Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

RODO coraz bliżej - LekSeek organizuje bezpłatne warsztaty dla lekarzy

Niecałe trzy miesiące pozostały do wejścia w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. 8 marca w Gdańsku odbyło się pierwsze z serii szkoleń „RODO w ochronie zdrowia i farmacji”, dzięki którym przedstawiciele placówek medycznych mogą przygotować się do nadchodzących zmian.

Organizowane przez LekSeek warsztaty spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony środowiska medycznego. Już teraz chętni zapisują się na kolejne edycje, zaplanowane w Poznaniu i Wrocławiu. Tak duże zainteresowanie lekarzy wydaje się zrozumiałe. Unijne rozporządzenie zacznie obowiązywać już od 25 maja 2018 roku, to zatem ostatni moment, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpłynie ono na codzienną pracę placówek medycznych. Niestety, niewiele informacji na ten temat dociera do lekarzy; brakuje także interpretacji nowych przepisów.

Na szkoleniach LekSeek lekarze mogą liczyć na fachową pomoc prawników, którzy specjalizują się w tematyce przetwarzania danych osobowych, a szczególnie danych wrażliwych. Istotne znaczenie ma praktyczna forma warsztatów - ułatwia ona wyjaśnienie, na czym konkretnie polegają zapowiadane zmiany oraz jakie warunki będą musiały spełnić placówki medyczne, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe.

Uczestnicy pierwszego szkolenia mogli dowiedzieć się m.in., kiedy i na podstawie jakich dokumentów powołać Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) oraz Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD). Duża część warsztatów poświęcona była przenoszeniu i przetrzymywaniu danych osobowych, np. przechowywaniu ich w miejscu udzielania świadczeń (także w formie papierowej). Szczególnie pomocne okazały się dla uczestników przykłady błędów w przekazywaniu danych osobowych w placówkach medycznych oraz porady - co zrobić, by uniknąć kar za złamanie przepisów.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali również korzyści, jakie przynosi - w kontekście nowych przepisów - używanie oprogramowania gabinetowego, takiego jak Gabinet drWidget firmy LekSeek Polska.

Gabinet jest w pełni przystosowany do nadchodzących zmian; od początku zresztą spełnia on wszystkie wymogi związane z prowadzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych. Wszystkie połączenia z aplikacją są szyfrowane, dostęp do systemu jest ściśle monitorowany, każdy użytkownik posługuje się unikalnym loginem i hasłem dostępu - a to tylko niektóre przykłady zastosowanych w Gabinecie form ochrony.

Udział w warsztatach „RODO w ochronie zdrowia i farmacji” jest bezpłatny. Następne edycje odbędą się 22 marca w Poznaniu oraz 12 kwietnia we Wrocławiu.

Liczba wyświetleń:

972

Skomentuj

Jeden login, który pozwoli na dostęp do usług online udostępnianych w publicznych platformach usług. Rozpoczęła się jego budowa. Jak poinformowało ministerstwo cyfryzacji wystartował tzw. węzeł krajowy, czyli rozwiązanie, które sprawi, że docelowo...
Sejm uchwalił w czwartek (13 września) rządową nowelizację ustawy, która zakłada, że zaświadczenie lekarskie będą mogli wystawiać asystenci medyczni. Za uchwaleniem nowelizacji głosowało 420 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od...
Podejrzewasz chorobę obturacyjną u swojego pacjenta? Nowy kalkulator dostępny w Gabinecie drWidget pomoże Ci w diagnostyce. Przeprowadź wywiad z pacjentem, uzupełniając przy tym odpowiedni formularz, a kalkulator podpowie Ci, czy pacjent może...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...