Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Edytor formularzy – modyfikuj dostępne dokumenty i dodawaj nowe

Gabinet drWidget pozwala skrócić czas przeznaczany na pojedynczą wizytę nawet o 10 minut. Jest to możliwe dzięki licznym udogodnieniom oferowanym przez program. Jednym z nich jest obszerna biblioteka gotowych formularzy, które można edytować. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia od podstaw własnych formularzy, indywidualnie dopasowanych do potrzeb danej placówki.

Oczywiście wszystko odbywa się w prosty, przyjazny dla użytkownika sposób. Aby modyfikować i dodawać formularze, należy przejść do zakładki „Edytor formularzy” znajdującej się w „Ustawieniach placówki” (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu). Tutaj dostępne są formularze podzielone na grupy, takie jak np. „Badania”, „Ciąża”, „Orzeczenia” czy „Zaświadczenia”. Praktyczna wyszukiwarka (lewy górny róg ekranu) pozwala błyskawicznie dotrzeć do potrzebnego dokumentu.

Jak już wspomniano, formularz można edytować, jednak najpierw należy go zduplikować. Wszelkie zmiany prosimy wprowadzać na kopiach – oryginał wystarczy później wyłączyć, aby nie był widoczny w programie.

W celu utworzenia nowego dokumentu trzeba kliknąć w przycisk „Dodaj formularz” (prawy górny róg ekranu). Wyświetli się edytor z szeregiem opcji do wyboru. Każdy użytkownik programu szybko i bez trudu doda tu tekst, grafikę czy tabelę. Istotnym udogodnieniem jest możliwość korzystania z tagów – dzięki nim wiele danych będzie automatycznie pojawiać się w formularzu. Dostępne tagi to między innymi data, PESEL, imię i nazwisko pacjenta oraz lekarza, nazwa i adres placówki. W tworzonym formularzu można zamieścić także wyszukiwarki: pacjentów, leków, ICD-9, ICD-10 i inne.

Procedura tworzenia formularza jest opisana krok po kroku w podręczniku użytkownika, w rozdziale „Edytor formularzy”. Żeby się z nim zapoznać, w programie Gabinet drWidget należy kliknąć na „Pomoc”, a następnie – „Czytaj nowy podręcznik użytkownika”. Tam wyjaśnione jest również, jak zarządzać grupami formularzy, tj. dodawać kategorie, według których segregowane są formularze.

Warto poświęcić chwilę i dostosować do swoich potrzeb istniejący formularz albo stworzyć własny od podstaw. Dzięki temu codzienne wypełnianie obowiązków będzie przebiegać szybciej i sprawniej, a do tego – w komfortowych warunkach.

Liczba wyświetleń:

210

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...