Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Co nowego w aplikacjach DRW i dr100 Asystent?

Pomagają w digitalizacji dokumentów, tworzą kopie zapasowe danych i zapisują je na komputerze. Asystent DRW dedykowany jest użytkownikom programu Gabinet drWidget, natomiast dr100 – jak sugeruje nazwa – osobom korzystającym z programu dr100. Obie aplikacje zostały właśnie wzbogacone o nową funkcjonalność. Sprawdź jaką.

Przypominamy, że Gabinet drWidget to nowoczesny program do zarządzania placówką medyczną. Zaawansowany technologicznie, a zarazem łatwy w obsłudze, spełnia wszystkie standardy obowiązujące w służbie zdrowia. Jest dostępny w „chmurze” (na stronie www.drw.pl), dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy komputer z internetem.

Natomiast dr100 to innowacyjny program do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych, rekomendowany przez lekarzy stomatologów. Pozwala kompleksowo zarządzać placówką: zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Tak jak Gabinet drWidget, dr100 jest dostępny „w chmurze” (www.dr100.pl), na bieżąco aktualizowany i rozbudowywany o kolejne przydatne funkcjonalności.

Użytkownikom obu programów codzienną pracę ułatwiają aplikacje desktopowe (czyli do instalacji na komputerze) – DRW i dr100 Asystent. Mają one dwie funkcje. Po pierwsze, tworzą kopie zapasowe wszystkich danych zapisanych na koncie użytkownika w Gabinecie drWidget/ dr100 i zapisują je na komputerze. Użytkownik programu sam decyduje, jak często ma odbywać się eksport danych: codziennie, raz w tygodniu czy raz w miesiącu. Wybiera dogodną lokalizację (folder) i godzinę eksportu. Druga funkcja aplikacji ułatwia digitalizację dokumentów. Wystarczy wskazać folder skanowania, a Asystent będzie go monitorował i automatycznie wgrywał zeskanowane dokumenty do programów.

Od niedawna Asystenci oferują lekarzom nową funkcję – ponowne wysłanie nieprzesłanych plików. Jeśli z jakiegokolwiek powodu (np. braku internetu, przypadkowego anulowania wysyłki) pliki nie zostaną przesłane do programów, wystarczy kliknąć w ikonkę strzałki zataczającej koło (prawy górny róg aplikacji), wybrać, czy wszystkie pliki mają zostać ponownie wysłane, czy tylko niektóre z nich, a także – przypisać je do odpowiedniego pacjenta. Asystent DRW/ dr100 natychmiast prześle pliki do programu. Poprawność wykonania operacji można sprawdzić w aplikacji w zakładce „Wykonane”.

Jeśli jesteś użytkownikiem Gabinetu drWidget albo dr100, ale nie znasz opisywanej aplikacji desktopowej, to koniecznie ją pobierz i wypróbuj jej możliwości. DRW Asystenta można pobrać zupełnie za darmo z Gabinetu drWidget. Będąc w widoku głównym programu, należy kliknąć na przycisk rozwijający listę dostępnych kafli, znajdujący się tuż pod kalendarzem. Następnie trzeba wybrać kafel o nazwie „Nieprzypisane pliki” – tam każdy zainteresowany znajdzie DRW Asystenta. Natomiast użytkownicy dr100 mogą pobrać swojego Asystenta z programu, z zakładki „Digitalizacja”.

Liczba wyświetleń:

266

Skomentuj

Beneficjentami e-recepty oraz IKP są zarówno lekarze jak i pacjenci. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii dbanie o dobry stan zdrowia oraz proces leczenia może przebiegać sprawniej i efektywniej - przekonuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. - Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej...
Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument. Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...