Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

MOBILNE DCO – nowa aplikacja pomoże w diagnozowaniu nowotworów

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów, które poprawią koordynację opieki nad osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej. Wpisując swoje dane do aplikacji e-screening, dowiemy się, gdzie i jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonać.

- To kolejny krok w ramach realizowanego przez Dolnośląskie Centrum Onkologii programu wdrażania e-usług. Dzięki nim pacjenci zyskają możliwość sprawnego kontaktu z lekarzami, co zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji pomoże w sprawnej diagnostyce schorzeń onkologicznych – wyjaśnia marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe „Mobilne DCO” jest już dostępna w sklepie AppStore. W najbliższym czasie będzie dostępna również na pozostałych platformach.

Dzięki aplikacji mamy dostęp do e-screeningu, gdzie wpisujemy podstawowe dane - wiek i płeć oraz wypełniamy krótką ankietę. Następnie na podstawie udzielonych przez nas odpowiedzi system nas „sprofiluje” i wskaże, w jakich badaniach profilaktycznych powinniśmy wziąć udział (np. mammografia, cytologia, kolonoskopia, badanie przesiewowe na krew utajoną).

Aplikacja podpowie też, w których ośrodkach w regionie takie badania są wykonywane. Lista dostępnych badań oraz punktów realizujących badania będzie stale aktualizowana. Kolejną funkcją aplikacji „Mobilne DCO” ma być e-follow-up, która ma pomóc w monitorowaniu badań kontrolnych po zakończonym leczeniu onkologicznym.

>>>ZOBACZ TEŻ: Płatności za wizyty już dostępne w Gabinecie drWidget!

- W przyszłości zamierzamy rozwijać funkcjonalności tej aplikacji po to, aby pacjenci zyskali kompleksową obsługę w ramach diagnostyki oraz ewentualnego późniejszego leczenia – dodaje Paweł Zawadzki, Pełnomocnik Dyrektora ds. Rozwoju DCO.

W Dolnośląskim Centrum Onkologii działa już od kilku lat narzędzie pozwalające na szybkie rozpoczęcie diagnostyki i leczenia Onkoscope oraz od roku infolinia onkologiczna – 71/ 36 89 483. W systemie Onkoscope pacjent, który ma wystawioną kartę DILO, może podać jej numer w specjalnym formularzu online lub wysłać SMS i automatycznie umawiany jest na pierwszą wizytę u onkologa. Teraz to lekarz rodzinny może zdalnie wystawić kartę DiLO i wpisać jej numer do aplikacji Onkoscope.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Liczba wyświetleń:

902

Skomentuj

Nowe szablony dawkowania leków proponowane przez informatyków Centrum e-Zdrowia zagrażają zarówno pacjentom, jak i lekarzom – alarmują w piśmie do Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Nie do przyjęcia...
Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...