.

„Wirtualna recepcja” to rozwiązanie idealne dla osób, które nie mają czasu samodzielnie prowadzić recepcji swojej placówki, a zatrudnienie pracownika byłoby zbyt dużym kosztem. Przez pierwsze trzy miesiące możesz korzystać z usługi zupełnie za darmo. Po tym czasie koszt będzie uzależniony od liczby umówionych wizyt (więcej informacji uzyskasz, dzwoniąc na numer 33 445 43 45).

Niedawno zaproponowaliśmy użytkownikom Gabinetu drWidget nowy, odświeżony wygląd programu, a także inne nowości, w tym możliwość zsynchronizowania gabinetowego kalendarza z Kalendarzem Google, Apple Calendar albo Microsoft Outlook (zob. więcej), przycisk aktywujący powiadomienia o zbliżającej się wizycie wszystkim pacjentom oraz nowe tagi w edytorze formularzy (zob. więcej). Natomiast na początku 2019 roku użytkownicy programu zaczęli korzystać z punktu szczepień (zob. więcej) oraz rejestru wypożyczanych urządzeń (zob. więcej).

Więcej opcji w gabinetowych aplikacjach mobilnych

Kilka nowości pojawiło się również w aplikacjach mobilnych: dla lekarza i pacjenta. W tej pierwszej umożliwiliśmy m.in. składanie elektronicznych podpisów na wybranych dokumentach (zob. więcej), dodawanie notatek do poszczególnych pacjentów (zob. więcej), kontaktowanie się (telefonicznie, mailowo) z pacjentem z poziomu jego karty i edycję powiadomień o zbliżającej się wizycie (zob. więcej). Ulepszyliśmy również mechanizm digitalizacji zdjęć/ dokumentów (zob. więcej).

W 2019 roku zadbaliśmy także o rozwój mobilnej aplikacji dla pacjenta. Zaoferowała ona nowe zakładki, tj. „Choroby” i „Zabiegi” (zob. więcej) oraz możliwość dodawania pomiarów ciśnienia i analizowania ich na przejrzystym wykresie (zob. więcej).

A DRW Asystent?

To aplikacja desktopowa, czyli do instalacji na komputerze. Pomaga użytkownikom Gabinetu drWidget w digitalizacji dokumentów oraz robi kopie zapasowe wszystkich danych zapisanych na koncie i zapisuje je na komputerze.

W 2019 roku wzbogaciliśmy DRW Asystenta o nową rubrykę „Przypisany do”, pozwalającą szybko zweryfikować, czy zeskanowany dokument został wysłany do karty odpowiedniego pacjenta (zob. więcej). Na prośbę jednego z użytkowników aplikacja zaoferowała funkcję „Nadpisz ostatni” – jej włączenie spowoduje, że Asystent będzie tworzył tylko jeden plik z wyeksportowanymi danymi; starsze będą nadpisywane przez nowsze (zob. więcej).

Tak w skrócie minął nam 2019 rok. Co przyniesie 2020? Polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco śledź wszystkie zmiany!

Liczba wyświetleń:

1 114

Skomentuj

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki POZ i AOS, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz e-skierowań - taką możliwość wprowadzają podpisane w środę (1 lipca) nowelizacje zarządzeń prezesa...
Odpowiadając na zgłoszone potrzeby personelu medycznego Narodowy Fundusz Zdrowia planuje od dnia 1 lipca 2020 r. w godzinach popołudniowych przekazywanie informacji o izolacji w warunkach domowych osoby ubiegającej się o świadczenia opieki...
Aplikacja mobilna została zaktualizowana i oferuje Ci jeszcze więcej możliwości. Już teraz w mobilnym Gabinecie drWidget możesz przeglądać historię wizyt pacjenta oraz edytować jego adresy (zamieszkania i zameldowania). Sprawdź szczegóły. W aplikacji...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...