Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Umówienie wizyty przez aplikację mobilną? Teraz to możliwe

Aplikacja Gabinet drWidget Pacjent została właśnie wzbogacona o ważną funkcjonalność, tj. moduł umawiania wizyt. Teraz wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby zarezerwować wizytę u lekarza w dogodnym dla siebie terminie.

O ww. aplikacji pisaliśmy już w poprzednich wydaniach newslettera. W ramach przypomnienia: jest ona dedykowana pacjentom placówek korzystających z programu Gabinet drWidget i można ją pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Aplikacja dba o regularność terapii pacjenta i przypomina mu o konieczności zażycia kolejnej dawki danego produktu leczniczego. W szybki i prosty sposób można ustawić swój własny, elektroniczny dzienniczek kuracji.

Od niedawna Gabinet drWidget Pacjent oferuje także moduł umawiania wizyt. Aby zapisać się na konsultację lekarską, z menu należy wybrać zakładkę „Moje wizyty”, a następnie kliknąć w zielony przycisk ze znakiem „+”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu. Wówczas pojawi się formularz planowania wizyty. Pacjent wybiera interesującą go miejscowość, oddział, lekarza, datę i godzinę, po czym klika w zielony przycisk „Wyszukaj”. Chwilę później system wyświetla listę dostępnych terminów. Należy kliknąć w jeden z nich, aby zarezerwować wizytę.

W równie prosty sposób można zmieniać terminy wizyt oraz je odwoływać. Terminarz umówionych konsultacji dostępny jest w zakładkach „Kalendarz” i „Moje wizyty”. W tej drugiej znajduje się również historia odbytych wizyt.

Już wkrótce Gabinet drWidget Pacjent zaoferuje kolejną przydatną funkcjonalność. Będzie to moduł „Moje badania”, umożliwiający pobranie skierowania na badanie laboratoryjne oraz jego wyników. Wierzymy, że aplikacja będzie najlepszą odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania pacjentów w zakresie cyfryzacji służby zdrowia.

Uwaga! Aby móc korzystać z aplikacji, trzeba mieć konto w programie Gabinet drWidget. Zakłada je lekarz/ placówka medyczna na podstawie adresu e-mail pacjenta. Na podany adres zostaje wysłany link aktywacyjny oraz unikalny identyfikator do logowania. Po kliknięciu w link pacjent ustawia hasło do konta. Odtąd za pomocą hasła oraz identyfikatora może logować się w aplikacji.

Pobierz aplikację Gabinet Pacjent:

 

Liczba wyświetleń:

296

Skomentuj

8 lutego 2019 r. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło jednogłośnie stanowisko w sprawie koniecznych korekt w organizacji procesu cyfryzacji. Prezydium podkreśliło, że: funkcjonalne i techniczne wymagania dla systemów teleinformatycznych...
Od grudnia wystawiono już ponad 5 mln elektronicznych zwolnień lekarskich - poinformowano podczas konferencji „Elektronizacja zwolnień lekarskich jako element strategii budowy e-państwa”, zorganizowanej przez ZUS. Od 1 grudnia jedyną formą, w której...
Jest to możliwe dzięki mobilnej wersji Gabinetu drWidget. Od teraz, przy pomocy tabletu, pacjent może elektronicznie podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodną z wymogami RODO. Korzystanie z tej opcji pozwoli Ci ograniczyć uciążliwą...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...