Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kolejna nowość w aplikacji mobilnej dr100

Najnowsza wersja aplikacji dla stomatologów umożliwia zmianę języka z polskiego na angielski w formularzu pełnego dodawania pacjenta do systemu oraz w wywiadzie medycznym. Szczegóły w artykule.

Dr100 to innowacyjny program do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Pozwala na kompleksowe zarządzanie takimi placówkami, zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Jest to możliwe dzięki licznym zaawansowanym narzędziom, w które został wyposażony. Są to m.in.: wizualny diagram zębowy, interaktywna karta periodontologiczna, moduł magazynowy i rozliczeniowy.

Program dostępny jest „w chmurze”. Aby z niego korzystać, należy zalogować się na swoim koncie na stronie www.dr100.pl. Oprócz wersji przeglądarkowej, istnieje także mobilna – do pobrania na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Aplikacja mobilna dr100 została wyposażona w najważniejsze dla lekarza funkcjonalności, pozwalające mu pracować szybko i wygodnie nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do komputera. Wystarczy komórka, aby planować swój czas pracy i umawiać wizyty w placówce. Korzystając z aplikacji, lekarz przejrzy dane i dokumenty pacjentów, a także pobierze ich karty. Dokona również digitalizacji: prześle sfotografowany dokument (np. wyniki badań) z telefonu do dr100.

Zainstalowanie aplikacji na tablecie daje dodatkowe możliwości, takie jak dodawanie nowych pacjentów do systemu. Jak to działa? Pacjent samodzielnie, przy pomocy tabletu, wprowadza swoje dane osobowe do systemu (takie jak imię, nazwisko, adres, informacje o ubezpieczeniu w NFZ itp.). Odbywa się to w specjalnym, bezpiecznym trybie, który uniemożliwia pacjentowi włączenie innego ekranu w aplikacji dr100.

Po zapisaniu danych pacjent, przy pomocy rysika, podpisuje zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Aplikacja umożliwia podpisanie także innych zgód, w tym na leczenie stomatologiczne, chirurgiczno-implantologiczne, endodontyczne, zaświadczenie o sanacji itp.

Od niedawna istnieje możliwość zmiany języka z polskiego na angielski w formularzu pełnego dodawania pacjenta. Preferowany język można także zmienić w formularzu wywiadu medycznego. Tam pacjent podaje takie dane, tak grupa krwi, leki stałe, przebyte operacje, palenie, alergie itd.

Zachęcamy do wypróbowania nowości dostępnych w aplikacji. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Liczba wyświetleń:

108

Skomentuj

Jak wygląda cyfryzacja polskiej służby zdrowia i jaka jest rola prywatnych dostawców IT w zachodzących zmianach? Między innymi te kwestie poruszono podczas debaty ekspercko-systemowej Medexpressu. Cyfryzacja polskiej służby zdrowia nabrała tempa. Z...
Rada Ministrów przyjęła we wtorek (9 lipca) projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań e-zdrowia, przedłożony przez ministra zdrowia. Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, projekt zawiera największy w historii...
Dodawaj rezerwacje urządzeń, sprawdzaj bieżące wypożyczenia i przeglądaj ich historię, a także dokonuj rozliczeń. Szybko i łatwo zrobisz to w Gabinecie drWidget. Sprawdź szczegóły. Po zalogowaniu się do programu na stronie www.drw.pl, w widoku...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.6 września 2019r. Lublin15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’...