Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Już prawie połowa Polek i Polaków korzysta z IKP

18 mln – tylu użytkowników aktywowało Internetowe Konto Pacjenta. To oznacza, że blisko połowa Polek i Polaków korzysta z IKP - poinformowało Centrum e-Zdrowia.

„Te dane potwierdzają, że wygodne, łatwe w obsłudze i intuicyjne narzędzia e-zdrowia sprawiają, że pacjenci są bardziej zaangażowani w zarządzanie swoim zdrowiem. To dla nas ogromna motywacja, by dostarczać pacjentom innowacyjne rozwiązania, które będą ułatwiały im funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i wspierały ich w dbaniu o zdrowie” - czytamy w komunikacie CeZ.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, po raz pierwszy uruchomiona w maju 2018 r. Na IKP w bezpieczny i wygodny sposób można otrzymać e-receptę lub e-skierowanie, sprawdzić historię leczenia, umówić się na szczepienie np. przeciw COVID-19, wybierać lekarza czy złożyć wniosek o EKUZ.

Dzięki IKP użytkownicy mogą również zarządzać sprawami zdrowia swoich dzieci lub osób bliskich. Cez tłumaczy, że kompleksowość IKP przekłada się na wzrost jego popularności – już ponad 18 mln użytkowników aktywowało Internetowe Konto Pacjenta, a ponad 81% z nich ocenia to narzędzie dobrze i bardzo dobrze.

Aplikacja mobilna

W maju 2021 r. powstała aplikacja mobilna mojeIKP, która daje szybki dostęp do najważniejszych funkcji IKP. Aplikacja ma już ponad 5,7 mln instalacji. W ciągu każdych 30 minut korzysta z niej średnio 5,5 tys. osób.

Z czego użytkownicy korzystają najchętniej?

Na pierwszym miejscu z e-recepty – mają one już ponad 26 mln wyświetleń. Drugą najpopularniejszą funkcją jest dostęp do profilaktyki – ponad 14 mln wyświetleń. Kolejno na podium znajdują się e-skierowania – 9 mln wyświetleń oraz zdarzenia medyczne – 7 mln wyświetleń. Aplikacja mojeIKP ma ocenę na poziomie 4,7 gwiazdek zarówno w App Store jak i Google Play.

CeZ przygotowało raport pokazujący dynamikę rozwoju IKP i mojeIKP oraz ich wykorzystania wśród pacjentów. Mozna go pobrać tutaj [Plik PDF].


Źródło: Centrum e-Zdrowia

 

Liczba wyświetleń:

592

Skomentuj

Nowe szablony dawkowania leków proponowane przez informatyków Centrum e-Zdrowia zagrażają zarówno pacjentom, jak i lekarzom – alarmują w piśmie do Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Nie do przyjęcia...
Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...