Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Unikatowa baza ICD-10 tylko w LekSeek SIM

ICD-10, czyli Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych jest jednym z narzędzi, najpowszechniej używanych przez lekarzy. LekSeek Polska dostarcza im to narzędzie w ramach Systemu Informacji Medycznej LekSeek SIM. Co ważne - w postaci unikatowej bazy, wzbogaconej o dodatkowe funkcjonalności, ułatwiające lekarzom codzienną pracę.

Wygodnym i szybkim sposobem na skorzystanie z bazy jest bezpłatna aplikacja mobilna drWidget ICD-10. Do potrzebnych danych można dotrzeć na kilka sposobów, a najłatwiej - za pomocą wyszukiwarki, której symbol widoczny jest w prawym górnym rogu ekranu. Już po wpisaniu pierwszej litery aplikacja podstawia automatycznie listę domyślnych wyszukiwań.

W tym miejscu - co istotne - program podpowiada także opcje wyszukiwania według kategorii, czyli z uwzględnieniem poszczególnych modułów aplikacji. Są to: ICD-10 (Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych), INN (międzynarodowa nazwa leku), ATC (klasyfikacja anatomiczno-terapeutyczno-chemiczna) oraz Leki. Do użytkownika należy decyzja, czy chce szukać we wszystkich, czy tylko w wybranych modułach - wystarczy w tym celu odpowiednio je zaznaczyć. Dla przykładu - po ograniczeniu przeglądania treści do kategorii INN, aplikacja domyślnie podstawi wyniki tylko z tego modułu.

Można także pominąć wyszukiwarkę i bezpośrednio z menu wybrać konkretny moduł. Niezależnie jednak od sposobu przeglądania zawartości aplikacji, użytkownik ma dostęp do obszernych danych, nie zawężonych wyłącznie do klasyfikacji ICD-10.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Komfort użytkowania podwyższają czytelne ikony oraz intuicyjne menu. W odrębnej sekcji znajdują się objaśnienia skrótów i symboli oraz słownik synonimów chorób. Stała aktualizacja gwarantuje rzetelność danych, zawartych w aplikacji.

Baza ICD-10 jest również udostępniona w serwisie www.leksykon.com.pl - znajduje się w zakładce „Bazy Medyczne”. Podobnie jak w przypadku aplikacji, również i tu lekarz znajdzie informacje wykraczające poza klasyfikację ICD-10. W bazie, oprócz jednostek chorobowych wg ICD-10, znajduje się także baza chorób z przyporządkowanymi lekami, substancjami czynnymi i klasyfikacją ATC. W ten sposób lekarz otrzymuje profesjonalne narzędzie pracy, nie tylko kompleksowe, ale także proste i wygodne w użyciu. Wszystkie informacje są prezentowane w formie rozwijanych zakładek.

Liczba wyświetleń:

81

Skomentuj

14 września w Gdańsku Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zawarło porozumienie o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Porozumienie dotyczy strategicznej współpracy w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obejmującej...
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej za pośrednictwem...
Aplikacja mobilna drWidget ICD-9 pozwala na natychmiastowy dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych. Aplikacja jest jednym z elementów Systemu Informacji Medycznej LekSeek SIM. Klasyfikacja ICD-9 to specjalistyczne narzędzie,...
3 października 2017, Warszawa Konferencja naukowa "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość" odbędzie się 3 października 2017 roku w hotelu Sheraton w Warszawie. Będzie to pierwsza w Polsce konferencja, która posłuży zaplanowaniu FORESIGHTU...