Programiści z PGG opracowali program, który wspomaga sanepid w walce z pandemią
Programiści Polskiej Grupy Górniczej (PGG) przygotowali oprogramowanie, które wspomaga pracowników lokalnych stacji sanepidu w walce z pandemią – obsługuje ono rejestrację osób pozostających w izolacji i pomaga zaplanować terminy pobierania wymazów.
System opracowany przez programistów Zakładu Informatyki i Telekomunikacji PGG (ZIT) wykorzystywany jest już w powiatowych stacjach sanepidu w Rybniku i Katowicach – przekazał w piątek PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski.
Program obsługuje rejestrację osób pozostających w izolacji lub na kwarantannie oraz kierowanie ich na wymazy. Oprogramowanie pomaga też zaplanować terminy pobierania próbek biologicznych, odpowiednio grupuje w bazie danych osoby objęte odosobnieniem oraz wspiera procesy związane z kierowaniem osób na kwarantannę do izolatorów lub hospitalizacji chorych.
>>>ZOBACZ TEŻ: MC: ponad pół miliona osób korzysta z aplikacji ProteGo Safe
"Gdy tylko przez bazę lokalnej stacji sanepidu przewijają się dane pracownika PGG, oprogramowanie przy rejestracji automatycznie sprawdza dane przy pomocy systemu kadrowego spółki, co znacznie optymalizuje cały proces i eliminuje błędy, które często zdarzają się podczas ręcznego wpisywania danych” - wyjaśnił Głogowski.
Program pozwala także sporządzać kompleksowe raporty i statystyki na potrzeby każdej ze stacji. Analizuje m.in. poziom zachorowań i ozdrowień z upływem czasu, przelicza odpowiednio liczbę skierowań do pobrania wymazów, zerejestrowane wyniki badań, skierowania do odbycia kwarantanny lub na izolację, z podziałem na poszczególne dni.
"Oprogramowanie opracowane przez naszych informatyków pomaga znacznie usprawnić komunikację stacji sanepidu w województwie śląskim z największym w regionie pracodawcą, jakim jest PGG. Udostępnione rozwiązanie ujednolica sposób wprowadzania danych, upraszcza procesy związane z obsługą badanych i zakażonych oraz skraca czas tej obsługi" - powiedział prezes PGG Tomasz Rogala.
Jak zaznaczają przedstawiciele spółki, także inni pracodawcy, po integracji oprogramowania z ich systemami kadrowymi, mogą łatwiej uzyskać ważną informację związaną ze spodziewanym powrotem pracownika do pracy.
>>>ZOBACZ TEŻ: Teleporady. Ministerstwo Zdrowia opublikowało zbiór zasad i dobrych praktyk dla lekarzy POZ
System opracowany przez programistów ZIT wykorzystywany jest już w powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych w Rybniku i Katowicach. W dalszym ciągu trwają prace rozwojowe nad oprogramowaniem. ZIT jest gotów do wdrożenia systemu w kolejnych stacjach sanepidu, zaprasza też do współpracy inne firmy regionu, które chciałyby skorzystać z tego oprogramowania – deklaruje PGG.(PAP)
Źródło: PAP
Liczba wyświetleń:
958
Skomentuj