Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja z punktami pomocy dla uchodźców

Polska Organizacja Ratownicza rozbudowała aplikację Ratownik, w której można teraz zlokalizować punkty pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Poza zbiórkami darów, aplikacja umożliwia znalezienie punktu medycznego, noclegu, tłumaczenia czy też wsparcia psychologicznego.

Aplikacja RATOWNIK do tej pory służyła do wzywania pomocy i lokalizacji AED na terenie Polski. Na potrzeby obecnej sytuacji została dostosowana i rozwinięta o dodawanie punktów specjalnych, aby pomóc Uchodźcom, matkom z dziećmi, które trafiają do naszego kraju.

„Wraz z partnerami przystąpiliśmy do szybkiego dostosowania aplikacji, aby wesprzeć koordynację udzielania pomocy i bieżącej sytuacji. Każdy chce pomóc, ale brakowało jednego systemu łączącego potrzebującego z oferowaną pomocą. Od dzisiaj Ratownikiem Obywatelskim może zostać każdy, kto chce udzielić pomocy Uchodźcom” - tłumaczą twórcy oprogramowania.

Aplikacja działa w dwóch językach. Każdy obywatel Ukrainy przekraczając granicę może zlokalizować punkty z noclegiem, punkty zbiórki i wydawania darów, punkty medyczne, tłumaczenia czy też opiekę psychologa. Każdy oferujący pomoc Ratownik Obywatelski może taki punkt dodać do mapy, stając się jego administratorem.

Uchodźca ma możliwość znalezienia na mapie jednego z 6 możliwych punktów specjalnych, a zalogowany Użytkownik chcący udzielić pomocy może też takie punkty dodać do mapy. W ten sposób dajemy narzędzie do ułatwiające logistykę i opanowanie problemów logistycznych. Obecnie jest możliwość dodania 6 różnych punktów specjalnych:

  • punkt medyczny
  • oferta i lokalizacja noclegu
  • punkt zbiórki darów
  • punkty dystrybucji artykułów pierwszej potrzeby
  • tłumaczenia
  • punkty wsparcia psychologicznego.

Liczba wyświetleń:

680

Skomentuj

Natalia Deja, Oliwia Król, Anna Liwska, Jakub Przepiórka, Adrian Szyłak ze Studenckiego Koła Naukowego „FOKS” otrzymali nagrodę specjalną Centrum e-Zdrowia za najlepszy projekt w kategorii informatyzacji ochrony zdrowia w Ogólnopolskim...
Projekt Kliniki Neurologicznej WIM-PIB w Warszawie pod nazwą „Ograniczenie trwałej niepełnosprawności wśród osób z udarem mózgu poprzez skrócenie czasu diagnostyki obrazowej niezbędnej do podania leczenia trombolitycznego” uzyskał dofinansowanie...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
Jak dane medyczne można wykorzystać w budowaniu ekosystemu e-zdrowia w Polsce? Jak zadbać o wysoki poziom cyberbezpieczeństwa systemów w ochronie zdrowia? W jaki sposób udostępniać i przetwarzać dane medyczne pacjentów? O tym będą dyskutować eksperci...