Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Korzystaj ze zaktualizowanej Bazy Leków

Pierwszego maja uległa zmianie lista leków refundowanych. Korzystaj tylko z aktualnych i rzetelnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków (dostępna w Gabinecie drWidget) oraz Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon.

Na mocy XXXIX obwieszczenia Ministra Zdrowia do listy refundacyjnej zostało dodanych 70 produktów leczniczych, w tym 49 produktów leczniczych w ramach listy aptecznej, 1 wyrób medyczny w ramach listy aptecznej, 16 produktów leczniczych w ramach programów lekowych i 4 produkty lecznicze w ramach chemioterapii. Na liście zabrakło miejsca dla 53 produktów dotychczas objętych refundacją.

Jak co dwa miesiące, porefundacyjną aktualizacją została objęta Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Aby z niej skorzystać, w widoku głównym kliknij w kafelek „Baza Leków” (prawy górny róg ekranu). Szybki dostęp do bazy masz także podczas wypisywania recepty.

Przypominamy, że Baza Leków zawiera ponad 17 tys. wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Opisy uwzględniają takie dane, jak skład produktu, jego działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) itp. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, które są niezbędne do prawidłowego wystawienia recepty.

Baza Leków podlega nie tylko aktualizacji porefundacyjnej, lecz także bieżącej – np. w razie rejestracji nowych produktów lub wycofania ze sprzedaży konkretnych preparatów. Można z niej korzystać na kilka sposobów. Oprócz tej dostępnej w Gabinecie drWidget, do Twojej dyspozycji oddajemy bazę w postaci aplikacji mobilnej i na komputer. Dodatkowo, opisy produktów leczniczych możesz przeglądać w serwisie www.leksykon.com.pl (zakładka „Bazy medyczne”).

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, sięgnij po Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. To publikacja z długą, prawie 15-letnią tradycją, ceniona i darzona zaufaniem przez środowisko medyczne. Receptariusz zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Adresowany jest do lekarzy wszystkich specjalizacji, ukazuje się co dwa miesiące – równolegle z wejściem w życie nowego obwieszczenia refundacyjnego Ministra Zdrowia. Receptariusz można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 lub 22 350 00 06.

Zachęcamy do wypróbowania proponowanych przez nas rozwiązań i wybrania dogodnego dla Was źródła informacji o produktach leczniczych dostępnych na polskim rynku.

Liczba wyświetleń:

212

Skomentuj

Z inicjatywy prof. dr hab. Andrzeja Matyji, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w dniu 11 października br. odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych poświęcone procesowi informatyzacji w ochronie zdrowia. W spotkaniu tym udział wzięli...
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zakłada, że e-zwolnienia będą mogli wystawiać asystenci medyczni. Chodzi m.in. o pielęgniarki, ratowników medycznych, czy sekretarki medyczne. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma przyczynić się do...
1 grudnia br. wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich stanie się obowiązkiem każdego lekarza. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś przygotuj się do zmian z Gabinetem drWidget. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. E-ZLA wymaga...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...