Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

mObywatel: e-Recepta również na telefonach z systemem iOS

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało aktualizację aplikacji mObywatel. Użytkownicy iPhone'ów mogą już za jej pomocą przeglądać swoje e-recepty.

Od 8 stycznia 2020 roku pacjenci otrzymują od lekarzy recepty wystawiane w formie elektronicznej. - My zadbaliśmy o wygodę. Najłatwiejszy dostęp do e-recept daje nasza aplikacja mObywatel – przekonuje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Do tej pory e-recepta w aplikacji mObywatel była dostępna na smartfonach z systemem operacyjnym Android 6.0 wzwyż. Teraz została udostępniona także dla właścicieli smartfonów z systemem iOS.

>>>ZOBACZ TEŻ: Jak wystawić e-receptę w bezpłatnym programie Gabinet drWidget?

Jeżeli pacjent posiada aplikację mObywatel (do jej uruchomienia potrzeba profilu zaufanego), to chcąc zrealizować e-receptę, może pokazać farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR lub podać numer PESEL oraz odczytać kod spod e-recepty.

Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że e-recepta to niejedyny powód, dla którego każdy pacjent ze smartfonem powinien zainstalować sobie aplikację mObywatel. Znajduje się tam także mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego.

- Możemy się nią legitymować wszędzie tam, gdzie nie ma obowiązku okazywania dowodu osobistego, w tym także w przychodniach lekarskich – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.


Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Liczba wyświetleń:

241

Skomentuj

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych zgłaszane są przez placówki medyczne pytania, związane z sytuacjami w których pacjenci proszą telefonicznie o podanie kodu dostępu niezbędnego dla realizacji e-recepty. Placówki medyczne mają wątpliwości, czy mogą...
W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi podejrzenia "handlu" e-receptami Naczelna Izba Lekarska przypomina, że wszystkie przewinienia z zakresu odpowiedzialności zawodowej lekarzy i lekarzy dentystów należy zgłaszać do odpowiedniego...
Chcesz przekazać swoim pacjentom ważną wiadomość? Przeprowadź informacyjną kampanię SMS-ową razem z Gabinetem drWidget! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. Postępuj według poniższego schematu: Krok 1. Zaloguj się na swoje konto w...
20-22 marzec 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.03.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...