Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nabór dla placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej do projektu E-KONSYLIUM

31 sierpnia br. został uruchomiony nabór wniosków w ramach projektu „E-KONSYLIUM - wdrożenie modelu zdalnych konsultacji kardiologicznych i onkologicznych z wykorzystaniem platformy telemedycznej” dla placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Program realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Zainteresowane placówki mogą składać wnioski do dnia 8 września br. do godz. 16:00.

W naborze wyłonionych zostanie 40 świadczeniodawców, którzy będą pełnić rolę POZ w obszarze opieki kardiologicznej w ramach projektu.

POZ będą tworzyć sieć kardiologiczną wraz z Ośrodkami Wiodącymi wyłonionymi w pierwszym naborze oraz Szpitalami Partnerskimi, które zostały wyłonione naborze drugim.

Podmioty, które udzielają świadczeń w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna co najmniej w zakresie „świadczenie lekarza POZ” i posiadają na dzień składania wniosku oraz w okresie realizacji przedsięwzięcia, umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń ww. zakresie oraz podpisały porozumienie o współpracy w ramach sieci kardiologicznej stworzonej na potrzeby realizacji projektu grantowego z jednym z poniższych Szpitali Partnerskich:

 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie;
 • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie;
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy;
 • Szpital Św. Anny w Miechowie;
 • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej;
 • Szpital Specjalistyczny w Zabrzu Sp. z o.o.;
 • Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu;
 • Szpital Powiatowy w Pyrzycach;
 • Scanmed Spółka Akcyjna;
 • Szpital Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o.;
 • Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.;
 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku;
 • Szpital Pucki Sp. z o.o.;
 • Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Ostrów Wielkopolski;
 • Miedziowe Centrum Zdrowia Spółka Akcyjna,

powinny złożyć wniosek za pośrednictwem Platformy Obsługi Projektów Inwestycyjnych (POPI), znajdującej się pod adresem: e-inwestycje.mz.gov.pl.

Dostęp do platformy wymaga założenia konta poprzez profil zaufany. Natomiast do złożenia wniosku należy dodatkowo posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny.

Pytania dotyczące naboru należy kierować na adres: e-konsylium-kardio@mz.gov.pl.

Nabór będzie prowadzony do wyczerpania alokacji. Ministerstwo Zdrowia przewiduje możliwość wyboru placówek z całego kraju, przy uwzględnieniu kolejności zgłoszeń.

Placówki, które zostaną zakwalifikowane do programu, otrzymają grant w ramach, którego lekarze będą przeprowadzać zdalne konsultacje medyczne na Platformie telemedycznej.

Okres realizacji Przedsięwzięcia: od 1.09.2023 r. do 31.10.2023 r.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Liczba wyświetleń:

620

Skomentuj

Od 1 sierpnia 2024 r. system P1 wymagać będzie wprowadzenia informacji o okresie stosowania i ilości leku do podania przy wystawianiu recept rocznych - poinformował resort zdrowia. „Ma to na celu uporządkowanie zapisu dawkowania na receptach oraz...
Akademia CeZ rozpoczyna nowy cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. To odpowiedź na rosnące ryzyka przestępstw, na które narażone są wszystkie podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia. Pierwsze szkolenie już 2 lipca. Od lipca...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...