Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja desktopowa Apptekarz - nowość w ofercie LekSeek

LekSeek Polska poszerza ofertę, adresowaną do farmaceutów. Mogą oni już korzystać z najnowszej aplikacji desktopowej Apptekarz Baza Leków. Jest ona elementem programu, kierowanego do tej grupy zawodowej. Główny jego cel to dostarczenie użytkownikom informacji i narzędzi, wspomagających codzienną pracę.

Dzięki aplikacji farmaceuta otrzymuje kompletny zestaw danych na temat wszystkich produktów leczniczych, wybranych suplementów diety oraz dermokosmetyków, obecnych na polskim rynku. Aby umożliwić bezpośredni, szybki dostęp do najważniejszych informacji, menu podzielone zostało na cztery sekcje: Informacje, Opis, Ostrzeżenia, Decyzje GIF. W części „Informacje” uwzględnione są m.in. takie dane, jak substancja czynna, postać, dawka i dostępność leku oraz opis refundacji i wskazania według ChPL. Bardziej szczegółowe informacje zawarte są w kolejnych sekcjach.

Aplikacja wyposażona jest w liczne udogodnienia, m.in. funkcję skanowania kodu kreskowego produktu. Po zeskanowaniu, na ekranie komputera pojawia się menu szybkiego dostępu, z podziałem na sekcje (wskazania, dawkowanie, interakcje, itd.).

W razie potrzeby można również z łatwością wydrukować informacje - przycisk „Drukuj” znajduje się w widocznym miejscu na każdej ze stron.

Trwają prace nad kolejnymi elementami programu dla farmaceutów. Poza aplikacjami, planowane są również inne rozwiązania, ściśle odzwierciedlające potrzeby tej grupy użytkowników. W bazie LekSeek znajduje się obecnie ponad 16 tys. aptek i farmaceutów.

Liczba wyświetleń:

194

Skomentuj

Z inicjatywy prof. dr hab. Andrzeja Matyji, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w dniu 11 października br. odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych poświęcone procesowi informatyzacji w ochronie zdrowia. W spotkaniu tym udział wzięli...
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zakłada, że e-zwolnienia będą mogli wystawiać asystenci medyczni. Chodzi m.in. o pielęgniarki, ratowników medycznych, czy sekretarki medyczne. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma przyczynić się do...
1 grudnia br. wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich stanie się obowiązkiem każdego lekarza. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś przygotuj się do zmian z Gabinetem drWidget. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. E-ZLA wymaga...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...