Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Trzy bezpłatne aplikacje dla przyszłej mamy

Podpowiedzą, czy lek przepisany przez lekarza jest refundowany i przypomną, że już pora zażyć lekarstwo. Wyjaśnią także ciężarnej, jak zmienia się jej nienarodzone dziecko, tydzień po tygodniu. Zajrzyj do zestawienia i poznaj trzy bezpłatne aplikacje mobilne od LekSeek dedykowane przyszłej mamie.

Pierwsza z nich to Leki Ciąża Plus. Po włączeniu aplikacji przyszła mama zobaczy wyszukiwarkę - wystarczy wpisać do niej nazwę produktu, aby już po chwili wiedzieć, czy jest refundowany i móc zapoznać się z jego szczegółowym opisem. Aplikacja podaje informacje, dzięki którym pacjentka może świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Uwaga! W bazie danych znajdują się nie tylko leki refundowane, lecz także wszystkie inne dostępne w polskich aptekach, suplementy diety oraz dermokosmetyki. Aktualnie jest ich ponad 19 tysięcy. Bezpłatne leki dla ciężarnych są oznaczone adnotacją “Lek w programie Ciąża+”.

Aplikacja oferuje także ciekawy przewodnik po ciąży. Przyszła mama znajdzie tutaj cenne informacje na temat przebiegu ciąży - dowie się, jak zmienia się jej nienarodzone dziecko, tydzień po tygodniu.

Druga z rekomendowanych bezpłatnych aplikacji to Weź dawkę, rozwiązanie dedykowane wszystkim zapominalskim, którzy potrzebują przypominajki o konieczności zażycia lekarstwa. Aby taki alert otrzymać, należy wcześniej wprowadzić do systemu niezbędne dane: nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania leku oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko naładować telefon i pamiętać o tym, aby dźwięki były włączone - w przeciwnym razie pacjentka nie usłyszy przypominajki.

Ostatnia propozycja od LekSeek to gratka dla ciekawskich. Cecha Bobasa oferuje trzy funkcjonalności: podpowiada, jaką grupę krwi i jaki kolor oczu może mieć dziecko, a także ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji laktozy. Aby zaspokoić swoją ciekawość, należy wprowadzić do systemu odpowiednie dane - rodziców i ewentualnie dziadków.

Aplikacje są dostępne w sklepach Google Play i App Store. Natomiast pod adresem lekseek.com można przejrzeć portfolio firmy LekSeek, w którym znajdują się również inne rozwiązania mobilne dla pacjentów, ale także ciekawe propozycje dla lekarzy i farmaceutów.

Liczba wyświetleń:

821

Skomentuj

Od 1 sierpnia 2024 r. system P1 wymagać będzie wprowadzenia informacji o okresie stosowania i ilości leku do podania przy wystawianiu recept rocznych - poinformował resort zdrowia. „Ma to na celu uporządkowanie zapisu dawkowania na receptach oraz...
Akademia CeZ rozpoczyna nowy cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. To odpowiedź na rosnące ryzyka przestępstw, na które narażone są wszystkie podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia. Pierwsze szkolenie już 2 lipca. Od lipca...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...