Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ponad 17 mln osób odwiedziło serwis pacjent.gov.pl

Pandemia koronawirusa uświadomiła pacjentom, nie tylko zalety płynące z e-usług, ale także ich niezbędność w systemie ochrony zdrowia. Bez e-recepty, e-skierowania, e-wizyty i teleporady oraz aplikacji: Internetowe Konto Pacjenta i gabinet.gov.pl, system ochrony zdrowia nie byłby w stanie funkcjonować. To wszystko sprawiło, że zainteresowanie e-usługami oraz serwisem z nimi powiązanym, tj. pacjent.gov.pl zdecydowanie wzrosło - poinformowało Centrum e-Zdrowia.

W okresie od stycznia do grudnia 2020 r. na stronę pacjent.gov.pl weszło ponad 17 mln użytkowników wobec 1,5 mln osób w 2019 r. To rekordowy przyrost. Warto podkreślić, że prawie 6 mln użytkowników powróciło do serwisu ponownie (25 proc.).

Do najczęściej odwiedzanych podstron serwisu należą: „Internetowe Konto Pacjenta” – prawie 8 mln. Na drugim miejscu jest podstrona „e-recepta” – odwiedza ją ponad 4 mln użytkowników. Na trzecim miejscu plasuje się podstrona „koronawirus” z wynikiem – 2,5 mln odsłon.

Tak duży wzrost liczby użytkowników serwisu pacjent.gov.pl oraz Internetowego Konta Pacjenta przekłada się na popularność obu serwisów.

>>>ZOBACZ TEŻ: Wystawiaj e-skierowania w Gabinecie drWidget

Najbardziej znanym serwisem medycznym jest pacjent.gov.pl – aż 37 proc. badanych deklaruje jego znajomość. Serwis zanotował wzrost o 6 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania z kwietnia 2020 r.

Drugim najbardziej znanym serwisem jest Internetowe Konto Pacjenta, bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia dostępna na pacjent.gov.pl. Jej znajomość deklaruje 31 proc. ankietowanych.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

214

Skomentuj

Wszyscy, którym wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie chęci szczepienia, zostali zapisani. Otrzymają zwrotne maile do 24h. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń - napisało w piątek Centrum e-Zdrowia. Poinformowało też, że termin potwierdzenia...
Pandemia koronawirusa uświadomiła pacjentom, nie tylko zalety płynące z e-usług, ale także ich niezbędność w systemie ochrony zdrowia. Bez e-recepty, e-skierowania, e-wizyty i teleporady oraz aplikacji: Internetowe Konto Pacjenta i gabinet.gov.pl,...
Gabinet drWidget już udostępnił swoim użytkownikom taką funkcję. Pamiętaj jednak, że w pierwszej kolejności e-skierowania będą generowane automatycznie w systemie P1. Sprawdź, w jakich sytuacjach lekarz może wystawić indywidualne e-skierowanie na...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...