Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

RODO coraz bliżej - LekSeek organizuje bezpłatne warsztaty dla lekarzy

Niecałe trzy miesiące pozostały do wejścia w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. 8 marca w Gdańsku odbyło się pierwsze z serii szkoleń „RODO w ochronie zdrowia i farmacji”, dzięki którym przedstawiciele placówek medycznych mogą przygotować się do nadchodzących zmian.

Organizowane przez LekSeek warsztaty spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony środowiska medycznego. Już teraz chętni zapisują się na kolejne edycje, zaplanowane w Poznaniu i Wrocławiu. Tak duże zainteresowanie lekarzy wydaje się zrozumiałe. Unijne rozporządzenie zacznie obowiązywać już od 25 maja 2018 roku, to zatem ostatni moment, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpłynie ono na codzienną pracę placówek medycznych. Niestety, niewiele informacji na ten temat dociera do lekarzy; brakuje także interpretacji nowych przepisów.

Na szkoleniach LekSeek lekarze mogą liczyć na fachową pomoc prawników, którzy specjalizują się w tematyce przetwarzania danych osobowych, a szczególnie danych wrażliwych. Istotne znaczenie ma praktyczna forma warsztatów - ułatwia ona wyjaśnienie, na czym konkretnie polegają zapowiadane zmiany oraz jakie warunki będą musiały spełnić placówki medyczne, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe.

Uczestnicy pierwszego szkolenia mogli dowiedzieć się m.in., kiedy i na podstawie jakich dokumentów powołać Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) oraz Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD). Duża część warsztatów poświęcona była przenoszeniu i przetrzymywaniu danych osobowych, np. przechowywaniu ich w miejscu udzielania świadczeń (także w formie papierowej). Szczególnie pomocne okazały się dla uczestników przykłady błędów w przekazywaniu danych osobowych w placówkach medycznych oraz porady - co zrobić, by uniknąć kar za złamanie przepisów.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali również korzyści, jakie przynosi - w kontekście nowych przepisów - używanie oprogramowania gabinetowego, takiego jak Gabinet drWidget firmy LekSeek Polska.

Gabinet jest w pełni przystosowany do nadchodzących zmian; od początku zresztą spełnia on wszystkie wymogi związane z prowadzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych. Wszystkie połączenia z aplikacją są szyfrowane, dostęp do systemu jest ściśle monitorowany, każdy użytkownik posługuje się unikalnym loginem i hasłem dostępu - a to tylko niektóre przykłady zastosowanych w Gabinecie form ochrony.

Udział w warsztatach „RODO w ochronie zdrowia i farmacji” jest bezpłatny. Następne edycje odbędą się 22 marca w Poznaniu oraz 12 kwietnia we Wrocławiu.

Liczba wyświetleń:

846

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...