Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

LekSeek SIM - profesjonalny niezbędnik każdego lekarza

System Informacji Medycznej LekSeek SIM jest rozwiązaniem unikatowym na polskim rynku medycznym. To jedyny w swoim rodzaju zestaw profesjonalnych narzędzi i baz informacji, nieodzownych dla lekarza - niezależnie od jego specjalizacji. Stanowi efekt wielu lat pracy doświadczonego zespołu firmy LekSeek Polska i licznego grona współpracujących ekspertów z różnych dziedzin, w tym oczywiście lekarzy.

W skład systemu wchodzi 10 elementów. Wśród nich jest aż 8 baz: Leków, ChPL, ICD-10, ICD-9, norm i skal, kalkulatorów, INN oraz interakcji (przygotowana we współpracy z farmacja.net). Dwa pozostałe elementy składowe systemu to skala BVAS/WG oraz klasyfikacja ATC.

Tworzące system narzędzia zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić lekarzowi wszechstronną pomoc i ułatwić mu pracę na wielu płaszczyznach. Umożliwiają bowiem natychmiastowy dostęp do informacji z różnych obszarów. Lekarz znajdzie tu więc dane m.in. na temat leków (np. Baza Leków, ChPL, INN, interakcji), schorzeń (np. baza ICD-10) czy badań (Baza norm i skal). Korzystając z LekSeek SIM, ma zatem gwarancję, że prawidłowo wystawi receptę lub skierowanie czy też przypisze właściwy kod do określonego zabiegu. Dzięki temu nie tylko sprawniej przeprowadzi wizytę i udzieli pomocy pacjentowi, ale także należycie wywiąże się z obowiązków administracyjnych.

Niezwykle ważny w codziennej praktyce lekarskiej jest łatwy dostęp do informacji o lekach. Dlatego też istotne miejsce w systemie zajmują narzędzia, które są w tym pomocne, a wśród nich przede wszystkim Baza Leków. To jeden z wiodących projektów firmy LekSeek Polska i najlepsza tego typu baza na polskim rynku - znajduje się w niej ponad 17 tys. opisów leków. Ze względu na swą bogatą zawartość, stanowi ona kompleksowe źródło wiedzy na temat wszystkich produktów leczniczych będących w sprzedaży.

Twórcy LekSeek SIM zadbali o to, by maksymalnie uprościć korzystanie z Bazy i umożliwić jak najbardziej uniwersalny do niej dostęp - z wielu poziomów. Została więc scalona z wybranymi elementami LekSeek SIM, takimi jak: baza ICD-10, baza interakcji, klasyfikacja ATC czy baza INN. Oznacza to, że korzystając ze wspomnianych narzędzi, można w dowolnym momencie połączyć się z Bazą Leków i sprawdzić w niej żądany produkt.

Niewątpliwym atutem systemu LekSeek SIM jest również fakt, że tworzące go narzędzia są zebrane w jednym miejscu, nie trzeba więc tracić czasu na przeszukiwanie wielu źródeł. Wystarczy wejść na stronę www.leksykon.com.pl, a następnie w zakładkę „Bazy medyczne” w jej górnej części, by od razu korzystać z informacji - wygodnie i oczywiście bez żadnych opłat.

Warto dodać, że większość narzędzi jest także dostępna w formie bezpłatnych aplikacji mobilnych. Za ich pomocą lekarz sprawdzi potrzebne mu dane w każdej chwili, w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. Aplikacje są gotowe do pobrania: w zakładce „Aplikacje mobilne”, na stronie www.lekseek.com.

Podkreślić należy, że autorzy systemu LekSeek SIM gwarantują rzetelność i wiarygodność wszystkich danych, które są w nim udostępniane. Jak już wspomniano, powstał on dzięki współpracy ekspertów, w tym lekarzy - uznanych w swoich dziedzinach specjalistów. Jest objęty stałym nadzorem z ich strony i podlega regularnym konsultacjom.

Poza tym, materiały wykorzystane w LekSeek SIM pochodzą z oficjalnych, często urzędowych źródeł, zarówno polskich i zagranicznych, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, WHO, itp.

Na zakończenie warto dodać, że dane udostępniane w LekSeek SIM są zawsze aktualne. Ich aktualizacja następuje na bieżąco, gdy wchodzą w życie nowe przepisy czy rozporządzenia, np. obwieszczenie refundacyjne, nowe rejestracje czy ceny leków.
Co nie mniej istotne, system jest także nieustannie ulepszany, zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i pod kątem technologicznym. Grono specjalistów dokłada wszelkich starań, aby zapewnić coraz łatwiejszy dostęp do informacji - coraz wyższej jakości.

Liczba wyświetleń:

2 568

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia wspólnie z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (Urząd) uruchomiło 31 maja 2023 r. nowy System Monitorowania Zagrożeń (SMZ2). Zakres prac nad nową odsłoną systemu został wypracowany...
Resort zdrowia uruchomił dodatkowy nabór placówek POZ oraz AOS do pilotażowego programu w zakresie monitorowania dzieci i młodzieży z pierwotnymi i wtórnymi niedoborami odporności. Zainteresowane placówki AOS oraz POZ mogą składać wnioski do dnia 31...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...