Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

MyDr Diabetologia – elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy

MyDr Diabetologia to ciekawa propozycja dla cukrzyków, bowiem pozwala w wygodny sposób prowadzić dzienniczek pomiarów glukozy w telefonie. Ta bezpłatna aplikacja mobilna współpracuje z glukometrami obsługującymi technologię Bluetooth.

LekSeek Polska nieustannie poszerza swoją ofertę skierowaną do pacjentów. Jednym z naszych najnowszych projektów jest MyDr Diabetologia, czyli aplikacja umożliwiająca szybkie przeniesienie danych z glukometru na telefon. Skopiowane informacje – czyli wyniki pomiarów wraz z datami i godzinami – przedstawione są w bardzo czytelny sposób: w formie listy i wykresu. Graficzna prezentacja danych ułatwia i przyspiesza ich interpretację.

Jak już wspomnieliśmy, MyDr Diabetologia współpracuje z glukometrami obsługującymi technologię Bluetooth, czyli na przykład Contour Plus One oraz OneTouch. Przy ich pomocy każdy cukrzyk uzyska precyzyjne pomiary poziomu glukozy we krwi. Bezpłatny glukometr można zamówić za pośrednictwem MyDr Diabetologii.

Instrukcja, jak nawiązać połączenie pomiędzy telefonem a glukometrem, dostępna jest w aplikacji. Gdyby wystąpiły jakiekolwiek trudności, można się z nami skontaktować – służy do tego przycisk „Wyślij zapytanie”. Postaramy się rozwiązać problem w możliwie najkrótszym czasie.

Zaletą aplikacji MyDr Diabetologia są liczne użyteczne funkcjonalności, w które została wyposażona. Mowa między innymi o możliwości ręcznego wprowadzania wyników pomiarów oraz ustalenia własnych limitów poziomu cukru uznawanego za prawidłowy. Limity wyznacza się podczas rejestracji, ale w razie potrzeby można je edytować (zakładka „Ustal wartości progowe”). Wpisane limity zostaną uwzględnione na wykresie prezentującym wyniki pomiarów glukozy, dzięki czemu użytkownik błyskawicznie zorientuje się, czy jego wyniki odbiegają od wartości progowych czy nie.

Projektując aplikacje mobilne, stawiamy przede wszystkim na ich użyteczność oraz prostą i intuicyjną obsługę. Tak też było w przypadku MyDr Diabetologii. W efekcie powstało narzędzie przyjazne użytkownikom, a przy tym działające szybko i bezawaryjnie.

Oczywiście aplikacja zapamiętuje wyniki pomiarów glukozy – zarówno te skopiowane z glukometru, jak i te wprowadzone ręcznie, a także pozwala je przeglądać w dowolnym momencie. W ręce cukrzyków oddajemy narzędzie umożliwiające prowadzenie elektronicznego dzienniczka. Takie przejrzyste zestawienie danych z pewnością będzie przydatne podczas wizyty u lekarza.

MyDr Diabetologię można pobrać zupełnie za darmo:

  

Liczba wyświetleń:

412

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że pod koniec I kwartału 2018 roku w jednym z miast wprowadzony zostanie pilotażowy projekt wystawiania e-recept. Specjaliści z CSIOZ nie ujawnili jeszcze, o które miasto chodzi, ale...
System reagowania na cyberataki i włączenie w ten proces zainteresowanych podmiotów - jest jedną z kluczowych propozycji w tworzonym krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podział incydentów m.in. na krytyczny, poważny umożliwi podejmowanie działań...
Największą popularnością wśród pacjentów cieszą się te aplikacje mobilne, które ułatwiają prowadzenie kuracji. Przykładem jednej z nich jest Koszt Terapii. To aplikacja, która pomoże obliczyć wydatki na leczenie oraz znaleźć zamienniki leków. Atutem...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...