Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja z punktami pomocy dla uchodźców

Polska Organizacja Ratownicza rozbudowała aplikację Ratownik, w której można teraz zlokalizować punkty pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Poza zbiórkami darów, aplikacja umożliwia znalezienie punktu medycznego, noclegu, tłumaczenia czy też wsparcia psychologicznego.

Aplikacja RATOWNIK do tej pory służyła do wzywania pomocy i lokalizacji AED na terenie Polski. Na potrzeby obecnej sytuacji została dostosowana i rozwinięta o dodawanie punktów specjalnych, aby pomóc Uchodźcom, matkom z dziećmi, które trafiają do naszego kraju.

„Wraz z partnerami przystąpiliśmy do szybkiego dostosowania aplikacji, aby wesprzeć koordynację udzielania pomocy i bieżącej sytuacji. Każdy chce pomóc, ale brakowało jednego systemu łączącego potrzebującego z oferowaną pomocą. Od dzisiaj Ratownikiem Obywatelskim może zostać każdy, kto chce udzielić pomocy Uchodźcom” - tłumaczą twórcy oprogramowania.

Aplikacja działa w dwóch językach. Każdy obywatel Ukrainy przekraczając granicę może zlokalizować punkty z noclegiem, punkty zbiórki i wydawania darów, punkty medyczne, tłumaczenia czy też opiekę psychologa. Każdy oferujący pomoc Ratownik Obywatelski może taki punkt dodać do mapy, stając się jego administratorem.

Uchodźca ma możliwość znalezienia na mapie jednego z 6 możliwych punktów specjalnych, a zalogowany Użytkownik chcący udzielić pomocy może też takie punkty dodać do mapy. W ten sposób dajemy narzędzie do ułatwiające logistykę i opanowanie problemów logistycznych. Obecnie jest możliwość dodania 6 różnych punktów specjalnych:

  • punkt medyczny
  • oferta i lokalizacja noclegu
  • punkt zbiórki darów
  • punkty dystrybucji artykułów pierwszej potrzeby
  • tłumaczenia
  • punkty wsparcia psychologicznego.

Liczba wyświetleń:

370

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało kolejną, VI edycję „Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą”. Wypełniony formularz ankietowy należy przesłać do CeZ do 24 czerwca 2022 roku. Jak...
Utworzenie w Centrum e-Zdrowia CSIRT-u dla sektora ochrony, szkolenia, programy dla szpitali – to niektóre z inicjatyw realizowane w ostatnim czasie przez Ministerstwo Zdrowia, we współpracy z CeZ, w obszarze cyberbezpieczeństwa. W 2022 r. Centrum...
Drodzy Użytkownicy, nadchodzą zmiany na lepsze! Już 1 lipca swoją premierę będzie miał program: MyDr EDM. Nowy, ale bliźniaczo podobny do Gabinetu drWidget, więc w żadnym wypadku Wasza praca w aplikacji nie będzie utrudniona. Teraz kolej na Wasz...
26 stycznia 2022r. Warszawa Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 będą miejscem wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji stwarzających szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się bardzo istotne dla organizacji systemu ochrony zdrowia w...