Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

LekSeek SIM - profesjonalny niezbędnik każdego lekarza

System Informacji Medycznej LekSeek SIM jest rozwiązaniem unikatowym na polskim rynku medycznym. To jedyny w swoim rodzaju zestaw profesjonalnych narzędzi i baz informacji, nieodzownych dla lekarza - niezależnie od jego specjalizacji. Stanowi efekt wielu lat pracy doświadczonego zespołu firmy LekSeek Polska i licznego grona współpracujących ekspertów z różnych dziedzin, w tym oczywiście lekarzy.

W skład systemu wchodzi 10 elementów. Wśród nich jest aż 8 baz: Leków, ChPL, ICD-10, ICD-9, norm i skal, kalkulatorów, INN oraz interakcji (przygotowana we współpracy z farmacja.net). Dwa pozostałe elementy składowe systemu to skala BVAS/WG oraz klasyfikacja ATC.

Tworzące system narzędzia zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić lekarzowi wszechstronną pomoc i ułatwić mu pracę na wielu płaszczyznach. Umożliwiają bowiem natychmiastowy dostęp do informacji z różnych obszarów. Lekarz znajdzie tu więc dane m.in. na temat leków (np. Baza Leków, ChPL, INN, interakcji), schorzeń (np. baza ICD-10) czy badań (Baza norm i skal). Korzystając z LekSeek SIM, ma zatem gwarancję, że prawidłowo wystawi receptę lub skierowanie czy też przypisze właściwy kod do określonego zabiegu. Dzięki temu nie tylko sprawniej przeprowadzi wizytę i udzieli pomocy pacjentowi, ale także należycie wywiąże się z obowiązków administracyjnych.

Niezwykle ważny w codziennej praktyce lekarskiej jest łatwy dostęp do informacji o lekach. Dlatego też istotne miejsce w systemie zajmują narzędzia, które są w tym pomocne, a wśród nich przede wszystkim Baza Leków. To jeden z wiodących projektów firmy LekSeek Polska i najlepsza tego typu baza na polskim rynku - znajduje się w niej ponad 17 tys. opisów leków. Ze względu na swą bogatą zawartość, stanowi ona kompleksowe źródło wiedzy na temat wszystkich produktów leczniczych będących w sprzedaży.

Twórcy LekSeek SIM zadbali o to, by maksymalnie uprościć korzystanie z Bazy i umożliwić jak najbardziej uniwersalny do niej dostęp - z wielu poziomów. Została więc scalona z wybranymi elementami LekSeek SIM, takimi jak: baza ICD-10, baza interakcji, klasyfikacja ATC czy baza INN. Oznacza to, że korzystając ze wspomnianych narzędzi, można w dowolnym momencie połączyć się z Bazą Leków i sprawdzić w niej żądany produkt.

Niewątpliwym atutem systemu LekSeek SIM jest również fakt, że tworzące go narzędzia są zebrane w jednym miejscu, nie trzeba więc tracić czasu na przeszukiwanie wielu źródeł. Wystarczy wejść na stronę www.leksykon.com.pl, a następnie w zakładkę „Bazy medyczne” w jej górnej części, by od razu korzystać z informacji - wygodnie i oczywiście bez żadnych opłat.

Warto dodać, że większość narzędzi jest także dostępna w formie bezpłatnych aplikacji mobilnych. Za ich pomocą lekarz sprawdzi potrzebne mu dane w każdej chwili, w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. Aplikacje są gotowe do pobrania: w zakładce „Aplikacje mobilne”, na stronie www.lekseek.com.

Podkreślić należy, że autorzy systemu LekSeek SIM gwarantują rzetelność i wiarygodność wszystkich danych, które są w nim udostępniane. Jak już wspomniano, powstał on dzięki współpracy ekspertów, w tym lekarzy - uznanych w swoich dziedzinach specjalistów. Jest objęty stałym nadzorem z ich strony i podlega regularnym konsultacjom.

Poza tym, materiały wykorzystane w LekSeek SIM pochodzą z oficjalnych, często urzędowych źródeł, zarówno polskich i zagranicznych, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, WHO, itp.

Na zakończenie warto dodać, że dane udostępniane w LekSeek SIM są zawsze aktualne. Ich aktualizacja następuje na bieżąco, gdy wchodzą w życie nowe przepisy czy rozporządzenia, np. obwieszczenie refundacyjne, nowe rejestracje czy ceny leków.
Co nie mniej istotne, system jest także nieustannie ulepszany, zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i pod kątem technologicznym. Grono specjalistów dokłada wszelkich starań, aby zapewnić coraz łatwiejszy dostęp do informacji - coraz wyższej jakości.

Liczba wyświetleń:

2 698

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych przygotowało badanie satysfakcji osób głuchych i słabosłyszących z korzystania z Internetowego Konta Pacjenta oraz aplikacji mobilnej mojeIKP. Pytania w ankiecie zostały przetłumaczone na...
Paweł Kikosicki po dwóch latach odchodzi ze stanowiska dyrektora Centrum e-Zdrowia. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. - Po ponad 2 latach nadszedł czas pożegnać się z Centrum e-Zdrowia. To był bardzo intensywny okres, w trakcie którego...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...