Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Google dodaje do Map aktualizacje o zmianach dla podróżnych związanych z COVID-19

Google dodaje do Map aktualizacje zawierające informacje dla podróżnych związane ze zmianami w transporcie w związku z epidemią koronawirusa. Mapy mają w ramach tej usługi wyświetlać informacje od lokalnych organów administracji publicznej.

Obecnie usługa dostępna jest w Wielkiej Brytanii, USA, Indiach, Meksyku, Francji, Tajlandii, Hiszpanii, Niderlandach, Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Austrii i Belgii. Według serwisu Cnet, alerty związane z funkcjonowaniem transportu w czasie epidemii w kolejnych krajach mają zostać udostępnione wkrótce.

Wśród informacji, które można znaleźć w nowej sekcji informacyjnej Map Google, znajdują się m.in. dane o tym, czy na trasie przejazdu znajdują się punkty kontrolne (np. przy przekraczaniu granic). W przypadku wyznaczania trasy do centrum pobierania testów na COVID-19 lub szpitala, Mapy Google będą wyświetlać użytkownikom informacje na temat obowiązujących w tych placówkach zasad sanitarnych oraz procedury postępowania. Obecnie funkcja dostarczająca informacje związane z placówkami medycznymi dostępna jest jednak wyłącznie w USA, Korei Południowej, na Filipinach, w Indonezji i Izraelu. Według deklaracji, Google pracuje nad udostępnieniem jej w kolejnych krajach.

Koncern pracuje również nad funkcją, która została uruchomiona jeszcze w ubiegłym roku, dostępna jest jednak w ograniczonym zakresie. Ma ona pomóc użytkownikom planować podróże z wykorzystaniem transportu publicznego w oparciu o dane na temat prognozowanej liczby pasażerów w różnych porach dnia.

>>>ZOBACZ TEŻ: Kolejne zmiany w mobilnym Gabinecie drWidget

Użytkownicy będą mogli zapoznać się z danymi na temat średniego obłożenia punktów przesiadkowych, a także dodawać własne obserwacje na temat natężenia ruchu pasażerskiego. Funkcja ma być udostępniona szerzej w ciągu najbliższych kilku tygodni i opierać swoje działanie na danych z telefonów osób z włączoną historią lokalizacji konta Google. (PAP)


Źródło: PAP

Liczba wyświetleń:

461

Skomentuj

8 lipca 2020 roku minęło dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do dziś lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów. Nie tylko personel...
W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odmowy przyjęcia przez świadczeniodawców skierowań w postaci elektronicznej, gdy nazwa komórki organizacyjnej wskazana w e-skierowaniu nie zgadza się z nazwą określoną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17...
Czy wiesz, że NFZ postanowił premiować placówki POZ i AOS, które wystawiają skierowania elektroniczne zamiast tradycyjnych papierowych? Zacznij korzystać z modułu e-skierowań w Gabinecie drWidget i zarabiaj więcej! Sprawdź szczegóły. Premie...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...