Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja desktopowa Apptekarz - nowość w ofercie LekSeek

LekSeek Polska poszerza ofertę, adresowaną do farmaceutów. Mogą oni już korzystać z najnowszej aplikacji desktopowej Apptekarz Baza Leków. Jest ona elementem programu, kierowanego do tej grupy zawodowej. Główny jego cel to dostarczenie użytkownikom informacji i narzędzi, wspomagających codzienną pracę.

Dzięki aplikacji farmaceuta otrzymuje kompletny zestaw danych na temat wszystkich produktów leczniczych, wybranych suplementów diety oraz dermokosmetyków, obecnych na polskim rynku. Aby umożliwić bezpośredni, szybki dostęp do najważniejszych informacji, menu podzielone zostało na cztery sekcje: Informacje, Opis, Ostrzeżenia, Decyzje GIF. W części „Informacje” uwzględnione są m.in. takie dane, jak substancja czynna, postać, dawka i dostępność leku oraz opis refundacji i wskazania według ChPL. Bardziej szczegółowe informacje zawarte są w kolejnych sekcjach.

Aplikacja wyposażona jest w liczne udogodnienia, m.in. funkcję skanowania kodu kreskowego produktu. Po zeskanowaniu, na ekranie komputera pojawia się menu szybkiego dostępu, z podziałem na sekcje (wskazania, dawkowanie, interakcje, itd.).

W razie potrzeby można również z łatwością wydrukować informacje - przycisk „Drukuj” znajduje się w widocznym miejscu na każdej ze stron.

Trwają prace nad kolejnymi elementami programu dla farmaceutów. Poza aplikacjami, planowane są również inne rozwiązania, ściśle odzwierciedlające potrzeby tej grupy użytkowników. W bazie LekSeek znajduje się obecnie ponad 16 tys. aptek i farmaceutów.

Liczba wyświetleń:

118

Skomentuj

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 1 marca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Pierwsi pacjenci otrzymają elektroniczną receptę już w maju. Celem podpisanej ustawy jest wdrożenie e-recepty – jednej z...
Ministerstwo Zdrowia dołączyło do Portalu Administracji Rządowej GOV.PL. Serwis wprowadza nowe standardy dla administracji rządowej, dotyczące rozmieszczenia treści oraz sposobu ich przygotowania - informuje resort zdrowia. W serwisie znalazły się...
Prawie 200 lekarzy wzięło udział w bezpłatnych warsztatach poświęconych RODO, zorganizowanych przez LekSeek Polska. Zainteresowanie tą tematyką jest ogromne - wciąż otrzymujemy pytania o terminy kolejnych szkoleń. Dotychczas odbyły się trzy edycje...
Programiści, analitycy danych, lekarze oraz naukowcy z obszaru biologii, medycyny i genetyki zmierzą się z wyzwaniami stawianymi przez genetykę podczas bioinformatycznego hackathonu, który między 18 a 20 maja odbędzie się w Łodzi. Rejestracja...