Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Korzystaj ze zaktualizowanej Bazy Leków dostępnej w Gabinecie drWidget

Nie przegap zmian w refundacji! Od 1 maja obowiązuje nowy wykaz produktów refundowanych. Korzystaj tylko z rzetelnych i aktualnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, też mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Sprawdź jaką.

Do listy refundacyjnej dodano 51 produktów, w tym 27 produktów leczniczych w ramach listy aptecznej, 7 – w ramach katalogu chemioterapii, 8 – w ramach programów lekowych oraz 8 wyrobów medycznych i 1 środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego w ramach listy aptecznej. Szczegółowe informacje na temat najnowszego obwieszczenia Ministra Zdrowia można znaleźć tutaj.

Tradycyjnie, jak co dwa miesiące, porefundacyjnej aktualizacji uległa Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Oferuje ona ponad 17 tysięcy wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Aby szybko dotrzeć do opisu wybranego preparatu, należy skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki (dostępna po kliknięciu w kafel „Baza Leków” w widoku głównym programu). System wyświetli takie informacje o produkcie, jak skład, działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) itp.

Wygodny i szybki dostęp do Bazy Leków (oraz interakcji) masz także podczas wystawiania recepty. Bazę możesz mieć także zawsze pod ręką w swoim telefonie – wystarczy, że pobierzesz ją w formie darmowej aplikacji mobilnej ze sklepu Google Play lub App Store.

Natomiast jeśli preferujesz tradycyjne rozwiązania, proponujemy Ci majowe wydanie Receptariusza Lekarza Praktyka, w pełni zgodne z najnowszym obwieszczeniem Ministra Zdrowia. Znajdziesz tutaj kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz ma poręczny rozmiar (162 x 97 mm) i objętość ok. 620 stron. Przedstawione w nim informacje zawarte są w przejrzystych i łatwych do odczytywania tabelkach oraz posiadają dokładne objaśnienia.

Receptariusz Lekarza Praktyka możesz zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Istnieje także możliwość pobrania go w wersji elektronicznej, bezpłatnej. Plik w formacie PDF znajdziesz na stronie www.leksykon.com.pl, w zakładce „Materiały do pobrania”.

Zachęcamy Cię do korzystania z rzetelnych i aktualnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget oraz Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon.

Liczba wyświetleń:

662

Skomentuj

Na początku czerwca resort cyfryzacji udostępni nową wersję aplikacji ProteGO Safe, dzięki której użytkownik może m.in. otrzymać informację o kontakcie z osobą zakażoną wraz z instrukcją, jak postępować - powiedział PAP minister cyfryzacji Marek...
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozpoczyna nowy cykl publikacji informacyjno-edukacyjnych na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), serwisu pacjent.gov.pl oraz e-usług w ochronie zdrowia. Cykl prowadzony będzie w mediach...
Kolejne nowości są już dostępne w Gabinecie drWidget. Znajdziesz je podczas wystawiania e-recepty, w widoku głównym na liście zaplanowanych wizyt oraz w aplikacji mobilnej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. Tym razem przedstawiamy Ci trzy...
26 -28 czerwca 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28.06.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...