Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Stomatologu! Wystaw e-receptę w programie dr100

Wystawianie e-recept stało się obowiązkiem polskich lekarzy. Stomatologom w realizacji tego zadania pomaga program dr100, oferujący intuicyjny i prosty w obsłudze moduł e-recept, z systemem automatycznych podpowiedzi i wyszukiwarką leków.

Dr100 to innowacyjny program do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych, rekomendowany przez lekarzy stomatologów. Pozwala na kompleksowe zarządzanie takimi placówkami, zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Jest to możliwe dzięki licznym zaawansowanym narzędziom, takim jak wizualny diagram zębowy, interaktywna karta periodontologiczna, moduł magazynowy, rozliczeniowy i inne.

Program dynamicznie się rozwija, w pełni odpowiadając na potrzeby stomatologów związane z cyfryzacją służby zdrowia. Jedną z takich potrzeb jest generowanie e-recept, obowiązkowych od 8 stycznia br. Jak to zrobić w programie dr100?

Krok 1. Zadbaj o formalności. Złóż wniosek o dostęp do Systemu P1 na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, a następnie na podstawie danych otrzymanych z CSIOZ uzupełnij w programie dr100 certyfikaty TLS i WSS oraz identyfikator P1 (administracja -> e-recepty).

Krok 2. Zaopatrz się w elektroniczny podpis potrzebny do autoryzacji e-recepty, np. bezpłatny certyfikat z ZUS, dodaj go do programu i zdecyduj, które dokumenty chcesz nim podpisywać (edytuj profil -> podpis elektroniczny).

Krok 3. Wystaw swoją pierwszą e-receptę! Przeprowadzając wizytę, przejdź do zakładki „Recepty” i kliknij w przycisk „Stwórz receptę”. Tam, gdzie to możliwe, system Cię wyręczy i uzupełni dane (np. świadczeniodawcy i pacjenta). Wprowadź brakujące elementy (skorzystaj z wyszukiwarki leków), wpisz hasło do swojego certyfikatu i wyślij e-receptę! To bardzo proste! Pacjent otrzyma e-receptę drogą SMS-ową albo jako wydruk informacyjny.

Program dr100 dostępny jest „w chmurze”, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Wystarczy zalogować się na swoim koncie na stronie dr100.pl.

Jeszcze nie masz takiego konta? Koniecznie wypróbuj możliwości programu, korzystając z jego wersji demonstracyjnej na demo.dr100.pl. Pamiętaj, że jako użytkownik dr100 zyskujesz bezpłatną pomoc techniczną na każdym etapie pracy z aplikacją.

Liczba wyświetleń:

1 195

Skomentuj

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki POZ i AOS, które będą odchodziły od skierowań wystawianych w formie papierowej na rzecz e-skierowań - taką możliwość wprowadzają podpisane w środę (1 lipca) nowelizacje zarządzeń prezesa...
Odpowiadając na zgłoszone potrzeby personelu medycznego Narodowy Fundusz Zdrowia planuje od dnia 1 lipca 2020 r. w godzinach popołudniowych przekazywanie informacji o izolacji w warunkach domowych osoby ubiegającej się o świadczenia opieki...
Aplikacja mobilna została zaktualizowana i oferuje Ci jeszcze więcej możliwości. Już teraz w mobilnym Gabinecie drWidget możesz przeglądać historię wizyt pacjenta oraz edytować jego adresy (zamieszkania i zameldowania). Sprawdź szczegóły. W aplikacji...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...