Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Umówienie wizyty przez aplikację mobilną? Teraz to możliwe

Aplikacja Gabinet drWidget Pacjent została właśnie wzbogacona o ważną funkcjonalność, tj. moduł umawiania wizyt. Teraz wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby zarezerwować wizytę u lekarza w dogodnym dla siebie terminie.

O ww. aplikacji pisaliśmy już w poprzednich wydaniach newslettera. W ramach przypomnienia: jest ona dedykowana pacjentom placówek korzystających z programu Gabinet drWidget i można ją pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Aplikacja dba o regularność terapii pacjenta i przypomina mu o konieczności zażycia kolejnej dawki danego produktu leczniczego. W szybki i prosty sposób można ustawić swój własny, elektroniczny dzienniczek kuracji.

Od niedawna Gabinet drWidget Pacjent oferuje także moduł umawiania wizyt. Aby zapisać się na konsultację lekarską, z menu należy wybrać zakładkę „Moje wizyty”, a następnie kliknąć w zielony przycisk ze znakiem „+”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu. Wówczas pojawi się formularz planowania wizyty. Pacjent wybiera interesującą go miejscowość, oddział, lekarza, datę i godzinę, po czym klika w zielony przycisk „Wyszukaj”. Chwilę później system wyświetla listę dostępnych terminów. Należy kliknąć w jeden z nich, aby zarezerwować wizytę.

W równie prosty sposób można zmieniać terminy wizyt oraz je odwoływać. Terminarz umówionych konsultacji dostępny jest w zakładkach „Kalendarz” i „Moje wizyty”. W tej drugiej znajduje się również historia odbytych wizyt.

Już wkrótce Gabinet drWidget Pacjent zaoferuje kolejną przydatną funkcjonalność. Będzie to moduł „Moje badania”, umożliwiający pobranie skierowania na badanie laboratoryjne oraz jego wyników. Wierzymy, że aplikacja będzie najlepszą odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania pacjentów w zakresie cyfryzacji służby zdrowia.

Uwaga! Aby móc korzystać z aplikacji, trzeba mieć konto w programie Gabinet drWidget. Zakłada je lekarz/ placówka medyczna na podstawie adresu e-mail pacjenta. Na podany adres zostaje wysłany link aktywacyjny oraz unikalny identyfikator do logowania. Po kliknięciu w link pacjent ustawia hasło do konta. Odtąd za pomocą hasła oraz identyfikatora może logować się w aplikacji.

Pobierz aplikację Gabinet Pacjent:

 

Liczba wyświetleń:

224

Skomentuj

Z inicjatywy prof. dr hab. Andrzeja Matyji, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w dniu 11 października br. odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych poświęcone procesowi informatyzacji w ochronie zdrowia. W spotkaniu tym udział wzięli...
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zakłada, że e-zwolnienia będą mogli wystawiać asystenci medyczni. Chodzi m.in. o pielęgniarki, ratowników medycznych, czy sekretarki medyczne. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma przyczynić się do...
1 grudnia br. wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich stanie się obowiązkiem każdego lekarza. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś przygotuj się do zmian z Gabinetem drWidget. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. E-ZLA wymaga...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...