Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Przeprowadź e-wizytę w Gabinecie drWidget

W związku z zagrożeniem koronawirusem udostępniliśmy w Gabinecie drWidget funkcjonalność e-wizyty. Od teraz możesz łączyć się z pacjentem poprzez wideoczat. Zdalnie przeprowadzaj wywiady medyczne, wystawiaj e-recepty i e-zwolnienia. Sprawdź, jak to działa.

Przeprowadzanie e-wizyt jest możliwe dzięki integracji Gabinetu drWidget z bezpłatną platformą telemedyczną MyDr, dedykowaną pacjentom. Przetestuj e-wizytę, postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Krok 1. Aby włączyć funkcjonalność e-wizyty na swoim koncie, skontaktuj się z naszym działem Helpdesk. Zadzwoń pod numer 33 445 43 45.

Krok 2. Zapisz pacjenta na konsultację, np. poprzez przycisk „Szybka wizyta”. W formularzu zaznacz przedostatnie pole, tj. „E-wizyta”.

Krok 3. Na liście wizyt, przy tej dopiero co utworzonej, pojawi się ikonka jasnoniebieskiego stetoskopu. Kliknij w nią, aby wysłać pacjentowi zaproszenie na e-wizytę. Zadaniem pacjenta jest zarejestrowanie się na platformie MyDr. Dzięki temu uzyska dostęp do e-wizyty. Piętnaście minut przed planowanym terminem konsultacji na koncie pacjenta zostanie odsłonięty przycisk „Rozpocznij e-wizytę”.

Krok 4. Zacznij przeprowadzać wizytę razem z Gabinetem drWidget, tak jak robiłeś to do tej pory. W prawym dolnym rogu ekranu pojawi się okno wideoczatu z pacjentem.

Krok 5. E-wizytę rozlicz na NFZ, podając kod 89.0099. Wkrótce pojawi się także możliwość prywatnego rozliczenia e-wizyty (przy płatności z góry).

Już dziś przetestuj nową funkcjonalność Gabinetu drWidget! E-wizyta to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, lecz także sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusów.

Liczba wyświetleń:

2 547

Skomentuj

8 lipca 2020 roku minęło dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do dziś lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów. Nie tylko personel...
W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odmowy przyjęcia przez świadczeniodawców skierowań w postaci elektronicznej, gdy nazwa komórki organizacyjnej wskazana w e-skierowaniu nie zgadza się z nazwą określoną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17...
Czy wiesz, że NFZ postanowił premiować placówki POZ i AOS, które wystawiają skierowania elektroniczne zamiast tradycyjnych papierowych? Zacznij korzystać z modułu e-skierowań w Gabinecie drWidget i zarabiaj więcej! Sprawdź szczegóły. Premie...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...