Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kolejna nowość w aplikacji DRW Asystent

Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument.

Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników Gabinetu drWidget. Pomaga w digitalizacji dokumentów oraz tworzy kopie zapasowe danych z programu i zapisuje je na komputerze.

DRW Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa zeskanowane dokumenty do Gabinetu drWidget, do sekcji „Nieprzypisane pliki”. Stamtąd należy przypiąć je do odpowiednich kart pacjentów. Aplikacja może także od razu wgrywać pliki do kart pacjentów. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednią opcję w „Ustawieniach synchronizacji”.

Druga funkcjonalność DRW Asystenta polega na tworzeniu kopii zapasowych wszystkich danych zapisanych na koncie użytkownika w Gabinecie drWidget i zapisywaniu ich na komputerze. Eksport danych może odbywać się codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Należy wybrać dogodną lokalizację (folder) i godzinę eksportu, a Asystent zajmie się resztą. Trzeba tylko pamiętać, aby komputer (i internet) był włączony o ustalonej porze.

Jeśli korzystasz z DRW Asystenta, to możliwe, że zauważyłeś już nową rubrykę „Przypisany do”, znajdującą się w sekcji „Wykonane”. Dzięki niej możesz szybko zweryfikować, czy zeskanowany dokument został wysłany do karty odpowiedniego pacjenta. Dodatkowo, w aplikacji pojawiła się informacja, jaką maksymalną wielkość może mieć plik przesyłany do programu. Obecnie jest to 5 MB.

Przypominamy, że DRW Asystent to aplikacja desktopowa, czyli do instalacji na komputerze. Można ją pobrać z Gabinetu drWidget. Będąc w widoku głównym programu, należy kliknąć na przycisk rozwijający listę dostępnych kafli, znajdujący się tuż pod kalendarzem. Następnie trzeba wybrać kafel o nazwie „Nieprzypisane pliki” – tam każdy zainteresowany znajdzie DRW Asystenta.

Liczba wyświetleń:

157

Skomentuj

Beneficjentami e-recepty oraz IKP są zarówno lekarze jak i pacjenci. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii dbanie o dobry stan zdrowia oraz proces leczenia może przebiegać sprawniej i efektywniej - przekonuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. - Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej...
Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument. Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...