Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

LekDlaDziecka.pl - nowa strona dla osób zainteresowanych bezpłatnymi lekami dla dzieci i młodzieży

Wszystko o bezpłatnych produktach z wykazu 18- można znaleźć w jednym miejscu: pod adresem LekDlaDziecka.pl. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, by już po chwili uzyskać informację, czy produkt jest refundowany i móc przeglądać jego szczegółowy opis.

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.

Jak szybko sprawdzić, czy dany produkt leczniczy jest refundowany? Można na przykład skorzystać z wyszukiwarki leków, dostępnej pod adresem LekDlaDziecka.pl. Wystarczy wpisać nazwę produktu, by już po chwili otrzymać informację na temat odpłatności oraz szczegółowy opis preparatu, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - wówczas system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych dostępne pod adresem LekDlaDziecka.pl będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto regularnie odwiedzać serwis również ze względu na publikowane tam newsy dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

LekSeek Polska, twórca strony, zapowiada, że już wkrótce z wyszukiwarki leków będzie można korzystać na telefonie, zostanie bowiem udostępniona aplikacja Lek Dla Dziecka. Osoby zainteresowane pobiorą ją za darmo, tak jak pozostałe rozwiązania mobilne oferowane przez firmę.

Liczba wyświetleń:

1 260

Skomentuj

Od 1 sierpnia 2024 r. system P1 wymagać będzie wprowadzenia informacji o okresie stosowania i ilości leku do podania przy wystawianiu recept rocznych - poinformował resort zdrowia. „Ma to na celu uporządkowanie zapisu dawkowania na receptach oraz...
Akademia CeZ rozpoczyna nowy cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. To odpowiedź na rosnące ryzyka przestępstw, na które narażone są wszystkie podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia. Pierwsze szkolenie już 2 lipca. Od lipca...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...