Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Opublikowano Program Rozwoju e-Zdrowia na lata 2022-2027

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Program Rozwoju e-Zdrowia na lata 2022-2027. Celem Programu jest lepsza opieka zdrowotna dzięki transformacji cyfrowej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Program Rozwoju e-Zdrowia będzie realizowany w trzech etapach. W pierwszym - nastąpi ogólnopolskie wdrożenie e-usług (połowa 2023 r.), w drugim (dwa lata później) - zaczną obowiązywać rozwiązania wspierające skoordynowaną opiekę nad pacjentem. Trzeci etap to szerokie wykorzystanie rozwiązań związanych z wsparciem decyzji klinicznych oraz telemedycyną.

„Większe zaangażowanie we własne zdrowie to główne zadanie Programu. Usługi cyfrowe mają to ułatwić. E-zdrowie, to przede wszystkim rozwój zdalnej opieki w środowisku pacjenta i autodiagnostyki” – czytamy w komunikacie MZ.

Resort zdrowia tłumaczy, że Program Rozwoju e-Zdrowia to lepsze wykorzystanie danych oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji m.in. do podpowiadania pracownikom medycznym na co powinni zwrócić większą uwagę. To rozwój narzędzi wspomagających decyzje kliniczne i poprawa skuteczności diagnostyki.

Program zakłada rozwój systemów centralnych (w tym usług dla pacjentów), ale także systemów świadczeniodawców, z których będą też korzystać pracownicy medyczni.

Dokument można pobrać ze strony internetowej MZ [Plik PDF]


Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Liczba wyświetleń:

1 165

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych przygotowało badanie satysfakcji osób głuchych i słabosłyszących z korzystania z Internetowego Konta Pacjenta oraz aplikacji mobilnej mojeIKP. Pytania w ankiecie zostały przetłumaczone na...
Paweł Kikosicki po dwóch latach odchodzi ze stanowiska dyrektora Centrum e-Zdrowia. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. - Po ponad 2 latach nadszedł czas pożegnać się z Centrum e-Zdrowia. To był bardzo intensywny okres, w trakcie którego...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...