Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wystawiaj e-skierowania w Gabinecie drWidget

Najwyższy czas wypełnić ustawowy obowiązek! Na szczęście z Gabinetem drWidget łatwo wczytasz e-skierowanie z innej placówki, wystawisz własne, a kod dostępu przekażesz pacjentowi SMS-em, mailem lub w postaci wydruku.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w grudniu lekarze wystawiali ponad 45 tys. e-skierowań dziennie. Użytkownicy Gabinetu drWidget mogą tworzyć takie skierowania już od pół roku! Jak to działa?

Jak wystawić e-skierowanie w Gabinecie drWidget?

Przeprowadzając wizytę, przejdź do zakładki „Formularze”, sekcji „e-skierowania”. Tutaj utworzysz e-skierowanie do szpitala, poradni specjalistycznej, pracowni diagnostycznej, szpitala psychiatrycznego, zakładu opiekuńczo-leczniczego, zakładu/ ośrodka rehabilitacji oraz hospicjum.

Wystarczy wybrać zielony przycisk z nazwą interesującego Cię typu e-skierowania, uzupełnić formularz (kod i opis skierowania, sugerowane miejsce realizacji itp.), złożyć cyfrowy podpis (tj. wprowadzić hasło do certyfikatu) i wysłać e-skierowanie. Czterocyfrowy kod dostępu możesz przekazać pacjentowi mailem, SMS-em albo w postaci wydruku informacyjnego.

Jak wczytać e-skierowanie do Gabinetu drWidget?

Wróć do widoku głównego programu i kliknij w kafel o nazwie „Wczytywanie e-skierowań”. Następnie wybierz zielony przycisk widoczny w prawym górnym rogu ekranu, wprowadź numer PESEL pacjenta i czterocyfrowy kod dostępu albo kod kreskowy, po czym kliknij w „Pobierz”. Ze względów bezpieczeństwa e-skierowania wczytane i wciąż nieprzyjęte, po upływie doby należy wczytać ponownie.

Coś poszło nie tak?

Nie martw się, nasz dział Helpdesk pomoże! Zadzwoń pod numer 33 445 43 45, napisz na adres kontakt@drw.pl albo na czacie w Gabinecie drWidget. Rozwiązujemy Wasze problemy od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.

Liczba wyświetleń:

1 361

Skomentuj

Wszyscy, którym wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie chęci szczepienia, zostali zapisani. Otrzymają zwrotne maile do 24h. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń - napisało w piątek Centrum e-Zdrowia. Poinformowało też, że termin potwierdzenia...
Pandemia koronawirusa uświadomiła pacjentom, nie tylko zalety płynące z e-usług, ale także ich niezbędność w systemie ochrony zdrowia. Bez e-recepty, e-skierowania, e-wizyty i teleporady oraz aplikacji: Internetowe Konto Pacjenta i gabinet.gov.pl,...
Gabinet drWidget już udostępnił swoim użytkownikom taką funkcję. Pamiętaj jednak, że w pierwszej kolejności e-skierowania będą generowane automatycznie w systemie P1. Sprawdź, w jakich sytuacjach lekarz może wystawić indywidualne e-skierowanie na...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...