Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

mObywatel: e-Recepta również na telefonach z systemem iOS

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało aktualizację aplikacji mObywatel. Użytkownicy iPhone'ów mogą już za jej pomocą przeglądać swoje e-recepty.

Od 8 stycznia 2020 roku pacjenci otrzymują od lekarzy recepty wystawiane w formie elektronicznej. - My zadbaliśmy o wygodę. Najłatwiejszy dostęp do e-recept daje nasza aplikacja mObywatel – przekonuje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Do tej pory e-recepta w aplikacji mObywatel była dostępna na smartfonach z systemem operacyjnym Android 6.0 wzwyż. Teraz została udostępniona także dla właścicieli smartfonów z systemem iOS.

>>>ZOBACZ TEŻ: Jak wystawić e-receptę w bezpłatnym programie Gabinet drWidget?

Jeżeli pacjent posiada aplikację mObywatel (do jej uruchomienia potrzeba profilu zaufanego), to chcąc zrealizować e-receptę, może pokazać farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR lub podać numer PESEL oraz odczytać kod spod e-recepty.

Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że e-recepta to niejedyny powód, dla którego każdy pacjent ze smartfonem powinien zainstalować sobie aplikację mObywatel. Znajduje się tam także mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego.

- Możemy się nią legitymować wszędzie tam, gdzie nie ma obowiązku okazywania dowodu osobistego, w tym także w przychodniach lekarskich – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.


Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Liczba wyświetleń:

488

Skomentuj

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia zachęcają pacjentów do konsultacji on-line z powodu epidemii koronawirusa. Telemedycyna to jedno z narzędzi, które może ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się CONVID-19. W związku z zagrożeniem...
Z budżetu województwa mazowieckiego sejmik przekazał ponad 200 tys. zł na dofinansowanie dla gmin, które zechcą wprowadzić wśród swoich mieszkańców zdalne usługi opiekuńcze. Wśród nich są Radom, Pionki, Rzeczniów, Garbatka-Letnisko, Skaryszew,...
A wśród nich: „Wirtualną recepcję”, SMS-owe kampanie informacyjne oraz możliwość integracji ze Znanym Lekarzem. Gabinet drWidget oferuje Ci zestaw usług premium, dzięki którym Twoja codzienna praca będzie jeszcze wydajniejsza. Sprawdź...
26 -28 czerwca 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28.06.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...