Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wystaw e-receptę w aplikacji mobilnej

Przeprowadzasz wizytę domową i nie masz dostępu do komputera, a trzeba wystawić e-receptę? Skorzystaj z mobilnej wersji Gabinetu drWidget! Aplikacja oferuje Ci nową funkcjonalność, tj. możliwość generowania e-recept. Przetestuj ją już dziś.

Z Gabinetem drWidget, czyli programem do prowadzenia placówki medycznej, możesz pracować na dwa sposoby: w przeglądarce internetowej, pod adresem www.drw.pl, albo w telefonie komórkowym, przy użyciu aplikacji mobilnej. Oba rozwiązania są bezpłatne.

Aplikacja mobilna pozwala lekarzowi wygodnie pracować także wtedy, gdy nie ma dostępu do komputera. Wystarczy komórka, aby zarządzać czasem pracy, przeprowadzać wizyty, weryfikować dane w systemie eWUŚ i digitalizować dokumenty. Dodatkowo, zainstalowanie aplikacji na tablecie pozwala lekarzowi zbierać od pacjentów elektroniczne podpisy na wybranych dokumentach, w tym na zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Mobilny Gabinet drWidget został właśnie wzbogacony o nową, ważną funkcjonalność, tj. możliwość generowania e-recept. Jak to zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Zaloguj się na swoje konto w aplikacji mobilnej Gabinet drWidget.
  2. Wybierz wizytę, którą chcesz przeprowadzić.
  3. Kliknij w „Wystaw e-receptę”, a następnie w pomarańczowy przycisk ze znakiem „+”.
  4. Pojawi się formularz z danymi placówki i pacjenta. Uzupełnij pola: „Oddział NFZ” i „Uprawnienia”, po czym kliknij w przycisk „Krok 2”.
  5. Korzystając z wyszukiwarki, wprowadź na e-receptę lek, który chcesz przepisać pacjentowi. Potem przejdź do „Kroku 3”.
  6. Wprowadź hasło, którym zabezpieczono Twój podpis kwalifikowany/ certyfikat z ZUS, a następnie kliknij w przycisk „Wystaw e-receptę”.
  7. Na ekranie pojawi się „Informacja o receptach elektronicznych”. Kliknij w „Wyślij kod”, aby przesłać pacjentowi wiadomość SMS z kodem dostępu do e-recepty.

To by było na tyle! Elektroniczną receptę możesz wystawić nie tylko z poziomu wizyty, lecz także karty pacjenta.

Wróćmy na chwilę do punktu trzeciego instrukcji. Po kliknięciu w „Wystaw e-receptę” zobaczysz wspomniany przycisk ze znakiem „+”, jak również listę e-recept. Lista uwzględnia wystawione pakiety e-recept oraz wersje robocze. Te pierwsze można wyświetlać w formacie PDF oraz usuwać, te drugie – edytować oraz usuwać.

Już dziś wypróbuj nowy sposób generowania e-recept! Jeśli jeszcze nie korzystasz z mobilnej wersji Gabinetu drWidget, to pobierz ją ze sklepu Google Play albo App Store. W razie jakichkolwiek problemów z wystawianiem e-recept skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej pod numerem 33 445 43 45.

  

 

Liczba wyświetleń:

1 272

Skomentuj

Na początku czerwca resort cyfryzacji udostępni nową wersję aplikacji ProteGO Safe, dzięki której użytkownik może m.in. otrzymać informację o kontakcie z osobą zakażoną wraz z instrukcją, jak postępować - powiedział PAP minister cyfryzacji Marek...
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozpoczyna nowy cykl publikacji informacyjno-edukacyjnych na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), serwisu pacjent.gov.pl oraz e-usług w ochronie zdrowia. Cykl prowadzony będzie w mediach...
Kolejne nowości są już dostępne w Gabinecie drWidget. Znajdziesz je podczas wystawiania e-recepty, w widoku głównym na liście zaplanowanych wizyt oraz w aplikacji mobilnej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. Tym razem przedstawiamy Ci trzy...
26 -28 czerwca 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28.06.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...