Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Google dodaje do Map aktualizacje o zmianach dla podróżnych związanych z COVID-19

Google dodaje do Map aktualizacje zawierające informacje dla podróżnych związane ze zmianami w transporcie w związku z epidemią koronawirusa. Mapy mają w ramach tej usługi wyświetlać informacje od lokalnych organów administracji publicznej.

Obecnie usługa dostępna jest w Wielkiej Brytanii, USA, Indiach, Meksyku, Francji, Tajlandii, Hiszpanii, Niderlandach, Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Austrii i Belgii. Według serwisu Cnet, alerty związane z funkcjonowaniem transportu w czasie epidemii w kolejnych krajach mają zostać udostępnione wkrótce.

Wśród informacji, które można znaleźć w nowej sekcji informacyjnej Map Google, znajdują się m.in. dane o tym, czy na trasie przejazdu znajdują się punkty kontrolne (np. przy przekraczaniu granic). W przypadku wyznaczania trasy do centrum pobierania testów na COVID-19 lub szpitala, Mapy Google będą wyświetlać użytkownikom informacje na temat obowiązujących w tych placówkach zasad sanitarnych oraz procedury postępowania. Obecnie funkcja dostarczająca informacje związane z placówkami medycznymi dostępna jest jednak wyłącznie w USA, Korei Południowej, na Filipinach, w Indonezji i Izraelu. Według deklaracji, Google pracuje nad udostępnieniem jej w kolejnych krajach.

Koncern pracuje również nad funkcją, która została uruchomiona jeszcze w ubiegłym roku, dostępna jest jednak w ograniczonym zakresie. Ma ona pomóc użytkownikom planować podróże z wykorzystaniem transportu publicznego w oparciu o dane na temat prognozowanej liczby pasażerów w różnych porach dnia.

>>>ZOBACZ TEŻ: Kolejne zmiany w mobilnym Gabinecie drWidget

Użytkownicy będą mogli zapoznać się z danymi na temat średniego obłożenia punktów przesiadkowych, a także dodawać własne obserwacje na temat natężenia ruchu pasażerskiego. Funkcja ma być udostępniona szerzej w ciągu najbliższych kilku tygodni i opierać swoje działanie na danych z telefonów osób z włączoną historią lokalizacji konta Google. (PAP)


Źródło: PAP

Liczba wyświetleń:

910

Skomentuj

Wszyscy, którym wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie chęci szczepienia, zostali zapisani. Otrzymają zwrotne maile do 24h. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń - napisało w piątek Centrum e-Zdrowia. Poinformowało też, że termin potwierdzenia...
Pandemia koronawirusa uświadomiła pacjentom, nie tylko zalety płynące z e-usług, ale także ich niezbędność w systemie ochrony zdrowia. Bez e-recepty, e-skierowania, e-wizyty i teleporady oraz aplikacji: Internetowe Konto Pacjenta i gabinet.gov.pl,...
Gabinet drWidget już udostępnił swoim użytkownikom taką funkcję. Pamiętaj jednak, że w pierwszej kolejności e-skierowania będą generowane automatycznie w systemie P1. Sprawdź, w jakich sytuacjach lekarz może wystawić indywidualne e-skierowanie na...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...