Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Każdego dnia wystawianych jest średnio ponad 6 tys. e-recept

Od 1 stycznia e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce, a wystawiono ich dotychczas blisko 300 tysięcy. Codziennie do centralnego systemu informatycznego e-zdrowie (P1) przyłączają się kolejne podmioty lecznicze. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 177 podmiotów leczniczych z 121 miast - informuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Od początku roku recepty elektroniczne otrzymało już blisko 60 tysięcy pacjentów. Średnio w dni robocze wystawionych jest ponad 6 tys. e-recept dziennie.

W lutym do systemu e-recepty dołączyły kolejne 74 podmioty lecznicze. Są to zarówno duże centra medyczne takie jak np. Centrum Onkologii – Intytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, oraz mniejsze przychodnie i zakłady opieki zdrowotnej jak np. Przychodnia Lekarzy Rodzinnych z Dębna (woj. zachodniopomorskie) czy przychodnia SpecMed z Krosna (woj. podkarpackie). Pacjenci mają możliwość monitorowania, w których podmiotach personel medyczny wystawia już e-recepty, ponieważ informacja ta pojawiała się automatycznie na stronie mapa.pacjent.gov.pl(Otworzy się w nowej karcie).

Jak pokazują statystyki kolejne podmioty, nie czekając do dnia w którym wchodzi w życie ustawowy obowiązek, inwestują w rozwiązania cyfrowe, dzięki czemu dostarczają swoim pacjentom proste w obsłudze i wygodne e-usługi. Wśród podmiotów, które do systemu dołączyły w lutym najwięcej e-recept wystawionych zostało w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Medivita" w Rykach (woj. lubelskie) oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Józefowie (woj. mazowieckie).

Jak informuje CSIOZ, najbardziej aktywne w wystawianiu recept w postaci elektronicznej są podmioty lecznicze z Siedlec, Skierniewic i z Wysokiego, które do e-recepty przyłączyły się jeszcze w fazie pilotażu. Jest to dowód na to, że wdrożone rozwiązanie sprawdziło się w praktyce i jest nadal chętnie używane z korzyścią dla personelu medycznego i pacjentów.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

1 260

Skomentuj

Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...