Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Każdego dnia wystawianych jest średnio ponad 6 tys. e-recept

Od 1 stycznia e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce, a wystawiono ich dotychczas blisko 300 tysięcy. Codziennie do centralnego systemu informatycznego e-zdrowie (P1) przyłączają się kolejne podmioty lecznicze. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 177 podmiotów leczniczych z 121 miast - informuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Od początku roku recepty elektroniczne otrzymało już blisko 60 tysięcy pacjentów. Średnio w dni robocze wystawionych jest ponad 6 tys. e-recept dziennie.

W lutym do systemu e-recepty dołączyły kolejne 74 podmioty lecznicze. Są to zarówno duże centra medyczne takie jak np. Centrum Onkologii – Intytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, oraz mniejsze przychodnie i zakłady opieki zdrowotnej jak np. Przychodnia Lekarzy Rodzinnych z Dębna (woj. zachodniopomorskie) czy przychodnia SpecMed z Krosna (woj. podkarpackie). Pacjenci mają możliwość monitorowania, w których podmiotach personel medyczny wystawia już e-recepty, ponieważ informacja ta pojawiała się automatycznie na stronie mapa.pacjent.gov.pl(Otworzy się w nowej karcie).

Jak pokazują statystyki kolejne podmioty, nie czekając do dnia w którym wchodzi w życie ustawowy obowiązek, inwestują w rozwiązania cyfrowe, dzięki czemu dostarczają swoim pacjentom proste w obsłudze i wygodne e-usługi. Wśród podmiotów, które do systemu dołączyły w lutym najwięcej e-recept wystawionych zostało w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Medivita" w Rykach (woj. lubelskie) oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Józefowie (woj. mazowieckie).

Jak informuje CSIOZ, najbardziej aktywne w wystawianiu recept w postaci elektronicznej są podmioty lecznicze z Siedlec, Skierniewic i z Wysokiego, które do e-recepty przyłączyły się jeszcze w fazie pilotażu. Jest to dowód na to, że wdrożone rozwiązanie sprawdziło się w praktyce i jest nadal chętnie używane z korzyścią dla personelu medycznego i pacjentów.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

413

Skomentuj

Finlandia i Estonia są pierwszymi krajami, które współpracują w zakresie wzajemnej realizacji e-recept. Już w niedalekiej przyszłości taka możliwość rozszerzona zostanie także na pozostałe części Europy - informuje Centrum Systemów Informacyjnych...
W środę (15 maja) do opiniowania został skierowany projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej. Regulacja rozszerza katalog EDM, nakładając obowiązek jej prowadzenia...
Nie przegap zmian w refundacji! Od 1 maja obowiązuje nowy wykaz produktów refundowanych. Korzystaj tylko z rzetelnych i aktualnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania,...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.6 września 2019r. Lublin15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’...