Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kilka nowości w Gabinecie drWidget

Możliwość przepisania na e-recepcie leku refundowanego osobie z zagranicy, jeden przycisk aktywujący powiadomienia o zbliżającej się wizycie wszystkim pacjentom, nowe tagi w edytorze formularzy – oto nowości już dostępne w Gabinecie drWidget. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jeśli śledzisz nasz profil na Facebooku, to możesz już znać najnowsze funkcjonalności oferowane przez Gabinet drWidget. Na Facebooku informujemy o wszystkich ważnych zmianach w programie w momencie ich pojawienia się.

Co nowego w Gabinecie drWidget?

1. Możliwość przepisania na e-recepcie leku refundowanego osobie z zagranicy.

Jak to zrobić? W karcie odpowiedniego pacjenta wpisz numer jego paszportu, a w polu „Ubezpieczenie” (NFZ) podaj numer karty EKUZ, która upoważnia do refundacji. Przeprowadź wizytę z programem Gabinet drWidget. Zapisz wywiad, rozpoznanie itp., po czym przejdź do modułu e-recepty. Będą już na niej widoczne wprowadzone wcześniej numery: paszportu i karty EKUZ. Uzupełnij brakujące dane na e-recepcie, podpisz ją elektronicznie i wyślij. Twój pacjent, będący obcokrajowcem, otrzyma e-receptę na przepisany przez Ciebie produkt refundowany!

2. Przycisk aktywujący powiadomienia o zbliżającej się wizycie wszystkim pacjentom.

Od teraz przy użyciu jednego przycisku możesz aktywować powiadomienia SMS/ e-mail wszystkim pacjentom korzystającym z usług Twojej placówki. Jak to zrobić? Przejdź do ustawień placówki -> zakładki zarządzaj -> rubryki ustawienia powiadomień. Kliknij w niebieski przycisk o nazwie „ustawienia powiadomień dla wszystkich obecnych pacjentów”, a następnie zdecyduj, w jakiej formie mają być one wysyłane (SMS-a czy e-maila). Swój wybór zatwierdź niebieskim przyciskiem „zapisz”.

3. Nowe tagi w edytorze formularzy.

Jak zapewne wiesz, dzięki tagom wiele danych na formularzu pobiera się automatycznie. Od niedawna w edytorze formularzy dostępne są nowe tagi, przydatne lekarzom ginekologom. Są to: „przewidywana data porodu (według miesiączki)” oraz „przewidywana data porodu (według usg)”. Skorzystaj z edytora i dostosuj formularze do swoich indywidualnych potrzeb. Postępuj według schematu: ustawienia placówki -> formularze -> znajdź interesujący Cię formularz -> wybierz akcję -> edytuj formularz -> tagi -> wybierz interesujący Cię tag.

4. Nowy przycisk w widoku recepty.

Recepta zwykła czy elektroniczna? Zdecyduj, jaką chcesz wystawić. W widoku recepty w Gabinecie drWidget, w prawym dolnym rogu, pojawił się przycisk o nazwie „Recepta elektroniczna”. Jeśli połączyłeś się z Systemem P1, to domyślnie przycisk jest włączony i możesz wystawiać e-recepty. W razie potrzeby możesz przycisk wyłączyć i wystawić tradycyjną receptę.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych funkcjonalnościach dostępnych w Gabinecie drWidget? W takim razie śledź nasz profil na Facebooku.

Liczba wyświetleń:

427

Skomentuj

Leki z e-recepty można wykupić w kilku aptekach w różnym czasie, ale, kupując kolejne opakowania jednego leku, trzeba wrócić do tej samej apteki - tłumaczy Ministerstwo Zdrowia. Leki z e-recept można wykupić w różnych aptekach. Nie trzeba szukać...
W ciągu czterech dni od wejścia w życie obowiązku wystawiania e-recept, wydano ich w naszym kraju około 6 milionów. Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia poinformował, że ponad 2/3 recept w ostatnich dniach wystawione zostało w systemie...
Gabinet drWidget oferuje Ci nową przydatną funkcjonalność! Już teraz możesz zdecydować, ile minut będą trwały poszczególne typy wizyt w Twojej placówce medycznej. Jak to zrobić? Krok 1. Zaloguj się na swoje konto na www.drw.pl. Krok 2. Kliknij w...
20-22 marzec 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.03.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...