Korzystaj ze zaktualizowanej Bazy Leków

Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Korzystaj ze zaktualizowanej Bazy Leków

Pierwszego maja uległa zmianie lista leków refundowanych. Korzystaj tylko z aktualnych i rzetelnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków (dostępna w Gabinecie drWidget) oraz Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon.

Na mocy XXXIX obwieszczenia Ministra Zdrowia do listy refundacyjnej zostało dodanych 70 produktów leczniczych, w tym 49 produktów leczniczych w ramach listy aptecznej, 1 wyrób medyczny w ramach listy aptecznej, 16 produktów leczniczych w ramach programów lekowych i 4 produkty lecznicze w ramach chemioterapii. Na liście zabrakło miejsca dla 53 produktów dotychczas objętych refundacją.

Jak co dwa miesiące, porefundacyjną aktualizacją została objęta Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Aby z niej skorzystać, w widoku głównym kliknij w kafelek „Baza Leków” (prawy górny róg ekranu). Szybki dostęp do bazy masz także podczas wypisywania recepty.

Przypominamy, że Baza Leków zawiera ponad 17 tys. wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Opisy uwzględniają takie dane, jak skład produktu, jego działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) itp. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, które są niezbędne do prawidłowego wystawienia recepty.

Baza Leków podlega nie tylko aktualizacji porefundacyjnej, lecz także bieżącej – np. w razie rejestracji nowych produktów lub wycofania ze sprzedaży konkretnych preparatów. Można z niej korzystać na kilka sposobów. Oprócz tej dostępnej w Gabinecie drWidget, do Twojej dyspozycji oddajemy bazę w postaci aplikacji mobilnej i na komputer. Dodatkowo, opisy produktów leczniczych możesz przeglądać w serwisie www.leksykon.com.pl (zakładka „Bazy medyczne”).

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, sięgnij po Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. To publikacja z długą, prawie 15-letnią tradycją, ceniona i darzona zaufaniem przez środowisko medyczne. Receptariusz zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Adresowany jest do lekarzy wszystkich specjalizacji, ukazuje się co dwa miesiące – równolegle z wejściem w życie nowego obwieszczenia refundacyjnego Ministra Zdrowia. Receptariusz można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 lub 22 350 00 06.

Zachęcamy do wypróbowania proponowanych przez nas rozwiązań i wybrania dogodnego dla Was źródła informacji o produktach leczniczych dostępnych na polskim rynku.

Liczba wyświetleń:

171

Skomentuj

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę przepisów dot. wprowadzania Internetowego Konta Pacjenta. Zmiany dotyczą także m.in. dopuszczenia sprzedaży wysyłkowej niektórych leków przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne. Zgodnie z przyjętą ustawą,...
Od lutego trwa pilotaż e-recepty. W kwietniu do systemu podłączono wybrane apteki i placówki medyczne, a w maju rozpoczęto wystawianie pierwszych recept elektronicznych. Działania te mają umożliwić wprowadzenie e-recept do użytku w całym kraju od...
Informujemy, że kolejne nowe funkcjonalności są już dostępne w Gabinecie drWidget. Od teraz program umożliwia m.in. rozliczanie świadczeń stomatologicznych oraz edycję wielu deklaracji naraz. Sprawdź, jakie jeszcze nowości dla Ciebie...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...