Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowa funkcjonalność już dostępna w aplikacji Apptekarz

Rośnie popularność aplikacji Apptekarz, czyli jednej z najnowszych propozycji od LekSeek Polska. Uznanie farmaceutów zyskała dzięki obszernej i regularnie aktualizowanej bazie produktów leczniczych, a także prostej, przyjaznej dla użytkownika obsłudze. Niedawno aplikacja została wzbogacona o nową funkcjonalność. Szczegóły w artykule.

Aplikacja Apptekarz to niezbędnik każdego farmaceuty. Użytkownicy znajdą tu ponad 17 tysięcy wszechstronnych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Chcąc zapewnić maksymalną przejrzystość opisów, podzieliliśmy je na cztery sekcje, tj. „Informacje”, „Opis”, „Ostrzeżenia” i „Decyzje GIF”.

W pierwszej sekcji dostępne są podstawowe dane o produkcie, takie jak np. postać, dawka, wielkość opakowania czy nazwa producenta. Tutaj można także zapoznać się ze wskazaniami według Charakterystyk Produktów Leczniczych. Osoby zainteresowane pełną treścią dokumentu mogą skorzystać z przekierowania do Wielkiej Bazy ChPL znajdującej się pod adresem www.chpl.com.pl. W tym celu należy kliknąć w przycisk „Zobacz pełen ChPL”.

Druga sekcja to rozbudowany, wieloaspektowy opis produktu. Został podzielony na 11 części, w tym m.in. „Skład”, „Wskazania”, „Dawkowanie”, „Przeciwwskazania”, „Interakcje”, „Działania niepożądane” i „Przedawkowanie”. Z kolei trzecia sekcja zawiera ostrzeżenia – mogą one dotyczyć np. zażywania leku przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Wspomnianą na wstępie nową funkcjonalnością oferowaną przez aplikację Apptekarz jest czwarta sekcja, tj. „Decyzje GIF”. Dokumenty tu zamieszczane mają format PDF – można je pobrać na swój komputer albo przejrzeć w programie. Farmaceuta ma także możliwość wydrukowania decyzji GIF, jak również całej ulotki leku bądź wybranych jej fragmentów.

A jak dotrzeć do opisu konkretnego produktu leczniczego? Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z wyszukiwarki znajdującej się w lewym górnym rogu aplikacji. Już wpisanie pierwszej litery spowoduje wyświetlenie listy proponowanych wyników. Drugi sposób polega na zeskanowaniu kodu kreskowego produktu leczniczego. Po zeskanowaniu, na ekranie komputera pojawia się menu szybkiego dostępu z podziałem na sekcje.

Apptekarz to aplikacja desktopowa – to znaczy, że można z niej korzystać na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Osoby zainteresowane mogą pobrać plik instalacyjny ze strony www.apptekarz.pl. Warto zapamiętać ten adres, ponieważ znajduje się pod nim nowoczesny serwis dla farmaceutów, z aktualnymi, ważnymi doniesieniami branżowymi, praktycznymi narzędziami, takimi jak baza interakcji i receptur, a także forum pozwalającym na wymianę poglądów i doświadczeń.

Liczba wyświetleń:

483

Skomentuj

Jeden login, który pozwoli na dostęp do usług online udostępnianych w publicznych platformach usług. Rozpoczęła się jego budowa. Jak poinformowało ministerstwo cyfryzacji wystartował tzw. węzeł krajowy, czyli rozwiązanie, które sprawi, że docelowo...
Sejm uchwalił w czwartek (13 września) rządową nowelizację ustawy, która zakłada, że zaświadczenie lekarskie będą mogli wystawiać asystenci medyczni. Za uchwaleniem nowelizacji głosowało 420 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od...
Podejrzewasz chorobę obturacyjną u swojego pacjenta? Nowy kalkulator dostępny w Gabinecie drWidget pomoże Ci w diagnostyce. Przeprowadź wywiad z pacjentem, uzupełniając przy tym odpowiedni formularz, a kalkulator podpowie Ci, czy pacjent może...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...