Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Umówienie wizyty przez aplikację mobilną? Teraz to możliwe

Aplikacja Gabinet drWidget Pacjent została właśnie wzbogacona o ważną funkcjonalność, tj. moduł umawiania wizyt. Teraz wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby zarezerwować wizytę u lekarza w dogodnym dla siebie terminie.

O ww. aplikacji pisaliśmy już w poprzednich wydaniach newslettera. W ramach przypomnienia: jest ona dedykowana pacjentom placówek korzystających z programu Gabinet drWidget i można ją pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Aplikacja dba o regularność terapii pacjenta i przypomina mu o konieczności zażycia kolejnej dawki danego produktu leczniczego. W szybki i prosty sposób można ustawić swój własny, elektroniczny dzienniczek kuracji.

Od niedawna Gabinet drWidget Pacjent oferuje także moduł umawiania wizyt. Aby zapisać się na konsultację lekarską, z menu należy wybrać zakładkę „Moje wizyty”, a następnie kliknąć w zielony przycisk ze znakiem „+”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu. Wówczas pojawi się formularz planowania wizyty. Pacjent wybiera interesującą go miejscowość, oddział, lekarza, datę i godzinę, po czym klika w zielony przycisk „Wyszukaj”. Chwilę później system wyświetla listę dostępnych terminów. Należy kliknąć w jeden z nich, aby zarezerwować wizytę.

W równie prosty sposób można zmieniać terminy wizyt oraz je odwoływać. Terminarz umówionych konsultacji dostępny jest w zakładkach „Kalendarz” i „Moje wizyty”. W tej drugiej znajduje się również historia odbytych wizyt.

Już wkrótce Gabinet drWidget Pacjent zaoferuje kolejną przydatną funkcjonalność. Będzie to moduł „Moje badania”, umożliwiający pobranie skierowania na badanie laboratoryjne oraz jego wyników. Wierzymy, że aplikacja będzie najlepszą odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania pacjentów w zakresie cyfryzacji służby zdrowia.

Uwaga! Aby móc korzystać z aplikacji, trzeba mieć konto w programie Gabinet drWidget. Zakłada je lekarz/ placówka medyczna na podstawie adresu e-mail pacjenta. Na podany adres zostaje wysłany link aktywacyjny oraz unikalny identyfikator do logowania. Po kliknięciu w link pacjent ustawia hasło do konta. Odtąd za pomocą hasła oraz identyfikatora może logować się w aplikacji.

Pobierz aplikację Gabinet Pacjent:

 

Liczba wyświetleń:

261

Skomentuj

Od 1 stycznia 2019 r. zostanie wprowadzony obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, o czym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 13a ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2018 r., z późn. zm.)...
Nie sprawdziły się prognozy tych, którzy przewidywali, że lekarze nie będą w stanie od 1 grudnia wystawiać zwolnień o czasowej niezdolności do pracy wyłącznie w formie elektronicznej. ZUS poinformował, że prawie wszystkie z nich są już wystawiane...
Aplikacja mobilna zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji programu: pozwala wygodnie zarządzać grafikiem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Mobilna wersja Gabinetu drWidget – tak samo jak wersja przeglądarkowa – jest nieustannie rozwijana i...
6 - 9 Marca 2019, Hotel Mercure Kasprowy Zakopane Jubileuszowe Kasprowisko odbędzie się w dniach 6-9.03.2019 w Hotelu Mercure w Zakopanem. Podczas konferencji ponownie będzie można dyskutować o zagadkach EKG, przyglądać się ciekawym zapisom oraz...