Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Już niedługo mapa defibrylatorów AED w aplikacji mojeIKP

Już niedługo w aplikacji mojeIKP pojawi się mapa defibrylatorów AED. 19 października Centrum e-Zdrowia objęło patronatem projekt OpenAEDMap. Pozwoli to na szybsze wdrożenie nowego rozwiązania.

Prace w Centrum e-Zdrowia nad nowym rozwiązaniem przyspieszają. 19 października CeZ objął oficjalnym patronatem projekt OpenAEDMap, realizowany przez Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska. Sformalizowanie i pogłębienie współpracy pomiędzy dwoma instytucjami ma sprawić, że mapy defibrylatorów szybciej trafią na nasze smartfony.

Jak informuje Centrum e-Zdrowia, dzięki mapie defibrylatorów AED każdy użytkownik aplikacji mojeIKP w sytuacji zagrożenia życia błyskawicznie będzie mieć dostęp do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy defibrylator.

– Ta funkcja to coś więcej niż ciekawa nowinka. Mapa defibrylatorów AED, dostępna w szybki i intuicyjny sposób w aplikacji mojeIKP, pomoże uratować wiele żyć. Cieszę się, że nasza współpraca ze Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska nabiera oficjalnego charakteru i że przełoży się to na szybsze wdrożenie rozwiązania – powiedział Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

– Nasze zespoły pracowały już wspólnie nad tym rozwiązaniem. Dzisiejsze porozumienie pomiędzy Centrum e-Zdrowia a Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska to słuszny krok, bo przybliża nas do realizacji wspólnego, ważnego celu, jakim jest wsparcie ratowania życia – stwierdził Włodzimierz Bartczak, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

1 068

Skomentuj

Od 1 sierpnia 2024 r. system P1 wymagać będzie wprowadzenia informacji o okresie stosowania i ilości leku do podania przy wystawianiu recept rocznych - poinformował resort zdrowia. „Ma to na celu uporządkowanie zapisu dawkowania na receptach oraz...
Akademia CeZ rozpoczyna nowy cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. To odpowiedź na rosnące ryzyka przestępstw, na które narażone są wszystkie podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia. Pierwsze szkolenie już 2 lipca. Od lipca...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...