Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

RODO coraz bliżej - LekSeek organizuje bezpłatne warsztaty dla lekarzy

Niecałe trzy miesiące pozostały do wejścia w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. 8 marca w Gdańsku odbyło się pierwsze z serii szkoleń „RODO w ochronie zdrowia i farmacji”, dzięki którym przedstawiciele placówek medycznych mogą przygotować się do nadchodzących zmian.

Organizowane przez LekSeek warsztaty spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony środowiska medycznego. Już teraz chętni zapisują się na kolejne edycje, zaplanowane w Poznaniu i Wrocławiu. Tak duże zainteresowanie lekarzy wydaje się zrozumiałe. Unijne rozporządzenie zacznie obowiązywać już od 25 maja 2018 roku, to zatem ostatni moment, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpłynie ono na codzienną pracę placówek medycznych. Niestety, niewiele informacji na ten temat dociera do lekarzy; brakuje także interpretacji nowych przepisów.

Na szkoleniach LekSeek lekarze mogą liczyć na fachową pomoc prawników, którzy specjalizują się w tematyce przetwarzania danych osobowych, a szczególnie danych wrażliwych. Istotne znaczenie ma praktyczna forma warsztatów - ułatwia ona wyjaśnienie, na czym konkretnie polegają zapowiadane zmiany oraz jakie warunki będą musiały spełnić placówki medyczne, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe.

Uczestnicy pierwszego szkolenia mogli dowiedzieć się m.in., kiedy i na podstawie jakich dokumentów powołać Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) oraz Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD). Duża część warsztatów poświęcona była przenoszeniu i przetrzymywaniu danych osobowych, np. przechowywaniu ich w miejscu udzielania świadczeń (także w formie papierowej). Szczególnie pomocne okazały się dla uczestników przykłady błędów w przekazywaniu danych osobowych w placówkach medycznych oraz porady - co zrobić, by uniknąć kar za złamanie przepisów.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali również korzyści, jakie przynosi - w kontekście nowych przepisów - używanie oprogramowania gabinetowego, takiego jak Gabinet drWidget firmy LekSeek Polska.

Gabinet jest w pełni przystosowany do nadchodzących zmian; od początku zresztą spełnia on wszystkie wymogi związane z prowadzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych. Wszystkie połączenia z aplikacją są szyfrowane, dostęp do systemu jest ściśle monitorowany, każdy użytkownik posługuje się unikalnym loginem i hasłem dostępu - a to tylko niektóre przykłady zastosowanych w Gabinecie form ochrony.

Udział w warsztatach „RODO w ochronie zdrowia i farmacji” jest bezpłatny. Następne edycje odbędą się 22 marca w Poznaniu oraz 12 kwietnia we Wrocławiu.

Liczba wyświetleń:

483

Skomentuj

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej, możliwość konsultacji telemedycznej wyników oraz stały dostęp do danych na temat leczenia i sprawny przepływ informacji na linii pacjent – lekarz - to wszystko i wiele więcej już niedługo będzie możliwe dzięki...
W namysłowskim szpitalu będzie łatwiej zarejestrować się do specjalisty. Urząd Marszałkowski przekazał dofinansowanie na wdrożenie w tej placówce e-usług. To kolejny tego typu projekt w regionie. Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa...
Od 1 marca obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. Nie przegap zmian w refundacji i korzystaj wyłącznie z aktualnych baz informacji medycznych, takich jak Baza Leków dostępna w Gabinecie drWidget oraz Receptariusz Lekarza Praktyka...
Do wejścia w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych pozostały już tylko 3 miesiące. Przedsiębiorcy bardzo dokładnie przygotowują się do tych zmian, ponieważ za nieprzestrzeganie przepisów grożą ogromne kary. Unijne...