Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Stomatologu! Wystaw e-receptę w programie dr100

Wystawianie e-recept stało się obowiązkiem polskich lekarzy. Stomatologom w realizacji tego zadania pomaga program dr100, oferujący intuicyjny i prosty w obsłudze moduł e-recept, z systemem automatycznych podpowiedzi i wyszukiwarką leków.

Dr100 to innowacyjny program do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych, rekomendowany przez lekarzy stomatologów. Pozwala na kompleksowe zarządzanie takimi placówkami, zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Jest to możliwe dzięki licznym zaawansowanym narzędziom, takim jak wizualny diagram zębowy, interaktywna karta periodontologiczna, moduł magazynowy, rozliczeniowy i inne.

Program dynamicznie się rozwija, w pełni odpowiadając na potrzeby stomatologów związane z cyfryzacją służby zdrowia. Jedną z takich potrzeb jest generowanie e-recept, obowiązkowych od 8 stycznia br. Jak to zrobić w programie dr100?

Krok 1. Zadbaj o formalności. Złóż wniosek o dostęp do Systemu P1 na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, a następnie na podstawie danych otrzymanych z CSIOZ uzupełnij w programie dr100 certyfikaty TLS i WSS oraz identyfikator P1 (administracja -> e-recepty).

Krok 2. Zaopatrz się w elektroniczny podpis potrzebny do autoryzacji e-recepty, np. bezpłatny certyfikat z ZUS, dodaj go do programu i zdecyduj, które dokumenty chcesz nim podpisywać (edytuj profil -> podpis elektroniczny).

Krok 3. Wystaw swoją pierwszą e-receptę! Przeprowadzając wizytę, przejdź do zakładki „Recepty” i kliknij w przycisk „Stwórz receptę”. Tam, gdzie to możliwe, system Cię wyręczy i uzupełni dane (np. świadczeniodawcy i pacjenta). Wprowadź brakujące elementy (skorzystaj z wyszukiwarki leków), wpisz hasło do swojego certyfikatu i wyślij e-receptę! To bardzo proste! Pacjent otrzyma e-receptę drogą SMS-ową albo jako wydruk informacyjny.

Program dr100 dostępny jest „w chmurze”, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Wystarczy zalogować się na swoim koncie na stronie dr100.pl.

Jeszcze nie masz takiego konta? Koniecznie wypróbuj możliwości programu, korzystając z jego wersji demonstracyjnej na demo.dr100.pl. Pamiętaj, że jako użytkownik dr100 zyskujesz bezpłatną pomoc techniczną na każdym etapie pracy z aplikacją.

Liczba wyświetleń:

1 862

Skomentuj

Unijny Certyfikat COVID (UCC) od poniedziałku (21 czerwca) jest dostępny w aplikacji mobilnej mObywatel. Certyfikat umożliwi swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej - poinformował Wydział ds. Cyfryzacji KPRM. Jak przypomniał zespół ds. cyfryzacji,...
Mobilna aplikacja weryfikująca covidowy certyfikat przez odczytywanie kodu QR jest już i dla iOS, i na Androida – przekazał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Rozporządzenie dotyczące Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) będzie stosowane w...
Wprowadziłeś do swojej placówki płatności online za wizyty? Jeśli tak, to być może chciałbyś przekazać pacjentowi ważną informację, zanim ten dokona przelewu albo w razie anulowania opłaconej wizyty. Taką informację w łatwy sposób sporządzisz w...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...