Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Eksperci z Grupy Wyszehradzkiej o e-zdrowiu w Bratysławie

Ponad 100 ekspertów i liderów e-zdrowia z krajów V4 – Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Węgry i Słowacja) spotkało się 5 czerwca w Bratysławie podczas V4 Healthcare Conference. W spotkaniu brał udział także zespół Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia z Bartłomiejem Wnukiem, dyrektorem CSIOZ, oraz Anetą Kulmą, zastępcą dyrektora CSIOZ.

Głównym tematem poruszanym podczas konferencji jest postęp e-zdrowia w krajach V4. Przedstawiane są strategie krajowe, aktualny stan ich wdrożenia oraz wyniki.

Prócz wymiany doświadczeń, eksperci e-zdrowia z Grupy Wyszehradzkiej dyskutowali o dalszej współpracy w dziedzinie cyfryzacji ochrony zdrowia, szczególnie w ramach projektów regionalnych.

Kolejnym tematem rozmów była strategia państw V4 we włączaniu się do innych europejskich projektów e-zdrowia.

CSIOZ przedstawiło w Bratysławie swoje osiągnięcia w obszarze projektu P1 – Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Z dużym zainteresowaniem spotkało się zwłaszcza Internetowe Konto Pacjenta #IKP.

Konferencję zorganizowało Narodowe Centrum Informacji Zdrowotnej Słowacji (Národné Centrum Zdravotníckych Informácií) z okazji słowackiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

389

Skomentuj

W związku z koronawirusem opracowaliśmy system, który pozwala zbierać anonimowe dane od operatorów sieci komórkowych, by monitorować, jak przemieszczają się użytkownicy telefonów - poinformował w wywiadzie dla Onetu minister cyfryzacji Marek...
We Wrocławiu ruszyły zapisy do pilotażowego projektu z zakresu teleopieki i telemedycyny dla seniorów. Do programu kardiologicznego i diabetologicznego można się już zgłaszać. Natomiast rekrutacja do teleopieki senioralnej jest zamknięta. Programem...
Czy zauważyłeś, że w aplikacji mobilnej Gabinet drWidget pojawił się nowy przycisk? Pomarańczowy, z zawijającą strzałką. Przy jego pomocy możesz zmienić termin zaplanowanej wizyty. Nowy przycisk znajdziesz w szczegółach zaplanowanej wizyty, tuż przy...
NOWY TERMIN 1-3 września 2020r. Poznań SALMED - największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzą liderów rynku. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i...