Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wystaw e-receptę w 18 sekund

W Gabinecie drWidget to możliwe. Już prawie 60% użytkowników programu wystawia elektroniczne recepty. A Ty? Wystawiłeś swoją pierwszą e-receptę? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jakie to proste.

Bądź gotowy na 8 stycznia 2020 roku, kiedy to wystawianie elektronicznych recept stanie się Twoim ustawowym obowiązkiem. Zanim wygenerujesz pierwszą e-receptę w Gabinecie drWidget, musisz zadbać o formalności, tj. złożyć wniosek o dostęp do Systemu P1 na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą oraz zaopatrzyć się w podpis elektroniczny, np. bezpłatny certyfikat z ZUS.

Dla Twojej wygody przygotowaliśmy film instruktażowy, wyjaśniający krok po kroku, jakie działania musisz podjąć. Film znajdziesz na naszym kanale na YouTube.

Gdy już uzyskasz wszystkie niezbędne certyfikaty i poprawnie wprowadzisz je do Gabinetu drWidget, możesz wystawić swoją pierwszą e-receptę! Tak jak zawsze, przeprowadź wizytę razem z programem, tzn. zapisz wywiad, rozpoznanie itp., po czym przejdź do zakładki „Recepty” i kliknij w przycisk „Dodaj receptę”. Tam, gdzie to możliwe, system automatycznych podpowiedzi wypełni formularz recepty za Ciebie, a dzięki wyszukiwarce leków szybko znajdziesz produkt, który chcesz przepisać pacjentowi. Po uzupełnieniu brakujących danych kliknij w „Wyślij e-receptę”, podaj hasło do certyfikatu i wybierz „Podpisz i wyślij”. Gdy dojdziesz do wprawy, wystawianie e-recept będzie Ci zajmowało zaledwie 18 sekund!

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej pod numerem 33 445 43 45. Chętnie pomożemy!

Liczba wyświetleń:

846

Skomentuj

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych zgłaszane są przez placówki medyczne pytania, związane z sytuacjami w których pacjenci proszą telefonicznie o podanie kodu dostępu niezbędnego dla realizacji e-recepty. Placówki medyczne mają wątpliwości, czy mogą...
W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi podejrzenia "handlu" e-receptami Naczelna Izba Lekarska przypomina, że wszystkie przewinienia z zakresu odpowiedzialności zawodowej lekarzy i lekarzy dentystów należy zgłaszać do odpowiedniego...
A wśród nich między innymi: nowa usługa VIP, czyli kampanie SMS-owe, możliwość wystawiania faktur za transport sanitarny oraz opiekę nocną i świąteczną. Sprawdź, co jeszcze zmieniło się w Gabinecie drWidget w ostatnim miesiącu. Chcesz przekazać swoim...
20-22 marzec 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.03.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...