Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Trzy strony internetowe o refundowanych lekach

To LekDlaDziecka.pl, LekiCiazaPlus.pl oraz LekSeniora.pl. Osoby zainteresowane w łatwy sposób sprawdzą tutaj, czy dany lek jest bezpłatny dla wybranej grupy beneficjentów oraz zapoznają się z jego szczegółowym opisem.

Pierwszego stycznia nastąpi kolejna aktualizacja listy refundacyjnej. Lekarze muszą pamiętać, że wraz z początkiem 2024 roku należy wymienić receptariusz na nowy bądź sprawdzić, czy czerpią wiedzę o lekach ze zaktualizowanego programu komputerowego lub mobilnego. Warto też wiedzieć, gdzie w sieci szukać rzetelnych informacji o produktach refundowanych. Poniżej trzy rekomendacje.

Pierwsza z nich to LekDlaDziecka.pl, strona internetowa dostępna od paru miesięcy, poświęcona bezpłatnym produktom leczniczym dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Można tutaj sprawdzić, czy dany lek jest refundowany, a także przejrzeć jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Do wyszukiwarki, zamieszczonej na stronie, wystarczy wpisać: nazwę preparatu (już po chwili pojawi się jego wyczerpujący opis) albo nazwę konkretnej choroby (wówczas system wskaże leki stosowane w jej leczeniu). W serwisie publikowane są również aktualności dotyczące bezpłatnych leków z wykazu 18- oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

Druga rekomendacja to LekiCiazaPlus.pl, strona, na której od 2020 roku można szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka. Oczywiście wraz z informacją o odpłatności produktu pojawia się jego szczegółowy opis. Serwis oferuje również interesujący przewodnik po ciąży, tydzień po tygodniu. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj między innymi, jakie zmiany zachodzą w ciele przyszłej mamy oraz jak rozwija się jej dziecko.

Trzecia i ostatnia rekomendacja to LekSeniora.pl, serwis z najdłuższą tradycją, bowiem już od 7 lat dostarcza rzetelnych informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla seniorów, początkowo co najmniej 75-letnich, a od września 2023 roku 65-letnich. Po wpisaniu nazwy preparatu do wyszukiwarki zobaczymy jego opis - można go szybko wydrukować, korzystając z przycisku “Drukuj”. Jeśli produkt jest refundowany, będzie przy nim dopisek “Lek bezpłatny 65+”. Osoby odwiedzające serwis znajdą tutaj również aktualności na temat programu 65+ oraz inne informacje, ważne z perspektywy seniorów.

Warto dodać, że firma LekSeek oprócz ww. stron internetowych udostępniła również bezpłatne aplikacje mobilne - Leki Ciąża Plus oraz Lek Seniora, a już wkrótce swoją premierę będzie miała aplikacja Lek Dla Dziecka.

Liczba wyświetleń:

492

Skomentuj

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się dwa nowe dokumenty: Prawo Wykonywania Zawodu Lekarza oraz Prawo Wykonywania Zawodu Lekarza Dentysty. Nowe dokumenty zostały wprowadzone we współpracy z Naczelną Izbą Lekarską i Ministerstwem Cyfryzacji....
Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nową wersję aplikacji mZUS dla Lekarza. Dzięki aplikacji lekarze i asystenci medyczni mogą szybko wystawiać i anulować zaświadczenia lekarskie, a teraz również: zaktualizować miejsca świadczenia pracy i...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...