Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wykaz zmian w mobilnym Gabinecie drWidget

Najnowsza wersja aplikacji oferuje Ci sporo nowości, m.in. w widokach: logowania, listy osób upoważnionych i pełnego dodawania pacjenta. Nie daj się zaskoczyć podczas pracy - zajrzyj do wykazu i sprawdź, co konkretnie zmieniło się w mobilnym Gabinecie drWidget!

Poniższe modyfikacje zostały wdrożone do aplikacji na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android. Możesz pobrać ją za darmo ze sklepu Google Play.

1. Zmiany w widoku listy osób upoważnionych

-> Od teraz po kliknięciu w ramkę z numerem telefonu pojawia się pomarańczowe okno z ikonkami: telefonu i wiadomości. Możesz wybrać, czy chcesz zadzwonić, czy wysłać SMS pod ww. numer.

-> Nowością jest również przycisk “Zobacz wszystkie dane”. Po kliknięciu w niego otwiera się podgląd danych osoby upoważnionej - możesz je edytować, ale dopiero po naciśnięciu na pomarańczowe pole “Edytuj”. Jeśli pacjent ma opiekuna, obrazek widoczny w prawym górnym rogu ekranu zmienia się w przycisk - kliknięcie w niego spowoduje, że w polach do uzupełnienia pojawią się dane opiekuna. Taki sam przycisk został umieszczony w widoku dodawania osoby upoważnionej.

2. W widoku karty pacjenta, który jest uchodźcą, pojawiła się żółta ramka z napisem “Uchodźca”.

3. Zmiany w widoku pełnego dodawania pacjenta

Od teraz przy pozycji “Opiekun” znajduje się przełącznik (domyślnie wyłączony). Po włączeniu go możemy wybrać, czy chcemy dodać jako opiekuna pacjenta z placówki czy też osobę spoza niej. Jeśli zdecydujemy się na opcję numer 1, pojawi się wyszukiwarka pacjentów. W przypadku wyboru opcji drugiej dodawanie opiekuna odbywa się tak samo, jak do tej pory.

4. W widoku logowania pojawiło się “oczko”, pozwalające podejrzeć wpisane hasło.

5. Zmiany w widoku danych pacjenta

Dodaliśmy nowe pola, a dotychczasowe nieco inaczej uporządkowaliśmy.

-> Sekcja “Dane ogólne” zmieniła nazwę na “Dane podstawowe”. Pojawiły się nowe pola (imię, nazwisko) oraz możliwość edycji numeru i typu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

-> Nowością jest sekcja “Dane kontaktowe”, do której - z “Danych ogólnych” zostały przeniesione: e-mail i telefon. Można tu znaleźć również alternatywny numer telefonu.

-> Dodaliśmy sekcję “Dane opcjonalne”, a w niej: drugie imię, nazwisko panieńskie, płeć, numer karty wewnętrznej, kraj (ww. informacje były dotychczas w “Danych ogólnych), a także miejsce urodzenia i grupę krwi.

-> Pojawiła się nieedytowalna sekcja “Opiekun” (imię, nazwisko, numer i typ dokumentu potwierdzającego tożsamość, data urodzenia i adres).

-> Ostatnią nowością jest sekcja “Pracodawca i ubezpieczenie”. Dostępne są tu dwa pola przeniesione z “Danych ogólnych” (uprawnienia, NFZ) oraz pięć nowych (nazwa pracodawcy, NIP pracodawcy, adres pracodawcy, zawód, symbol gr. produkcji i usługi). Edytowalne są wszystkie pola oprócz adresu pracodawcy i symbolu.

Liczba wyświetleń:

987

Skomentuj

Aplikacja mojeIKP została wyróżniona tytułem „champion WSIS” w kategorii „ICT applications: benefits in all aspects of life – E-health”. Tym samym znalazła się wśród pięciu najlepszych projektów w tej kategorii. A konkurencja była duża. Łącznie do...
Centrum e-Zdrowia zaprasza przedstawicieli dostawców oprogramowania dla sektora ochrony zdrowia do udziału w warsztatach poświęconych pracy nad nową odsłoną serwisu ezdrowie.gov.pl. Celem prac nad nową wersją ezdrowie.gov.pl jest stworzenie serwisu,...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...