Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowa aplikacja dla przyszłych rodziców: Leki Ciąża Plus

Wrześniowa lista refundacyjna uwzględnia 114 bezpłatnych produktów dla kobiet w ciąży. Aby łatwo sprawdzić, które leki są refundowane, przyszła mama może skorzystać z aplikacji mobilnej Leki Ciąża Plus. Poznaj tę darmową aplikację i poleć ją swoim ciężarnym pacjentkom!

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Komu przysługują darmowe leki? Wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Szczegółowe informacje o ww. lekach refundowanych przyszła mama znajdzie np. w bezpłatnej aplikacji mobilnej Leki Ciąża Plus. Pozwala ona:

-> Korzystać z wyszukiwarki: wpisywać nazwy leków albo substancji czynnych.

-> Zapomnieć o ulotkach leków: wszystkie niezbędne informacje poda aplikacja. Przyszła mama sprawdzi tutaj m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania i działania niepożądane.

-> Przeglądać nie tylko opisy darmowych leków (oznaczonych dopiskiem “Ciąża Plus”), lecz także wszystkich innych dopuszczonych do obrotu w Polsce.

-> Dodawać leki do “Ulubionych”, jeśli przyszła mama chce mieć jeszcze szybszy dostęp do ich opisów.

-> Korzystać z wyszukiwarki chorób i weryfikować, które produkty stosowane są w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Jeśli jednak Twoja pacjentka nie jest miłośniczką mobilnych rozwiązań, może również odwiedzić stronę www.lekiciazaplus.pl, gdzie znajdzie analogiczną wyszukiwarkę leków i chorób. Dodatkowo serwis oferuje aktualności, najważniejsze z perspektywy przyszłych rodziców.

Zarówno aplikacja, jak i serwis podlegają regularnej aktualizacji i zawsze podają dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

   

Liczba wyświetleń:

234

Skomentuj

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów, które poprawią koordynację opieki nad osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej. Wpisując swoje dane do aplikacji e-screening, dowiemy się, gdzie i jakie badania profilaktyczne...
Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek wręczył nominację na podsekretarza stanu Annie Goławskiej, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister Anna Goławska będzie odpowiedzialna za...
Przedstawiamy nowości w aplikacjach: Gabinecie drWidget i MyDr. W tej pierwszej umożliwiliśmy podgląd grafiku lekarza w module “Wizyty”, w widoku kafelkowym. Z kolei MyDr od teraz oferuje funkcjonalność płatności on-line za wizytę. Mobilny gabinet...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...