Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Pięć sposobów na przekazanie pacjentowi kodu do e-recepty

I tylko jeden z nich wymaga skorzystania z usługi VIP, czyli płatnej. Masz do dyspozycji szereg darmowych metod, w tym wysłanie z Gabinetu drWidget maila lub skorzystanie z integracji programu z platformą MyDr. Poznaj wszystkie dostępne sposoby przekazania pacjentowi kodu do e-recepty i wybierz jeden z nich.

Od 1 maja usługą VIP, czyli płatną, stało się wysyłanie SMS-ów z kodami z e-systemów (do e-recepty, e-skierowania itp.) oraz z powiadomieniami o zbliżających się wizytach. Aby móc korzystać z ww. funkcjonalności, należy wykupić jeden z dostępnych pakietów SMS. Aktualną ofertę znajdziesz w Gabinecie drWidget, w ustawieniach placówki, zakładce „Usługi VIP”.

Jeśli nie chcesz ponosić kosztów usługi VIP, wybierz jedną z poniższych metod przekazania pacjentowi kodu dostępu do e-recepty:

  1. Przy pomocy Gabinetu drWidget wyślij kod na adres e-mail pacjenta.
  2. Skorzystaj z integracji Gabinetu drWidget i platformy MyDr. Jak to działa? Jeśli pacjent zarejestruje się na ww. platformie (za darmo), to kod dostępu do e-recepty, wystawionej w Gabinecie, pojawi się na jego koncie pod adresem mydr.pl.
  3. Wręcz pacjentowi wydruk informacyjny zawierający kod dostępu.
  4. Zaproponuj pacjentowi założenie Internetowego Konta Pacjenta (szczegóły na pacjent.gov.pl) - wówczas będzie otrzymywał kody dostępu w SMS-ach z IKP. W przypadku SMS-ów z IKP nie ponosisz żadnych kosztów.

Tradycyjnie, w razie wątpliwości zachęcamy Cię do kontaktu z naszym działem pomocy technicznej pod numerem 33 445 43 45, mailowo kontakt@drw.pl albo na czacie dostępnym w programie.

Liczba wyświetleń:

322

Skomentuj

8 lipca 2020 roku minęło dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do dziś lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów. Nie tylko personel...
W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odmowy przyjęcia przez świadczeniodawców skierowań w postaci elektronicznej, gdy nazwa komórki organizacyjnej wskazana w e-skierowaniu nie zgadza się z nazwą określoną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17...
Czy wiesz, że NFZ postanowił premiować placówki POZ i AOS, które wystawiają skierowania elektroniczne zamiast tradycyjnych papierowych? Zacznij korzystać z modułu e-skierowań w Gabinecie drWidget i zarabiaj więcej! Sprawdź szczegóły. Premie...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...