Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Podręcznik użytkownika – kompendium wiedzy o Gabinecie drWidget

Masz problem z obsługą Gabinetu drWidget? Nie jesteś pewny, czy wykorzystujesz wszystkie możliwości oferowane przez program? Zatem koniecznie zajrzyj do podręcznika użytkownika. Tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Aby otworzyć podręcznik, po zalogowaniu się do programu należy kliknąć w przycisk „Pomoc”, zamieszczony w prawym górnym rogu ekranu, a następnie w „Czytaj NOWY podręcznik użytkownika”. Pojawi się lektura, adresowana zarówno do nowych, jak i bardziej doświadczonych użytkowników Gabinetu drWidget.

Podręcznik został podzielony na rozdziały, pozwalające użytkownikowi postawić pierwsze kroki w programie oraz przeprowadzające go przez wszystkie dostępne funkcjonalności. Pierwszy rozdział wyjaśnia, jak przebiega proces rejestracji, która jest niezbędna, by móc korzystać z Gabinetu. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu należy wykonać kilka podstawowych czynności, takich jak uzupełnienie danych placówki czy stworzenie grafiku. Najważniejsze informacje na ten temat zostały przedstawione w rozdziale drugim („Od czego zacząć?”).

Kolejne rozdziały dokładnie omawiają poszczególne funkcjonalności Gabinetu. Warto zapoznać się z ich treścią, ponieważ wiedza tam zawarta pozwala dostosować program do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

I tak, rozdział trzeci („Administracja”) wyjaśnia, jak zarządzać placówką medyczną przy pomocy Gabinetu drWidget, dodawać nowych pracowników, oddziały i gabinety, generować raporty, wprowadzać do systemu umowy z NFZ i zarządzać usługami prywatnymi. Widok główny programu został opisany w następnym, czwartym rozdziale. Czytelnik zapozna się tu z położeniem poszczególnych modułów i ich funkcjami.

Aby sprawnie posługiwać się kalendarzem wizyt, należy przejrzeć piąty rozdział podręcznika. Zawiera on wskazówki zarówno dla lekarza prowadzącego indywidualną praktykę i samodzielnie umawiającego wizyty, jak również dla recepcjonisty organizującego pracę w przychodni.

Lekarz szczególnie doceni szósty i ósmy rozdział, przedstawiające kolejno: opis wizyty i kartę pacjenta. Warto je przejrzeć, aby móc w szybki i wygodny sposób przeprowadzić każdą wizytę. Natomiast siódmy rozdział został poświęcony edytorowi formularzy. Tutaj użytkownik nauczy się, jak stworzyć własny formularz, edytować te dostępne w programie oraz zarządzać całymi grupami formularzy.

W przedostatnim rozdziale zostały podane wszystkie istotne informacje na temat edycji profilu użytkownika, zaś w ostatnim – nasze dane kontaktowe. Co ważne, podręcznik jest przez nas na bieżąco aktualizowany. Można w nim znaleźć treści omawiające nowe funkcjonalności programu. Dlatego zachęcamy do przeglądania podręcznika także bardziej doświadczonych użytkowników.

Dodatkowo, dla wygody osób zainteresowanych Gabinetem drWidget, przygotowaliśmy filmiki instruktażowe, prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu obsługi programu. Można je obejrzeć na naszym kanale na YouTube (klik). Zapraszamy!

Liczba wyświetleń:

388

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...