Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

RODO coraz bliżej - LekSeek organizuje bezpłatne warsztaty dla lekarzy

Niecałe trzy miesiące pozostały do wejścia w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. 8 marca w Gdańsku odbyło się pierwsze z serii szkoleń „RODO w ochronie zdrowia i farmacji”, dzięki którym przedstawiciele placówek medycznych mogą przygotować się do nadchodzących zmian.

Organizowane przez LekSeek warsztaty spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony środowiska medycznego. Już teraz chętni zapisują się na kolejne edycje, zaplanowane w Poznaniu i Wrocławiu. Tak duże zainteresowanie lekarzy wydaje się zrozumiałe. Unijne rozporządzenie zacznie obowiązywać już od 25 maja 2018 roku, to zatem ostatni moment, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpłynie ono na codzienną pracę placówek medycznych. Niestety, niewiele informacji na ten temat dociera do lekarzy; brakuje także interpretacji nowych przepisów.

Na szkoleniach LekSeek lekarze mogą liczyć na fachową pomoc prawników, którzy specjalizują się w tematyce przetwarzania danych osobowych, a szczególnie danych wrażliwych. Istotne znaczenie ma praktyczna forma warsztatów - ułatwia ona wyjaśnienie, na czym konkretnie polegają zapowiadane zmiany oraz jakie warunki będą musiały spełnić placówki medyczne, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe.

Uczestnicy pierwszego szkolenia mogli dowiedzieć się m.in., kiedy i na podstawie jakich dokumentów powołać Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) oraz Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD). Duża część warsztatów poświęcona była przenoszeniu i przetrzymywaniu danych osobowych, np. przechowywaniu ich w miejscu udzielania świadczeń (także w formie papierowej). Szczególnie pomocne okazały się dla uczestników przykłady błędów w przekazywaniu danych osobowych w placówkach medycznych oraz porady - co zrobić, by uniknąć kar za złamanie przepisów.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali również korzyści, jakie przynosi - w kontekście nowych przepisów - używanie oprogramowania gabinetowego, takiego jak Gabinet drWidget firmy LekSeek Polska.

Gabinet jest w pełni przystosowany do nadchodzących zmian; od początku zresztą spełnia on wszystkie wymogi związane z prowadzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych. Wszystkie połączenia z aplikacją są szyfrowane, dostęp do systemu jest ściśle monitorowany, każdy użytkownik posługuje się unikalnym loginem i hasłem dostępu - a to tylko niektóre przykłady zastosowanych w Gabinecie form ochrony.

Udział w warsztatach „RODO w ochronie zdrowia i farmacji” jest bezpłatny. Następne edycje odbędą się 22 marca w Poznaniu oraz 12 kwietnia we Wrocławiu.

Liczba wyświetleń:

1 128

Skomentuj

Beneficjentami e-recepty oraz IKP są zarówno lekarze jak i pacjenci. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii dbanie o dobry stan zdrowia oraz proces leczenia może przebiegać sprawniej i efektywniej - przekonuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. - Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej...
Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument. Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...