Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Lek dla seniora - znajdź go na stronie lub w aplikacji

Serwis www oraz mobilna aplikacja o nazwie Lek Seniora to najnowsza oferta firmy LekSeek Polska. Adresowana jest do wszystkich, zainteresowanych programem 75+, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów.

Na opublikowanej liście 75+ znajduje się 1129 darmowych leków dostępnych dla osób, które ukończyły 75. rok życia. Aktualności na temat tego projektu można znaleźć na stronie LekSeniora.pl. Serwis na bieżąco informuje o wszystkich nowościach związanych z programem oraz wyjaśnia zasady jego funkcjonowania.

Co ważne, strona dostarcza nie tylko informacji o programie, ale przede wszystkim - o lekach, które są nim objęte. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, aby sprawdzić dowolny produkt z ich wykazu.

Udostępnione w serwisie dane opierają się na projekcie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, ostateczna jego wersja wejdzie w życie najpóźniej 1 września br. Równolegle z ogłoszeniem oficjalnej listy leków 75+ dane w bazie serwisu zostaną oczywiście zaktualizowane. Podobnie będzie w przypadku wprowadzenia przez resort zdrowia jakichkolwiek zmian na liście, a przede wszystkim - obowiązkowo po publikacji nowej (będzie się to odbywać co 2 miesiące).

Dla wygody użytkowników w serwisie dostępna jest opcja wyszukiwania leku nie tylko na podstawie jego nazwy, ale także nazwy schorzenia. Intuicyjna wyszukiwarka już po wpisaniu jednej litery wyświetla listę domyślnych wyników. Pierwsza część to nazwy leków, druga - wykaz chorób (po kliknięciu w nazwę schorzenia system pokaże listę leków wskazanych w jego terapii).

Opis leku uwzględnia szczegółowe dane, takie jak nazwa producenta, substancja czynna, postać, dostępne dawki, kod ICD-10, ostrzeżenia czy interakcje. Pokazane jest także opakowanie produktu.

Tym, którzy cenią sobie możliwość sprawdzania informacji „od ręki”, przyda się wspomniana wcześniej mobilna aplikacja Lek Seniora. Podobnie jak serwis www, zapewnia ona dostęp do danych o wszystkich lekach z listy 75+. Również w przypadku aplikacji użytkownik ma gwarancję aktualności prezentowanych informacji (posiada ona opcję automatycznych, regularnych aktualizacji). Aplikacja jest prosta w obsłudze i oczywiście bezpłatna.

Pobierz aplikację Lek Seniora:

  

Liczba wyświetleń:

2 229

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia wspólnie z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (Urząd) uruchomiło 31 maja 2023 r. nowy System Monitorowania Zagrożeń (SMZ2). Zakres prac nad nową odsłoną systemu został wypracowany...
Resort zdrowia uruchomił dodatkowy nabór placówek POZ oraz AOS do pilotażowego programu w zakresie monitorowania dzieci i młodzieży z pierwotnymi i wtórnymi niedoborami odporności. Zainteresowane placówki AOS oraz POZ mogą składać wnioski do dnia 31...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...