Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Unijny Certyfikat COVID zniknął z aplikacji mObywatel

W najnowszej aktualizacji aplikacji mObywatel 2.0 usunięto Unijny Certyfikat COVID. Jednak każdy, kto będzie go potrzebował, nadal znajdzie go na stronie Pacjent.gov.pl oraz w aplikacji mojeIKP.

Unijny Certyfikat COVID ułatwiał swobodne podróżowanie po krajach Unii Europejskiej i innych państwach, które dołączyły do programu.

Informował o:

  • przebyciu choroby COVID-19,
  • posiadaniu aktualnego negatywnego wyniku testu na COVID-19,
  • zaszczepieniu przeciwko COVID-19.

Po wybuchu pandemii był to międzynarodowy dokument o dużym znaczeniu. Miał pozytywny wpływ nie tylko na swobodę podróżowania obywateli wielu państw, ale także na rozwój europejskiej współpracy w zakresie wprowadzania wspólnych dokumentów.

Ministerstwo Cyfryzacji tłumaczy, że obecnie – w pierwszym kwartale 2024 roku – o pandemii mówi się najczęściej w czasie przeszłym. Podróżowanie za granicą nie wymaga już legitymowania się dodatkowym dokumentem, który potwierdza informacje związane z wirusem COVID-19.

„Dziś dokument Unijny Certyfikat COVID jest znacznie rzadziej używany. Nie będzie go już w aplikacji mObywatel 2.0, ale nadal masz do niego dostęp na stronie Pacjent.gov.pl oraz w aplikacji mojeIKP” - poinformowano w wydanym komunikacie.

 

Liczba wyświetleń:

310

Skomentuj

Od 1 sierpnia 2024 r. system P1 wymagać będzie wprowadzenia informacji o okresie stosowania i ilości leku do podania przy wystawianiu recept rocznych - poinformował resort zdrowia. „Ma to na celu uporządkowanie zapisu dawkowania na receptach oraz...
Akademia CeZ rozpoczyna nowy cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. To odpowiedź na rosnące ryzyka przestępstw, na które narażone są wszystkie podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia. Pierwsze szkolenie już 2 lipca. Od lipca...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...