Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Autoryzuj e-ZLA przy pomocy bezpłatnego certyfikatu ZUS

Jeszcze nie zacząłeś wystawiać elektronicznych zwolnień lekarskich? Pamiętaj, że za kilka miesięcy (a dokładnie 1 lipca br.) zostaną wyeliminowane z obiegu zwolnienia w wersji papierowej. Już dziś pobierz swój osobisty certyfikat z portalu PUE ZUS i autoryzuj e-ZLA wystawione w Gabinecie drWidget.

Od teraz użytkownicy Gabinetu drWidget mogą podpisywać e-zwolnienia na trzy sposoby: przy pomocy podpisu kwalifikowanego, profilu zaufanego ePUAP oraz certyfikatu ZUS. Ta ostatnia metoda została udostępniona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych 1 grudnia 2017 roku. Informujemy, że Gabinet drWidget to pierwsza w Polsce aplikacja gabinetowa w pełni obsługująca certyfikat ZUS.

Można go uzyskać w bardzo szybki i prosty sposób, a w dodatku – za darmo. Jesteś zainteresowany? W takim razie załóż profil w portalu PUE ZUS. Następnie, ze swojego profilu, wyślij wniosek o wydanie certyfikatu. Będzie gotowy po kilku minutach – zostaniesz o tym powiadomiony mailem lub SMS-em.

Certyfikat należy pobrać z portalu PUE ZUS i zainstalować w systemie Windows. Autoryzując elektroniczne zwolnienie, lekarz podaje hasło, które sam wcześniej ustalił. Po pięciu latach certyfikat traci ważność. Aby uzyskać kolejny (również bezpłatny), trzeba ponownie wysłać wniosek ze swojego profilu na PUE ZUS.

Warto wypróbować możliwości certyfikatu ZUS nie tylko dlatego, że jest on darmowy i łatwy w obsłudze, lecz także z uwagi na fakt, iż pozwala autoryzować kilka rodzajów dokumentów. Mowa o wspomnianym e-ZLA, a ponadto o: ZUS FZLA, AZLA, UZLA oraz ZUS PR-4.

Cyfryzacja służby zdrowia nabiera tempa: 1 lipca 2018 roku wystawianie elektronicznych zwolnień stanie się ustawowym obowiązkiem każdego lekarza. Gabinet drWidget wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska medycznego i już dziś udostępnia „system e-zwolnienia”. Żeby go włączyć, należy przejść do „Ustawień placówki” (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu), zakładki „Zarządzaj”, rubryki „E-ZLA”.

Szczegółowe informacje na temat certyfikatu ZUS dostępne są na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tam też znajduje się prezentacja wyjaśniająca krok po kroku, jak uzyskać i stosować certyfikat.

Liczba wyświetleń:

390

Skomentuj

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 1 marca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Pierwsi pacjenci otrzymają elektroniczną receptę już w maju. Celem podpisanej ustawy jest wdrożenie e-recepty – jednej z...
Ministerstwo Zdrowia dołączyło do Portalu Administracji Rządowej GOV.PL. Serwis wprowadza nowe standardy dla administracji rządowej, dotyczące rozmieszczenia treści oraz sposobu ich przygotowania - informuje resort zdrowia. W serwisie znalazły się...
Prawie 200 lekarzy wzięło udział w bezpłatnych warsztatach poświęconych RODO, zorganizowanych przez LekSeek Polska. Zainteresowanie tą tematyką jest ogromne - wciąż otrzymujemy pytania o terminy kolejnych szkoleń. Dotychczas odbyły się trzy edycje...
Programiści, analitycy danych, lekarze oraz naukowcy z obszaru biologii, medycyny i genetyki zmierzą się z wyzwaniami stawianymi przez genetykę podczas bioinformatycznego hackathonu, który między 18 a 20 maja odbędzie się w Łodzi. Rejestracja...