Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

DrWidget Baza Leków - niezbędnik każdego lekarza

Od wielu lat firma LekSeek Polska dzięki swojej Bazie Leków umożliwia środowiskom medycznym łatwy i szybki dostęp do informacji o produktach leczniczych. Ponad 17 tysięcy opisów produktów i codzienna aktualizacja danych to jedne z wielu zalet bazy, wpływających na jej przydatność.

Baza jest źródłem rzetelnych i wszechstronnych informacji o wszystkich produktach leczniczych, dopuszczonych do obrotu w Polsce. Uwzględnia leki refundowane i nierefundowane, wydawane na i bez recepty, a także suplementy diety oraz dermokosmetyki. Umożliwia szybkie dotarcie do informacji niezbędnych do prawidłowego wypisania recepty lub sprawdzenia jej poprawności.
Bez wątpienia jednym z atutów jest również to, że można z niej korzystać za pośrednictwem aplikacji. Firma LekSeek Polska opracowała bezpłatną, mobilną aplikację, która pozwala na dostęp do bazy praktycznie w każdej chwili, z dowolnego miejsca.

Wygodne korzystanie z aplikacji zapewnia intuicyjna, zaawansowana wyszukiwarka. Po kliknięciu w przypisany do niej moduł wyświetla się alfabetyczna lista leków. Aby jednak wyszukiwanie było skuteczne i jak najszybsze, warto wcześniej ustalić jego kryteria. Umożliwia to moduł „Ustawienia”. Pozwala on wybrać opcję przeglądania zawartości bazy według różnych kategorii.

W zależności od potrzeb, szukanie można też zawęzić tylko do grupy leków refundowanych lub nierefundowanych, wydawanych na receptę lub bez albo wyłącznie tych, aktualnie dostępnych w sprzedaży.

Gdy znajdziemy już konkretny lek, w pierwszej kolejności wyświetlone zostaną jego nazwa handlowa, międzynarodowa oraz producent, następnie zaś - dane na temat dostępnych opakowań. Na tym poziomie aplikacja informuje o wielkości opakowania, postaci leku, dawce, dostępności na lub bez recepty, a także cenie oraz odpłatności.

Po wybraniu jednego z opakowań pokazują się szczegółowe informacje o leku, m.in. o dawkowaniu oraz wskazaniach - według ChPL. W tym miejscu można zapoznać się także z wyglądem opakowania (ikonka w prawym górnym rogu ekranu) oraz przejrzeć całą listę produktów, w składzie których znajduje się dana substancja. Aplikacja automatycznie przeniesie nas do tej listy - wystarczy kliknąć w ikonkę „INN”.

Z tego poziomu aplikacji można również przejść do opisu leku. Tu znajdują się szczegółowe informacje z jego ulotki - o wskazaniach, przeciwwskazaniach, ostrzeżeniach, działaniach niepożądanych, itp.

Warto zwrócić uwagę na liczne udogodnienia, o które zadbali twórcy aplikacji. W trosce o wygodę użytkownika, dodane zostały m.in. sekcje z objaśnieniami skrótów i symboli, zastosowanych w opisach leków (dotyczą one poziomu odpłatności, kategorii dostępności oraz środków odurzających i psychotropowych). Dołożono także starań, aby odciążyć pamięć użytkownika i zwolnić go np. z konieczności instalowania aktualizacji. Aplikacja pobiera je automatycznie - możemy natomiast zdecydować o ich częstotliwości. Można też - według uznania i potrzeb - ustawić opcję pobierania opisów leków. Bardzo praktyczna jest także funkcja „Ulubione”, która pozwala na utworzenie listy najczęstszych wyszukiwań.

 

Aplikacja jest dostępna za darmo:

get_app_storeget_google_playget_wp_app

Liczba wyświetleń:

80

Skomentuj

Minister zdrowia Łukasz Szumowski 17 stycznia 2017 r. wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu. Wiceminister Cieszyński będzie odpowiedzialny w MZ za informatyzację sektora zdrowia w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów...
Nyski Zespół Opieki Zdrowotnej wdraża system e-usług medycznych. Pacjenci będą mogli, nie wchodząc z domu, zarejestrować się w przychodniach bądź sprawdzić swoje wyniki badań. Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, za pomocą...
Nowe formularze okulistyczne, możliwość generowania raportów z usług prywatnych oraz drukowania pustych recept – takie nowości oferuje Gabinet drWidget. Od niedawna program obsługuje także najnowszą metodę autoryzacji e-ZLA, czyli certyfikat ZUS....
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...