Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Eksperci z Grupy Wyszehradzkiej o e-zdrowiu w Bratysławie

Ponad 100 ekspertów i liderów e-zdrowia z krajów V4 – Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Węgry i Słowacja) spotkało się 5 czerwca w Bratysławie podczas V4 Healthcare Conference. W spotkaniu brał udział także zespół Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia z Bartłomiejem Wnukiem, dyrektorem CSIOZ, oraz Anetą Kulmą, zastępcą dyrektora CSIOZ.

Głównym tematem poruszanym podczas konferencji jest postęp e-zdrowia w krajach V4. Przedstawiane są strategie krajowe, aktualny stan ich wdrożenia oraz wyniki.

Prócz wymiany doświadczeń, eksperci e-zdrowia z Grupy Wyszehradzkiej dyskutowali o dalszej współpracy w dziedzinie cyfryzacji ochrony zdrowia, szczególnie w ramach projektów regionalnych.

Kolejnym tematem rozmów była strategia państw V4 we włączaniu się do innych europejskich projektów e-zdrowia.

CSIOZ przedstawiło w Bratysławie swoje osiągnięcia w obszarze projektu P1 – Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Z dużym zainteresowaniem spotkało się zwłaszcza Internetowe Konto Pacjenta #IKP.

Konferencję zorganizowało Narodowe Centrum Informacji Zdrowotnej Słowacji (Národné Centrum Zdravotníckych Informácií) z okazji słowackiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

211

Skomentuj

Jak wystawić e-receptę? Dlaczego warto korzystać z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej? Czym jest Internetowe Konto Pacjenta? O tym dyskutowali eksperci podczas bezpłatnego szkolenia „E-zdrowie – wyzwania dla lekarzy”. Szkolenie zostało...
Mniej niż dwa miesiące zostało do wejścia w życie obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. W październiku do e-recepty dołączyły kolejne 1296 podmioty lecznicze - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Liderem...
Mowa o aplikacji pomocniczej do Gabinetu drWidget, która ułatwia digitalizację dokumentów oraz tworzy kopie zapasowe danych z programu i zapisuje je na komputerze. Aplikacja została właśnie wzbogacona o nową funkcjonalność. Sprawdź jaką. DRW Asystent...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’ UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST...