Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja Apptekarz Baza Leków

Ponad 17 tys. produktów - leków, suplementów diety oraz dermokosmetyków. To zawartość bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie Apptekarz Baza Leków. Aplikacja jest częścią serii Apptekarz, wydanej ostatnio przez firmę LekSeek Polska, uznanego twórcę nowoczesnych rozwiązań mobilnych dla sektora medycznego i farmaceutycznego.

Ze względu na kompleksową zawartość, aplikacja stanowi wszechstronne i wyczerpujące źródło wiedzy dla farmaceuty. Dzięki niej można od ręki sprawdzić na przykład poprawność recepty. W bazie aplikacji znajdują się wszystkie leki dopuszczone do obrotu, dostępne w Polsce. Farmaceuta sprawdzi tu więc dane na temat produktów refundowanych, nierefundowanych, wydawanych na receptę, jak również produktów OTC.

W opisie każdego z nich uwzględnione są takie informacje, jak: poziom odpłatności (w tym cena), status, postać, dawka czy opakowanie. Opis zawiera także ostrzeżenia specjalne (dla kobiet w ciąży, kierowców, o środkach odurzających i substancjach psychotropowych), informacje MZ (choroby przewlekłe, programy lekowe i chemioterapie), substancje czynne (INN) i klasy ATC.

Istotną częścią opisu każdego leku są precyzyjne wskazania do refundacji dla odpowiednich odpłatności na podstawie ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego), pkt 4.1. To jedne z najważniejszych informacji, mają bowiem decydujący wpływ na prawidłowe wystawienie recepty - właściwy dobór konkretnego leku w danym schorzeniu oraz późniejszą refundację.

Za pomocą aplikacji farmaceuta może wyszukać dane nie tylko na temat leków. Jak wspomniano, znajdują się w niej także opisy wybranych suplementów diety oraz dermokosmetyków.

Liczne udogodnienia, w które wyposażona jest aplikacja, ułatwiają znalezienie i weryfikację potrzebnych informacji. Intuicyjna wyszukiwarka usprawnia przeszukiwanie bazy danych. Już po wpisaniu pierwszych liter nazwy produktu system podstawia listę najbardziej trafnych wyników.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość wyszukiwania produktów według kategorii. W zależności od potrzeb, można zawężać lub rozszerzać kryteria przeglądania treści. Do wyboru są takie opcje wyszukiwania, jak: według nazwy handlowej, międzynarodowej, nazwy producenta lub klasyfikacji ATC. Możliwe jest również ograniczenie przeglądania bazy aplikacji tylko do preparatów aktualnie dostępnych w sprzedaży, refundowanych, na receptę lub dla danej kategorii ciąży.

Przydatną opcją jest dodawanie wybranych produktów do listy „ulubionych”. Dzięki temu każda kolejna weryfikacja danych na temat tego samego leku przebiegnie o wiele szybciej i sprawniej.

Wszystkie prezentowane w aplikacji informacje są zawsze zgodne z przepisami: Prawa Farmaceutycznego, bieżącymi aktami prawnymi Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Rejestracji Leków, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Charakterystykami Produktów Leczniczych (ChPL). Uwzględnione są także oczywiście dane z obowiązującego obwieszczenia refundacyjnego Ministra Zdrowia.

Wszelkie aktualizacje odbywają się na bieżąco i automatycznie (on-line), dzięki temu już w dniu wejścia w życie najnowszego obwieszczenia refundacyjnego można korzystać z aktualnej wersji aplikacji. Baza danych jest również regularnie uzupełniana takimi informacjami, jak np. nowe rejestracje, zmiany cen, itp. Firma LekSeek Polska bierze pełną odpowiedzialność za rzetelność tych danych.

Aplikacja jest dostępna za darmo: 

  

Liczba wyświetleń:

1 447

Skomentuj

Nowe szablony dawkowania leków proponowane przez informatyków Centrum e-Zdrowia zagrażają zarówno pacjentom, jak i lekarzom – alarmują w piśmie do Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Nie do przyjęcia...
Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...