Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Z cyklu: funkcjonalności, które warto znać

Dr100 oferuje szereg funkcjonalności i udogodnień, dzięki którym zarządzanie placówką stomatologiczną staje się wygodniejsze i wydajniejsze. Czy znasz je wszystkie? Zapraszamy na nowy cykl: funkcjonalności, które warto znać!

W artykułach z tej serii będziemy przybliżać po trzy użyteczne rozwiązania, dostępne w programie dr100. Bohaterami dzisiejszego tekstu są dwie funkcjonalności z kalendarza oraz jedno udogodnienie związane z wydrukami.

Indywidualne stopki w dokumentach

Każda komórka organizacyjna placówki może mieć własną stopkę w dokumentach. Jeśli chcesz korzystać z tej możliwości, włącz funkcjonalność w ustawieniach aplikacji: Administracja -> Placówka -> Ustawienia aplikacji -> Pozwalaj na zmianę ustawień stopki w każdej komórce organizacyjnej. Następnie przełącz widok na komórkę organizacyjną, której stopkę chcesz zmienić (menu z lewej strony -> Zmień komórkę organizacyjną) i edytuj stopkę według swoich preferencji (Administracja -> Placówka -> Wydruki).

Szybka zmiana kolejności pracowników w kalendarzu

(W zakładce “Wszyscy pracownicy”, z lewej strony ekranu)

To bardzo proste: wystarczy chwycić kafelek z imieniem i nazwiskiem pracownika i przeciągnąć go w wybrane miejsce listy. Zmiana zostanie zapamiętana przez system i naniesiona w kalendarzu znajdującym się obok.

Przejrzyste notatki w kalendarzu

Notatki można dodawać w różnych miejscach programu; jednym z nich jest kalendarz. Po kliknięciu w przycisk “Dodaj notatkę” - znajdujący się u góry ekranu, tuż przy przycisku “Lista rezerwowa” - pojawi się formularz do uzupełnienia. Zauważ, że możesz formatować tekst, czyli robić pogrubienia, podkreślenia, przekreślenia, zmieniać kolor czcionki itp. Uzupełniając formularz, nie zapomnij wybrać gabinetu z rozwijanej listy. Utworzona tutaj notatka będzie widoczna w kalendarzu oraz na liście wizyt. 

***

Przetestuj powyższe funkcjonalności na swoim koncie w programie dr100.

Liczba wyświetleń:

264

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...