Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowy moduł w mobilnym Gabinecie drWidget

Nosi nazwę „Zamówienia”. Pozwala przeglądać otrzymane zamówienia na leki oraz odpowiadać na nie: pozytywnie, wystawiając e-receptę, albo negatywnie, odrzucając zgłoszenie z podaniem uzasadnienia.

Dzięki integracji Gabinetu drWidget z platformą MyDr, adresowaną do pacjentów, możliwe jest zdalne przedłużanie e-recept. To wygodne i użyteczne rozwiązanie, szczególnie dla osób przyjmujących leki stałe. Mogą uzyskać niezbędną im e-receptę bez osobistej wizyty w przychodni, ograniczając przy tym ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych wirusów.

Pacjent, po zalogowaniu się na swoje konto na www.mydr.pl albo w aplikacji mobilnej MyDr, ma wgląd w e-recepty dotychczas wystawione mu przez lekarza w Gabinecie drWidget. W razie potrzeby może wysłać zamówienie na lek, a w zasadzie - prośbę o przedłużenie e-recepty.

Zgłoszenie trafi na konto lekarza w Gabinecie drWidget, od niedawna także w jego wersji mobilnej. We wspomnianym na wstępie nowym module aplikacji („Zamówienia”) lekarz znajdzie listę zamówień złożonych przez jego pacjentów.

  • Jeśli pozytywnie rozpatrzy zgłoszenie pacjenta, wybiera opcję „Utwórz wizytę”, aby zdalnie wystawić e-receptę na potrzebne pacjentowi leki. Utworzona wizyta będzie miała od razu uzupełnione: wywiad, rozpoznanie ICD-10 i notatkę. Na liście recept znajdzie się zamówienie pacjenta, na podstawie którego lekarz wystawi nową e-receptę.
  • Jeśli natomiast lekarz uzna wystawienie e-recepty za bezzasadne, odrzuci zamówienie (przycisk „Usuń”), podając przy tym uzasadnienie.

Aby korzystać z tej funkcjonalności, lekarz musi zintegrować swoje konto w Gabinecie drWidget z platformą medyczną MyDr. W tym celu należy skontaktować się z naszym działem pomocy technicznej pod numerem 33 445 43 45.

Poleć swoim pacjentom platformę MyDr. Dzięki niej będą mogli nie tylko zdalnie przedłużać e-recepty, lecz także odbywać wizyty online oraz przeglądać swoje wyniki badań i pomiarów.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z mobilnej wersji Gabinetu drWidget, już dziś pobierz ją za darmo ze sklepów Google Play albo App Store.

Liczba wyświetleń:

268

Skomentuj

8 lipca 2020 roku minęło dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do dziś lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów. Nie tylko personel...
W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odmowy przyjęcia przez świadczeniodawców skierowań w postaci elektronicznej, gdy nazwa komórki organizacyjnej wskazana w e-skierowaniu nie zgadza się z nazwą określoną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17...
Czy wiesz, że NFZ postanowił premiować placówki POZ i AOS, które wystawiają skierowania elektroniczne zamiast tradycyjnych papierowych? Zacznij korzystać z modułu e-skierowań w Gabinecie drWidget i zarabiaj więcej! Sprawdź szczegóły. Premie...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...