Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów w programie dr100

Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów w programie dr100

Przedstawiamy kolejną nowość w ofercie LekSeek Polska: dr100 Asystent to aplikacja desktopowa (czyli do instalacji na komputerze), bardzo pomocna w digitalizacji dokumentów. Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa nowe dokumenty do programu dr100. Szczegóły w artykule.

Dr100 to sprawdzony, kompleksowy i niezawodny program do prowadzenia gabinetu lub kliniki stomatologicznej. Pozwala zarządzać placówką zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Szybko zyskał uznanie środowiska medycznego, przede wszystkim ze względu na liczne użyteczne funkcjonalności, które oferuje, w tym m.in. wizualny diagram zębowy, interaktywną kartę periodontologiczną, moduł magazynowy i rozliczeniowy. Dr100 przypadł do gustu stomatologom także z powodu prostej, intuicyjnej obsługi, niesprawiającej użytkownikom żadnych trudności.

Program jest dostępny w dwóch wersjach: głównej, przeglądarkowej (pod adresem www.dr100.pl) oraz uproszczonej, w formie aplikacji mobilnej (do pobrania ze sklepów Google Play oraz App Store), pozwalającej korzystać z najważniejszych funkcji programu. Warto także wspomnieć o istnieniu drugiej aplikacji mobilnej powiązanej z programem, ale dedykowanej pacjentom: pozwala ona umawiać oraz odwoływać wizyty zaledwie kilkoma kliknięciami.

Od niedawna dr100 oferuje użytkownikom swoją pomoc w digitalizacji dokumentów. Aby z niej skorzystać, trzeba najpierw pobrać i zainstalować aplikację desktopową o nazwie dr100 Asystent. Plik instalacyjny znajduje się w programie, w zakładce „Digitalizacja”.

Następnie można przejść do konfiguracji eksportu danych. Użytkownik decyduje m.in. o częstotliwości przesyłania zeskanowanych plików z komputera do programu dr100 (codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu) oraz wybiera godzinę wysyłki. Należy także wskazać folder skanowania – dr100 Asystent będzie go monitorował i automatycznie wgrywał nowe dokumenty do głównej wersji programu. Trzeba jednak pamiętać, że transfer odbędzie się tylko wtedy, gdy komputer będzie włączony.

Skopiowane pliki pojawią się w programie w sekcji „Digitalizacja”. Stąd lekarz może przypiąć je do karty konkretnego pacjenta. Osoby zainteresowane mogą także nieco zagłębić się w ustawieniach Asystenta i już na poziomie aplikacji desktopowej zdecydować, do którego pacjenta zostaną przypisane pliki z danego folderu. „Ustawienia synchronizacji” pozwalają także wybrać, czy wszystkie pliki mają być wysyłane, czy może tylko te mające określony format (png, jpg, dcm, pdf).

Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów? Z programem dr100 to możliwe. Jego wersja demonstracyjna dostępna jest pod adresem www.dr100.pl. Program jest nieustannie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcjonalności. Już wkrótce pojawią się takie nowości, jak interaktywny generator formularzy i moduł sterylizacji. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

Liczba wyświetleń:

606

Skomentuj

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę przepisów dot. wprowadzania Internetowego Konta Pacjenta. Zmiany dotyczą także m.in. dopuszczenia sprzedaży wysyłkowej niektórych leków przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne. Zgodnie z przyjętą ustawą,...
Od lutego trwa pilotaż e-recepty. W kwietniu do systemu podłączono wybrane apteki i placówki medyczne, a w maju rozpoczęto wystawianie pierwszych recept elektronicznych. Działania te mają umożliwić wprowadzenie e-recept do użytku w całym kraju od...
Informujemy, że kolejne nowe funkcjonalności są już dostępne w Gabinecie drWidget. Od teraz program umożliwia m.in. rozliczanie świadczeń stomatologicznych oraz edycję wielu deklaracji naraz. Sprawdź, jakie jeszcze nowości dla Ciebie...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...