Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

E-zwolnienia wdrożone z sukcesem

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 1,3 mln elektronicznych zwolnień lekarskich – podała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas briefingu z udziałem wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego i prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej.

- Od 1 grudnia w Polsce obowiązuje konieczność wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. To naprawdę głęboka rewolucyjna zmiana. Chciałabym być dobrze zrozumiana. Ja nie chwalę ilości wystawionych zwolnień elektronicznych, ja nie dokonuję oceny zachorowalności Polaków. Wszystkim chorującym życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Dzisiaj oceniamy stan przygotowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i lekarzy do wdrożenia tej naprawdę bardzo trudnej reformy – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister zaznaczyła, że była to reforma, która budziła wiele obaw. - Stanowiska organizacji lekarskich mobilizowały nas do jeszcze lepszego wdrożenia tej reformy. Do jeszcze lepszego przygotowania. Do zmniejszenia tych zagrożeń, które mogłyby się pojawić, przygotowania planu B lub C, który na szczęście nie okazał się konieczny – powiedziała minister Rafalska. Dodała także: - Mamy świadomość, że jesteśmy w pierwszym miesiącu obowiązywania tej zmiany, że ona musi być cały czas monitorowana – zaznaczyła.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przypomniał, że Ministerstwo Zdrowia zaproponowało dwa instrumenty ułatwiające funkcjonowanie placówkom medycznym po zmianie. Po pierwsze wprowadzono instytucję asystenta medycznego, po drugie – wsparcie finansowe.

Z danych ZUS za okres od 1 do 17 grudnia wynika, że wystawiono ponad 1,3 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. Wystawiło je 38,4 tys. lekarzy.


Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Liczba wyświetleń:

186

Skomentuj

Beneficjentami e-recepty oraz IKP są zarówno lekarze jak i pacjenci. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii dbanie o dobry stan zdrowia oraz proces leczenia może przebiegać sprawniej i efektywniej - przekonuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. - Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej...
Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument. Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...