Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Unikatowa baza ICD-10 tylko w LekSeek SIM

ICD-10, czyli Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych jest jednym z narzędzi, najpowszechniej używanych przez lekarzy. LekSeek Polska dostarcza im to narzędzie w ramach Systemu Informacji Medycznej LekSeek SIM. Co ważne - w postaci unikatowej bazy, wzbogaconej o dodatkowe funkcjonalności, ułatwiające lekarzom codzienną pracę.

Wygodnym i szybkim sposobem na skorzystanie z bazy jest bezpłatna aplikacja mobilna drWidget ICD-10. Do potrzebnych danych można dotrzeć na kilka sposobów, a najłatwiej - za pomocą wyszukiwarki, której symbol widoczny jest w prawym górnym rogu ekranu. Już po wpisaniu pierwszej litery aplikacja podstawia automatycznie listę domyślnych wyszukiwań.

W tym miejscu - co istotne - program podpowiada także opcje wyszukiwania według kategorii, czyli z uwzględnieniem poszczególnych modułów aplikacji. Są to: ICD-10 (Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych), INN (międzynarodowa nazwa leku), ATC (klasyfikacja anatomiczno-terapeutyczno-chemiczna) oraz Leki. Do użytkownika należy decyzja, czy chce szukać we wszystkich, czy tylko w wybranych modułach - wystarczy w tym celu odpowiednio je zaznaczyć. Dla przykładu - po ograniczeniu przeglądania treści do kategorii INN, aplikacja domyślnie podstawi wyniki tylko z tego modułu.

Można także pominąć wyszukiwarkę i bezpośrednio z menu wybrać konkretny moduł. Niezależnie jednak od sposobu przeglądania zawartości aplikacji, użytkownik ma dostęp do obszernych danych, nie zawężonych wyłącznie do klasyfikacji ICD-10.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Komfort użytkowania podwyższają czytelne ikony oraz intuicyjne menu. W odrębnej sekcji znajdują się objaśnienia skrótów i symboli oraz słownik synonimów chorób. Stała aktualizacja gwarantuje rzetelność danych, zawartych w aplikacji.

Baza ICD-10 jest również udostępniona w serwisie www.leksykon.com.pl - znajduje się w zakładce „Bazy Medyczne”. Podobnie jak w przypadku aplikacji, również i tu lekarz znajdzie informacje wykraczające poza klasyfikację ICD-10. W bazie, oprócz jednostek chorobowych wg ICD-10, znajduje się także baza chorób z przyporządkowanymi lekami, substancjami czynnymi i klasyfikacją ATC. W ten sposób lekarz otrzymuje profesjonalne narzędzie pracy, nie tylko kompleksowe, ale także proste i wygodne w użyciu. Wszystkie informacje są prezentowane w formie rozwijanych zakładek.

Liczba wyświetleń:

298

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...