Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Korzystaj ze zaktualizowanej Bazy Leków

Pierwszego maja uległa zmianie lista leków refundowanych. Korzystaj tylko z aktualnych i rzetelnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków (dostępna w Gabinecie drWidget) oraz Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon.

Na mocy XXXIX obwieszczenia Ministra Zdrowia do listy refundacyjnej zostało dodanych 70 produktów leczniczych, w tym 49 produktów leczniczych w ramach listy aptecznej, 1 wyrób medyczny w ramach listy aptecznej, 16 produktów leczniczych w ramach programów lekowych i 4 produkty lecznicze w ramach chemioterapii. Na liście zabrakło miejsca dla 53 produktów dotychczas objętych refundacją.

Jak co dwa miesiące, porefundacyjną aktualizacją została objęta Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget. Aby z niej skorzystać, w widoku głównym kliknij w kafelek „Baza Leków” (prawy górny róg ekranu). Szybki dostęp do bazy masz także podczas wypisywania recepty.

Przypominamy, że Baza Leków zawiera ponad 17 tys. wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Opisy uwzględniają takie dane, jak skład produktu, jego działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) itp. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, które są niezbędne do prawidłowego wystawienia recepty.

Baza Leków podlega nie tylko aktualizacji porefundacyjnej, lecz także bieżącej – np. w razie rejestracji nowych produktów lub wycofania ze sprzedaży konkretnych preparatów. Można z niej korzystać na kilka sposobów. Oprócz tej dostępnej w Gabinecie drWidget, do Twojej dyspozycji oddajemy bazę w postaci aplikacji mobilnej i na komputer. Dodatkowo, opisy produktów leczniczych możesz przeglądać w serwisie www.leksykon.com.pl (zakładka „Bazy medyczne”).

Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, sięgnij po Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. To publikacja z długą, prawie 15-letnią tradycją, ceniona i darzona zaufaniem przez środowisko medyczne. Receptariusz zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Adresowany jest do lekarzy wszystkich specjalizacji, ukazuje się co dwa miesiące – równolegle z wejściem w życie nowego obwieszczenia refundacyjnego Ministra Zdrowia. Receptariusz można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 lub 22 350 00 06.

Zachęcamy do wypróbowania proponowanych przez nas rozwiązań i wybrania dogodnego dla Was źródła informacji o produktach leczniczych dostępnych na polskim rynku.

Liczba wyświetleń:

70

Skomentuj

Senatorowie przyjęli nowelizację ustawy, która zakłada wydłużenie okresu, w którym możliwe jest wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy w formie papierowej - z 30 czerwca 2018 r. do 30 listopada. Za głosowało 64 senatorów, przeciw...
W Ministerstwie Zdrowia powołano Radę Informatyzacji, która ma m.in. opiniować projekty informatyczne i monitorować ich wdrażanie. Do zadań rady należy m.in.: opiniowanie planowanych lub realizowanych projektów informatycznych w sektorze ochrony...
Umówienie wizyty przy pomocy aplikacji mobilnej? Twoim pacjentom z pewnością spodoba się takie rozwiązanie. Zaproponuj im aplikację mobilną Gabinet drWidget Pacjent – oprócz możliwości umawiania wizyt, oferuje także inne, użyteczne funkcjonalności. O...
Bezpłatny webinar dla okulistów, poświęcony Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to idealna okazja, by przyswoić solidną porcję wiedzy i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne, usprawniające codzienną pracę lekarzy. Na webinar serdecznie...