Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Większe korzyści dla lekarzy wystawiających e-recepty

Jeszcze nie wystawiłeś swojej pierwszej e-recepty? Zrób to już dzisiaj z Gabinetem drWidget. Teraz lekarze POZ, którzy wystawiają recepty w formie elektronicznej, zarabiają więcej. Nowy pomysł NFZ przewiduje wzrost stawki kapitacyjnej nawet o 6%.

Narodowy Fundusz Zdrowia chce przyspieszyć wdrożenie e-recept w gabinetach POZ i podnieść jakość udzielanych świadczeń. Nowe Zarządzenie Prezesa Funduszu przewiduje wzrost stawki kapitacyjnej dla lekarzy, którzy wystawiają elektroniczne recepty.

Cztery progi

Podwyżki stawki kapitacyjnej są bezpośrednio związane z procentem wystawionych e-recept. Jeśli będą one stanowić od 5 do 30%, stawka we wrześniu wzrośnie o 3%, przy 30–50% będzie to 4%, przy 50–80% przewidziano wzrost o 5%, a powyżej 80% wystawionych e-recept stawka wzrośnie aż o 6%. Zarządzenie Prezesa NFZ jest dostępne na stronie internetowej Funduszu. Tam też znajdują się szczegółowo opisane wartości stawek kapitacyjnych, które będą zmieniać się w kolejnych miesiącach.

Coraz mniej czasu

System motywacyjny wprowadzony przez NFZ to dobra okazja, by rozpocząć wystawianie elektronicznych recept, tym bardziej że już za niecałe cztery miesiące upływa ostateczny termin na wdrożenie tej funkcjonalności. Od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej. Już teraz średnia dzienna liczba e-recept wynosi ponad 100 tys., a recepty w nowej formie można otrzymać w 1278 miejscowościach. Tylko w sierpniu wystawiono ich ponad 2 mln.

Bezpłatny program do EDM

Nie czekaj na ostatnią chwilę – już dziś wystaw swoją pierwszą e-receptę w Gabinecie drWidget - bezpłatnym programie do kompleksowej opieki nad pacjentem, który w łatwy sposób łączy wszystkie elementy cyfryzacji służby zdrowia.

Użytkownicy Gabinetu drWidget wystawiają elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) zaledwie kilkoma kliknięciami i w prosty sposób dokonują rozliczeń z NFZ. Bez najmniejszego trudu generują w programie e-recepty i prowadzą karty pacjentów w formie elektronicznej. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do wszystkich danych o pacjencie, interaktywnemu grafikowi wizyt, obszernej bibliotece gotowych formularzy, systemowi automatycznych podpowiedzi i innym udogodnieniom dostępnym w programie lekarze pracują szybko i sprawnie, oszczędzając nawet 20% czasu dziennie.

Jak wystawić swoją pierwszą e-receptę?

Załóż darmowe konto w programie Gabinet drWidget, a następnie złóż wniosek o dostęp do Systemu P1 na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Postępuj zgodnie z instrukcją podaną tutaj. Na podstawie danych otrzymanych z CSIOZ uzupełnij w Gabinecie drWidget węzeł OID usługodawcy, certyfikat TLS oraz certyfikat WSS (z poziomu administracji, zakładka „Zarządzaj”, „e-recepty”).

Aby móc wystawiać e-recepty, musisz także dysponować własnym podpisem elektronicznym (np. bezpłatnym certyfikatem z ZUS). Zapewne już go masz i wykorzystujesz do autoryzacji e-ZLA. Z poziomu edycji profilu (zakładka „Narzędzia wizyty”, „Podpis elektroniczny”) można dodawać certyfikaty zdalne i lokalne oraz przypisywać je do konkretnych czynności (podpisywania archiwizowanych wizyt, e-recept itp.).

Jeżeli wykonałeś poprzednie kroki, możesz wystawić swoją pierwszą e-receptę w Gabinecie drWidget! Podczas przeprowadzania wizyty przejdź do zakładki „Recepty”, kliknij w przycisk „Dodaj receptę” i uzupełnij ją. Następnie kliknij w „Wyślij eReceptę”, podaj hasło do certyfikatu i wybierz „Podpisz i wyślij”.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

W razie wątpliwości obejrzyj jeszcze film instruktażowy dostępny na naszym kanale na YouTube. Możesz także skontaktować się z działem pomocy technicznej: telefonicznie 33 445 43 45, mailowo kontakt@drw.pl lub na czacie dostępnym w programie po zalogowaniu.

 

Liczba wyświetleń:

1 791

Skomentuj

Jak wystawić e-receptę? Dlaczego warto korzystać z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej? Czym jest Internetowe Konto Pacjenta? O tym dyskutowali eksperci podczas bezpłatnego szkolenia „E-zdrowie – wyzwania dla lekarzy”. Szkolenie zostało...
Mniej niż dwa miesiące zostało do wejścia w życie obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. W październiku do e-recepty dołączyły kolejne 1296 podmioty lecznicze - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Liderem...
Mowa o aplikacji pomocniczej do Gabinetu drWidget, która ułatwia digitalizację dokumentów oraz tworzy kopie zapasowe danych z programu i zapisuje je na komputerze. Aplikacja została właśnie wzbogacona o nową funkcjonalność. Sprawdź jaką. DRW Asystent...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’ UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST...