Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Już niedługo mapa defibrylatorów AED w aplikacji mojeIKP

Już niedługo w aplikacji mojeIKP pojawi się mapa defibrylatorów AED. 19 października Centrum e-Zdrowia objęło patronatem projekt OpenAEDMap. Pozwoli to na szybsze wdrożenie nowego rozwiązania.

Prace w Centrum e-Zdrowia nad nowym rozwiązaniem przyspieszają. 19 października CeZ objął oficjalnym patronatem projekt OpenAEDMap, realizowany przez Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska. Sformalizowanie i pogłębienie współpracy pomiędzy dwoma instytucjami ma sprawić, że mapy defibrylatorów szybciej trafią na nasze smartfony.

Jak informuje Centrum e-Zdrowia, dzięki mapie defibrylatorów AED każdy użytkownik aplikacji mojeIKP w sytuacji zagrożenia życia błyskawicznie będzie mieć dostęp do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy defibrylator.

– Ta funkcja to coś więcej niż ciekawa nowinka. Mapa defibrylatorów AED, dostępna w szybki i intuicyjny sposób w aplikacji mojeIKP, pomoże uratować wiele żyć. Cieszę się, że nasza współpraca ze Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska nabiera oficjalnego charakteru i że przełoży się to na szybsze wdrożenie rozwiązania – powiedział Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

– Nasze zespoły pracowały już wspólnie nad tym rozwiązaniem. Dzisiejsze porozumienie pomiędzy Centrum e-Zdrowia a Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska to słuszny krok, bo przybliża nas do realizacji wspólnego, ważnego celu, jakim jest wsparcie ratowania życia – stwierdził Włodzimierz Bartczak, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

257

Skomentuj

Atak ransomware połączony z wyciekiem danych z firmy ALAB poważnie zaniepokoił opinię publiczną, zarówno z uwagi na skalę wycieku, jak i potencjalny zakres danych, który może obejmować dane o zdrowiu wielu pacjentów. Dlatego Prezes UODO i Rzecznik...
W ostatnich dniach ALAB laboratoria sp. z o.o., jeden z czołowych dostawców usług diagnostycznych w Polsce, stał się celem poważnego ataku hakerskiego. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem spółki, 19 listopada 2023 roku, ich systemy informatyczne...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...