Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wykaz zmian w mobilnym Gabinecie drWidget

Najnowsza wersja aplikacji oferuje Ci sporo nowości, m.in. w widokach: logowania, listy osób upoważnionych i pełnego dodawania pacjenta. Nie daj się zaskoczyć podczas pracy - zajrzyj do wykazu i sprawdź, co konkretnie zmieniło się w mobilnym Gabinecie drWidget!

Poniższe modyfikacje zostały wdrożone do aplikacji na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android. Możesz pobrać ją za darmo ze sklepu Google Play.

1. Zmiany w widoku listy osób upoważnionych

-> Od teraz po kliknięciu w ramkę z numerem telefonu pojawia się pomarańczowe okno z ikonkami: telefonu i wiadomości. Możesz wybrać, czy chcesz zadzwonić, czy wysłać SMS pod ww. numer.

-> Nowością jest również przycisk “Zobacz wszystkie dane”. Po kliknięciu w niego otwiera się podgląd danych osoby upoważnionej - możesz je edytować, ale dopiero po naciśnięciu na pomarańczowe pole “Edytuj”. Jeśli pacjent ma opiekuna, obrazek widoczny w prawym górnym rogu ekranu zmienia się w przycisk - kliknięcie w niego spowoduje, że w polach do uzupełnienia pojawią się dane opiekuna. Taki sam przycisk został umieszczony w widoku dodawania osoby upoważnionej.

2. W widoku karty pacjenta, który jest uchodźcą, pojawiła się żółta ramka z napisem “Uchodźca”.

3. Zmiany w widoku pełnego dodawania pacjenta

Od teraz przy pozycji “Opiekun” znajduje się przełącznik (domyślnie wyłączony). Po włączeniu go możemy wybrać, czy chcemy dodać jako opiekuna pacjenta z placówki czy też osobę spoza niej. Jeśli zdecydujemy się na opcję numer 1, pojawi się wyszukiwarka pacjentów. W przypadku wyboru opcji drugiej dodawanie opiekuna odbywa się tak samo, jak do tej pory.

4. W widoku logowania pojawiło się “oczko”, pozwalające podejrzeć wpisane hasło.

5. Zmiany w widoku danych pacjenta

Dodaliśmy nowe pola, a dotychczasowe nieco inaczej uporządkowaliśmy.

-> Sekcja “Dane ogólne” zmieniła nazwę na “Dane podstawowe”. Pojawiły się nowe pola (imię, nazwisko) oraz możliwość edycji numeru i typu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

-> Nowością jest sekcja “Dane kontaktowe”, do której - z “Danych ogólnych” zostały przeniesione: e-mail i telefon. Można tu znaleźć również alternatywny numer telefonu.

-> Dodaliśmy sekcję “Dane opcjonalne”, a w niej: drugie imię, nazwisko panieńskie, płeć, numer karty wewnętrznej, kraj (ww. informacje były dotychczas w “Danych ogólnych), a także miejsce urodzenia i grupę krwi.

-> Pojawiła się nieedytowalna sekcja “Opiekun” (imię, nazwisko, numer i typ dokumentu potwierdzającego tożsamość, data urodzenia i adres).

-> Ostatnią nowością jest sekcja “Pracodawca i ubezpieczenie”. Dostępne są tu dwa pola przeniesione z “Danych ogólnych” (uprawnienia, NFZ) oraz pięć nowych (nazwa pracodawcy, NIP pracodawcy, adres pracodawcy, zawód, symbol gr. produkcji i usługi). Edytowalne są wszystkie pola oprócz adresu pracodawcy i symbolu.

Liczba wyświetleń:

795

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...