Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Co nowego w Bazie Leków drWidget?

Funkcja skanowania kodów kreskowych, zamieszczonych na opakowaniach produktów. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, aby już po chwili przeglądać wyczerpujący opis jednego z ponad 17 tys. produktów dostępnych w bazie aplikacji. Szczegóły w artykule.

DrWidget Baza Leków to jedna z najpopularniejszych mobilnych aplikacji medycznych od LekSeek Polska, uznanego twórcy oprogramowania dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów. Wspomniana aplikacja to prawdziwe kompendium wiedzy o wszystkich produktach leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Można ją pobrać zupełnie za darmo ze sklepów App Store i Google Play.

Aplikacja zapewnia dostęp do takich informacji, jak postać leku, dawka, droga podania, odpłatność, wskazania według Charakterystyk Produktów Leczniczych, dawkowanie, ostrzeżenia itp. Użytkownik może także kliknąć w ulotkę produktu, gdzie znajdzie dodatkowe dane, w tym możliwe działania niepożądane czy interakcje z innymi lekami. Co istotne, aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, dzięki czemu zawsze podaje rzetelne informacje.

Do opisu wybranego preparatu można dotrzeć na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z wyszukiwarki. Już wpisanie do niej pierwszych liter sprawi, że system wyświetli listę proponowanych wyników. Istnieje możliwość zastosowania filtrów (np. szukania tylko wśród produktów refundowanych albo tylko na receptę).

Drugi sposób wyszukiwania jest dostępny w aplikacji od niedawna i polega na skanowaniu (aparatem telefonu) kodów kreskowych, zamieszczonych na opakowaniach produktów. Z nowej funkcjonalności można korzystać na telefonach z systemem operacyjnym Android. Wkrótce skanowanie kodów pojawi się także w wersji aplikacji na system iOS.

Baza Leków drWidget przypadła do gustu lekarzom nie tylko ze względu na swoją bogatą zawartość merytoryczną, lecz także prostą, intuicyjną obsługę i liczne udogodnienia, w które została wyposażona. Mowa m.in. o automatycznych aktualizacjach, możliwości ustawienia opcji pobierania opisów leków i o funkcji „Ulubione”, pozwalającej utworzyć listę najczęstszych wyszukiwań.

Z Bazy Leków LekSeek Polska można korzystać również na stronie www.leksykon.com.pl oraz w programach do zarządzania placówkami medycznymi – Gabinecie drWidget i dr100.

 

Aplikacja jest dostępna za darmo:

get_app_storeget_google_play

Liczba wyświetleń:

288

Skomentuj

Finlandia i Estonia są pierwszymi krajami, które współpracują w zakresie wzajemnej realizacji e-recept. Już w niedalekiej przyszłości taka możliwość rozszerzona zostanie także na pozostałe części Europy - informuje Centrum Systemów Informacyjnych...
W środę (15 maja) do opiniowania został skierowany projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej. Regulacja rozszerza katalog EDM, nakładając obowiązek jej prowadzenia...
Nie przegap zmian w refundacji! Od 1 maja obowiązuje nowy wykaz produktów refundowanych. Korzystaj tylko z rzetelnych i aktualnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania,...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.6 września 2019r. Lublin15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’...