Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Każdego dnia wystawianych jest średnio ponad 6 tys. e-recept

Od 1 stycznia e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce, a wystawiono ich dotychczas blisko 300 tysięcy. Codziennie do centralnego systemu informatycznego e-zdrowie (P1) przyłączają się kolejne podmioty lecznicze. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 177 podmiotów leczniczych z 121 miast - informuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Od początku roku recepty elektroniczne otrzymało już blisko 60 tysięcy pacjentów. Średnio w dni robocze wystawionych jest ponad 6 tys. e-recept dziennie.

W lutym do systemu e-recepty dołączyły kolejne 74 podmioty lecznicze. Są to zarówno duże centra medyczne takie jak np. Centrum Onkologii – Intytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, oraz mniejsze przychodnie i zakłady opieki zdrowotnej jak np. Przychodnia Lekarzy Rodzinnych z Dębna (woj. zachodniopomorskie) czy przychodnia SpecMed z Krosna (woj. podkarpackie). Pacjenci mają możliwość monitorowania, w których podmiotach personel medyczny wystawia już e-recepty, ponieważ informacja ta pojawiała się automatycznie na stronie mapa.pacjent.gov.pl(Otworzy się w nowej karcie).

Jak pokazują statystyki kolejne podmioty, nie czekając do dnia w którym wchodzi w życie ustawowy obowiązek, inwestują w rozwiązania cyfrowe, dzięki czemu dostarczają swoim pacjentom proste w obsłudze i wygodne e-usługi. Wśród podmiotów, które do systemu dołączyły w lutym najwięcej e-recept wystawionych zostało w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Medivita" w Rykach (woj. lubelskie) oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Józefowie (woj. mazowieckie).

Jak informuje CSIOZ, najbardziej aktywne w wystawianiu recept w postaci elektronicznej są podmioty lecznicze z Siedlec, Skierniewic i z Wysokiego, które do e-recepty przyłączyły się jeszcze w fazie pilotażu. Jest to dowód na to, że wdrożone rozwiązanie sprawdziło się w praktyce i jest nadal chętnie używane z korzyścią dla personelu medycznego i pacjentów.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

339

Skomentuj

Beneficjentami e-recepty oraz IKP są zarówno lekarze jak i pacjenci. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii dbanie o dobry stan zdrowia oraz proces leczenia może przebiegać sprawniej i efektywniej - przekonuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. - Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej...
Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument. Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...