Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Opublikowano Program Rozwoju e-Zdrowia na lata 2022-2027

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Program Rozwoju e-Zdrowia na lata 2022-2027. Celem Programu jest lepsza opieka zdrowotna dzięki transformacji cyfrowej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Program Rozwoju e-Zdrowia będzie realizowany w trzech etapach. W pierwszym - nastąpi ogólnopolskie wdrożenie e-usług (połowa 2023 r.), w drugim (dwa lata później) - zaczną obowiązywać rozwiązania wspierające skoordynowaną opiekę nad pacjentem. Trzeci etap to szerokie wykorzystanie rozwiązań związanych z wsparciem decyzji klinicznych oraz telemedycyną.

„Większe zaangażowanie we własne zdrowie to główne zadanie Programu. Usługi cyfrowe mają to ułatwić. E-zdrowie, to przede wszystkim rozwój zdalnej opieki w środowisku pacjenta i autodiagnostyki” – czytamy w komunikacie MZ.

Resort zdrowia tłumaczy, że Program Rozwoju e-Zdrowia to lepsze wykorzystanie danych oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji m.in. do podpowiadania pracownikom medycznym na co powinni zwrócić większą uwagę. To rozwój narzędzi wspomagających decyzje kliniczne i poprawa skuteczności diagnostyki.

Program zakłada rozwój systemów centralnych (w tym usług dla pacjentów), ale także systemów świadczeniodawców, z których będą też korzystać pracownicy medyczni.

Dokument można pobrać ze strony internetowej MZ [Plik PDF]


Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Liczba wyświetleń:

855

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia rozpoczęło konsultacje społeczne projektu regulaminu dla przedsięwzięcia „Pacjent w centrum e-zdrowia”. - Chcemy bardziej otworzyć się na inicjatywy organizacji pacjentów - mówi Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ. W I kwartale 2023 roku...
Szpitale i poradnie psychiatryczne wnioskują o sfinansowanie zakupów teleinformatycznych podnoszących poziom cyberbezpieczeństwa. Do tej pory umowy z NFZ podpisało 613 podmiotów na kwotę 261 mln zł. Dziś rusza też pilotaż szkoleń z zakresu...
Znajdziesz tam krótkie filmy instruktażowe, krok po kroku przedstawiające obsługę MyDr EDM. Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco z publikacjami! Przygotowane przez nas materiały wideo dedykowane są głównie początkującym użytkownikom,...
Jak dane medyczne można wykorzystać w budowaniu ekosystemu e-zdrowia w Polsce? Jak zadbać o wysoki poziom cyberbezpieczeństwa systemów w ochronie zdrowia? W jaki sposób udostępniać i przetwarzać dane medyczne pacjentów? O tym będą dyskutować eksperci...