Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wystaw e-receptę w aplikacji mobilnej

Przeprowadzasz wizytę domową i nie masz dostępu do komputera, a trzeba wystawić e-receptę? Skorzystaj z mobilnej wersji Gabinetu drWidget! Aplikacja oferuje Ci nową funkcjonalność, tj. możliwość generowania e-recept. Przetestuj ją już dziś.

Z Gabinetem drWidget, czyli programem do prowadzenia placówki medycznej, możesz pracować na dwa sposoby: w przeglądarce internetowej, pod adresem www.drw.pl, albo w telefonie komórkowym, przy użyciu aplikacji mobilnej. Oba rozwiązania są bezpłatne.

Aplikacja mobilna pozwala lekarzowi wygodnie pracować także wtedy, gdy nie ma dostępu do komputera. Wystarczy komórka, aby zarządzać czasem pracy, przeprowadzać wizyty, weryfikować dane w systemie eWUŚ i digitalizować dokumenty. Dodatkowo, zainstalowanie aplikacji na tablecie pozwala lekarzowi zbierać od pacjentów elektroniczne podpisy na wybranych dokumentach, w tym na zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Mobilny Gabinet drWidget został właśnie wzbogacony o nową, ważną funkcjonalność, tj. możliwość generowania e-recept. Jak to zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Zaloguj się na swoje konto w aplikacji mobilnej Gabinet drWidget.
  2. Wybierz wizytę, którą chcesz przeprowadzić.
  3. Kliknij w „Wystaw e-receptę”, a następnie w pomarańczowy przycisk ze znakiem „+”.
  4. Pojawi się formularz z danymi placówki i pacjenta. Uzupełnij pola: „Oddział NFZ” i „Uprawnienia”, po czym kliknij w przycisk „Krok 2”.
  5. Korzystając z wyszukiwarki, wprowadź na e-receptę lek, który chcesz przepisać pacjentowi. Potem przejdź do „Kroku 3”.
  6. Wprowadź hasło, którym zabezpieczono Twój podpis kwalifikowany/ certyfikat z ZUS, a następnie kliknij w przycisk „Wystaw e-receptę”.
  7. Na ekranie pojawi się „Informacja o receptach elektronicznych”. Kliknij w „Wyślij kod”, aby przesłać pacjentowi wiadomość SMS z kodem dostępu do e-recepty.

To by było na tyle! Elektroniczną receptę możesz wystawić nie tylko z poziomu wizyty, lecz także karty pacjenta.

Wróćmy na chwilę do punktu trzeciego instrukcji. Po kliknięciu w „Wystaw e-receptę” zobaczysz wspomniany przycisk ze znakiem „+”, jak również listę e-recept. Lista uwzględnia wystawione pakiety e-recept oraz wersje robocze. Te pierwsze można wyświetlać w formacie PDF oraz usuwać, te drugie – edytować oraz usuwać.

Już dziś wypróbuj nowy sposób generowania e-recept! Jeśli jeszcze nie korzystasz z mobilnej wersji Gabinetu drWidget, to pobierz ją ze sklepu Google Play albo App Store. W razie jakichkolwiek problemów z wystawianiem e-recept skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej pod numerem 33 445 43 45.

  

 

Liczba wyświetleń:

1 834

Skomentuj

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów, które poprawią koordynację opieki nad osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej. Wpisując swoje dane do aplikacji e-screening, dowiemy się, gdzie i jakie badania profilaktyczne...
Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek wręczył nominację na podsekretarza stanu Annie Goławskiej, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister Anna Goławska będzie odpowiedzialna za...
Przedstawiamy nowości w aplikacjach: Gabinecie drWidget i MyDr. W tej pierwszej umożliwiliśmy podgląd grafiku lekarza w module “Wizyty”, w widoku kafelkowym. Z kolei MyDr od teraz oferuje funkcjonalność płatności on-line za wizytę. Mobilny gabinet...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...